Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Kod LG-a, televizori koji podržavaju HDR 10 imaju oznaku Super HDR. To ne znači da ti sa ovim neće raditi HDR sadržaj, nego da neće biti bitne razlike na odnosu na običan materijal.

Ovo apsolutno nije tačno. Itekako ima razlike

Link to comment

Veličina je ok, ali ko zna koliki je input lag, tako da ti to ne bih preporučio ipak

Nista me ne kosta da probam. To je valjda bitno samo za igrice a ne igram se previse. Vise mi je bitno citanje na beloj pozadini a cini mi se da tu nije bio bas sjajan kad sam ga kacio al mislim da se nistam setio da ga prebacim na gaming mod.

 

edit: interesantan momenat kod ovih garancija od 5 godina. Nema aktuelne akcije na lg sajtu iz nekog razloga al evo od prosle akcije

 

http://www.lg.com/rs/5-Godina-Bez-Brige-2016

 

Molimo vas da u slučaju kupovine, proverite pakovanje televizora - one koje je isporučio LG Electronics Magyar Kft. - kao i da se u njoj nalazi zvanična Saobraznost. Primer možete videti ispod.

 

I drzava svercuje od Madjara  :lolol:

 

Mozda bi onda i vazilo za tv od madjara al ne bih da se igram. Koliko sam video ovaj model skoro nista nije jeftiniji na kp nego u pojjedinim radnjama za kes.

 

edit: neki od Mikija mi na kp rece da citam sitna slova za ovu garanciju od 5 godina al meni ovo deluje skroz ok

 

 

SERTIFIKAT

Ukoliko ste u periodu od 1. maja 2016. do 15.jula 2016. kupili 2016 LG ULTRA HD LED televizor* u Srbiji i Crnoj Gori, imate pravo na posebne pogodnosti u toku promocije „LG 5 godina Bez Brige“, i na korišćenje svih prava i prednosti definisanih u detaljnim Uslovima koji se nalaze u prilogu, a koji su ovde ukratko izloženi:

1.) U prve dve godine od datuma kupovine pružamo eksplicitnu garanciju u punom obimu, što znači besplatnu popravku, besplatne rezervne delove i besplatnu popravku na licu mesta, ili u servisu po potrebi.

2.) U trećoj, četvrtoj i petoj godini pružamo garanciju koja obuhvata besplatnu popravku i

besplatne rezervne delove. (besplatna popravka na licu mesta nije uključena)

3.) Izraz „LG 5 godina Bez Brige“ znači 5 godina od datuma kupovine, i treba je produžiti

svaki put kada je Proizvod neispravan usled kvara u okviru perioda važenja garancije.

4.) Svaka pojedinačna popravka ili zamena biće zabeležena u garantnom listu koji je izdao

LGEMK tokom 5-godišnjeg perioda

5.) Ako Proizvod mora da se zameni tokom trajanja „LG 5 godina Bez Brige“ (čak i nekoliko puta), imaćete pravo na zakonom propisane garantne uslove primenjive u vreme zamene Proizvoda, ili na eksplicitne garantne odredbe i uslove na osnovu sadašnjih Uslova do isteka prvobitnog roka „LG 5 godina Bez Brige” za Proizvod koji ste prvobitno kupili, koji god je korisniji za vas kao kupca.

Ljubazno vas molimo da čuvate ovaj Sertifikat uz dokaz o kupovini (račun, pojednostavljeni račun, priznanica) i uz list o Saobraznosti , jer su to dokumenti na osnovu kojih ostvarujete pravo da koristite prava i prednosti ove kampanje.

* Proizvodi na koje se primenjuju ovi Uslovi su sledeći:

40UH630V.AEE 43UH6107.AEE 43UH6207.AEE 43UH6507.AEE 43UH661V.AEE 43UH664V.AEE 43UH668V.AEE 43UH7507.AEE 49UH600V.AEE 49UH6107.AEE 49UH6207.AEE 49UH6507.AEE 49UH661V.AEE 49UH664V.AEE 49UH668V.AEE 49UH7507.AEE 49UH7707.AEE 49UH8507.AEE 50UH635V.AEE 55UH600V.AEE 55UH6157.AEE 55UH6507.AEE 55UH661V.AEE 55UH664V.AEE 55UH668V.AEE 55UH7507.AEE 55UH7707.AEE 55UH8507.AEE 55UH950V.AEE 60UH6507.AEE 60UH7707.AEE 60UH8507.AEE 65UH600V.AEE 65UH6157.AEE 65UH661V.AEE 65UH664V.AEE 65UH668V.AEE 65UH8507.AEE 65UH950V.AEE 70UH7007.AEE 75UH855V.AEE 86UH955V.AEE 84UB980V.AEE 98UB980V.AEE

Hvala vam što ste izabrali naš Proizvod.

Datum:

 

 

U trecoj, cetvrtoj i petoj samo nema besplatne popravke na licu mesta. Big deal...

Edited by katamaran
Link to comment

Hvala

 

Vezano za danasnju pricu

 

 

LCD televizore je LG i ove godine podijelio na klasične UHD 4K i na Super UHD 4K modele. Glavna prednost Super UHD 4K modela je u 10- bitnom panelu (prikaz 1.07 milijardi različitih boja), softverskoj i hardverskoj podršci za HDR, te upotrebi Quantum Dot IPS 4K zaslona koji može prikazati veći raspon boja u odnosu na klasične modele. Klasični UHD 4K modeli, svi osim najslabije serije UH60 softverski podržavaju HDR-10 standard u sklopu HDR Pro stavke koju LG navodi na takvim modelima. To znači da će televizor pročitati HDR metapodatke u signalu, bilo da se radi o UHD Blu-ray ili internet streamingu i sukladno tomu prebaciti sliku u odgovarajući „HDR“ tip prikaza.
Veći raspon boja bi trebali imati modeli opremljeni ColorPrime Pro tehnologijom, a koja bi trebala donijeti poboljšanja u odnosu na ColorPrime koji je prvi puta predstavljen na prvoj generaciji Super UHD 4K modela prošle godine. ColorPrime susrećemo na modelima UH63 (samo 50“ i 58“), UH65, UH66, UH70 i UH75. 40“ UH63 je opremljen slabijom varijantom imena ColorPrime Plus.
Svi Super UHD 4K modeli imaju 100/120 Hz panel i bočno postavljeno LED pozadinsko osvjetljenje s lokalnim zatamnjenjem. Picture Mastering Index (PMI), odnosno LG-jeva mjera kvalitete slike je najviša od svih LCD modela i iznosi 2500 za UH77, odnosno 2700 za UH78, UH85 i UH95 modele.

 

 

Bold -ovaj ima color prime pro

 

edit: link do izuzetno informativnog posta na benchu

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?387873-LG-serija-2016&p=4896941&viewfull=1#post4896941

Edited by katamaran
Link to comment

Koliko uopšte ima UHD sadržaja? Jasno mi je da od tv kanala nema ništa u skorijoj budućnosti, ali filmovi i sl, kakvaj e situacija? 

Btw, UHD rezolucija tj sadržaj sa istom ne može da se pusti na 1080p televizorima?

Link to comment

Ne znam kolko je ljudima na forumu interesantno, ali sutra počinje zimski CES, i mogu se očekivati interesantne novosti - pre svega tu mislim na Samsungovu prezentaciju QLED modela, Sonijeve OLED televizore, ali i nove LG-jeve modele, i OLED i tradicionalnih LCD televizora.

 

 

Neko je leakovo specifikacije za LG high-end (LCD) televizore, a ja ću ih ostaviti ovde:

 

 

 

 

 

  • SJ9500
    • Maintains up to 90% of the contrast and color when viewed off angle.
    • HDR support: HDR10, Dolby Vision, Advanced HDR and Hybrid Log Gamma
    • LCD: Quantumdot
    • OS: WebOS3.5
    • Sizes: 86" and 65"
  • SJ8500
    • HDR support: HDR10, Dolby Vision, Advanced HDR and Hybrid Log Gamma
    • LCD: Quantumdot
    • OS: WebOS3.5
    • Sizes: 65", 60" and 55"
  • SJ8000
    • HDR support: HDR10, Dolby Vision, Advanced HDR and Hybrid Log Gamma
    • LCD: Quantumdot
    • OS: WebOS3.5
    • Sizes: 65", 60" and 55"
Edited by Jeremija
Link to comment

Naravno kloaka mora da kompenzuje....

Od jednom mi nestao zvuk na tvu...

Izgleda da su crkli zvučnici...ali tako odjednom bez upozorenja...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Sad probao ja na ovom tv sam iščupao koaksijalni iz tv nego sve sa d3 . Sad ubo ti kanali imaju zvuk. Znači nije tv...

Ajd sad ću da vidim posle rešeta na fabričke vrednosti D3...

EDIT:

Naravno osnov mog ubeđenja da je na tvu crklo je to što je android tv box isto bio mutav...

E pa zaboravio sam da tvbox ima svoj ton koji je bio smanjen na nulu...

 

 

....shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...