Jump to content
IGNORED

Atletika


Krampa

Recommended Posts

kazu da je ispunio normu :Hail:

Dudašu bronza na EP i put u London!Drugog dana Evropskog prvenstva za mlađe seniore u Ostravi Srbija je osvojila prvu medalju. Mihail Dudaš, koji je drugog dana desetoboja nastavio sa odličnim rezultatima, stigao je do svoje druge evropske medalje i to bronzane sa rezultatom 8117 bodova. Na 110 m prepone osvojio je 834 poena sa rezultatom 15.13 sekundi, u bacanju diska, hitac od 43,67 m doneo mu je novih 740 poena, u skoku motkom Dudaš je preskočio 4.70 m i osvojio 819 bodova. Najbolji rezultat u karijeri postigao je Dudaš u bacanju koplja, prebacivši 58,58 m čime je osvojio 716 poena. Dudaš je krenuo hrabro i odlučno u trci na 1500 m, stigao je četrvti na cilj sa rezultatom 4:27,79 min.Dudaš već ima bronzanu medalju sa Svetskog juniorskog prvenstva, bronzanu medalju sa EPU23 iz Kaunasa i sada još jednu bronzu sa EP U23 Ostrava 2011.Dudašu je 8117 bodova donelo najbolji rezultat u karijeri, novi državnii rekord, normu za svetsko prvenstvo u Daeguu i odlazak na Olimpijske Igre u London.- Zadovoljan sam, bilo je malo kikseva, ali s obzirom na vremenske uslove dao sam maksimum. Ovo mi je lični rekord, oborio sam državni rekord Saše Karana star 21 godinu i ispunio normu za odlazak na velika takmičenja - istakao je Dudaš.
Edited by Далибор
Link to comment

A norma je 8200, a B norma 7950. Dakle imamo sigurno desetobojca na OI. Trojica je maksimum po državi sa A normom, a 1 s B normom i to ako niko drugi nema A normu.

Link to comment
A norma je 8200, a B norma 7950. Dakle imamo sigurno desetobojca na OI. Trojica je maksimum po državi sa A normom, a 1 s B normom i to ako niko drugi nema A normu.
da li se trenutno takmici Igor Šarčević? on je bese na EP prosle godine imao bolji rezultat od Dudasa?ili su bili tu negde?
Link to comment

Slabo sam informisan, ali čini mi se da je i on pominjan kao potencijalni olimpijac. Evo njegovog profila na iaaf.org Ne vidim da ima u opšte neki rezultat u ovoj godini.http://www.iaaf.org/athletes/biographies/country=srb/athcode=195900/index.html

Link to comment

1500 trce, Mehdi Baala je dosta poznat, osvajao je i neke medalje.Ne znam sta je bio povod, nakon trke se prvo nesto gurali glavama a onda i pokusavali da se udaraju al nisam siguran da je neko pogodio. Potpuni idioti :unsure:edit:inace kolege iz reprezentacije, Francuske naravno.

Edited by Feindouno
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...