Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

i skoro je neko kao argument kacio ovu zvanicnu "piramidu ishrane" i iskreno se ne secam da je iko ikad davao preporuku da najzastupljenija hrana bude leba.

inace kapiram da je dobar deo sto je gospodza ispricala tacan, pogotovo ono kad prica da se secer dodaje da bismo se navukli.

Link to comment
31 minutes ago, ToniAdams said:

iskreno se ne secam da je iko ikad davao preporuku da najzastupljenija hrana bude leba.

Pa savetuju svuda, jedite zdrave žitarice, hleb od celog zrna i ta neka priča.

To celo zrno jeste zdravije u smislu da ima više vitamina, ali i dalje ima ista količina šećera u oba slučaja.

Link to comment

Pa niko ne kaže jedite što više hleba, tu si u pravu, ali kad kažu žitarice, to je upravo to+testenina+musliji i te gluposti što su sad popularne za doručak,

Kako ćeš drugačije da jedeš žitarice, nećeš grickati kukuriz i pšenicu kao kikirike, jel da ?

  • Haha 1
Link to comment

vec odavno nisam lchf...ali su me godine takve ishrane dobro naucile i ostavile traga i dobre navike

 

i dalje hleb ne jedem uopste,krofne i pizze pored mene mogu da istrule ali sam slaba na pite,pogacice sa cvarcima i kiflice sa sirom  srecom pa mama to retko pravi a kad napravi pojedem koji komad..ja povremeno pravim bundevaru i pitu sa gljivama od kupovnih kora...torte pavimo za rodjendane a kolace za slavu i mozda jos 3x godisnje

 

dok u svakodnevnoj ishrani koristim voce i  od lchf no-no namirnica leblebije,krompir,pirinac,crveno socivo u kombinaciji sa ostalim povrcem sto se pokazalo kao sasvim ok,prijaju mi..

 

i sve dok se drzim dalje od slatkisa i grickalica sam super...mada su me planinari iskvarili pa daj cokoladicu-dve na ceo dan hodanja,pa daj da se ..nagradim.. za ceo dan hodanja i malo pomalo je sve ode dodjavola ali vratim se za nekoliko dana...evo upravo sam sad na vracanju posle slava i praznika...ali ne verujem da cu vise ikada biti strogo keto i lchf i bez povremenog krompira/pirinca/leblebije...prosto mi sada to vise nema smisla..

Link to comment
1 hour ago, ivy said:

vec odavno nisam lchf...ali su me godine takve ishrane dobro naucile i ostavile traga i dobre navike

 

i dalje hleb ne jedem uopste,krofne i pizze pored mene mogu da istrule ali sam slaba na pite,pogacice sa cvarcima i kiflice sa sirom  srecom pa mama to retko pravi a kad napravi pojedem koji komad..ja povremeno pravim bundevaru i pitu sa gljivama od kupovnih kora...torte pavimo za rodjendane a kolace za slavu i mozda jos 3x godisnje

 

dok u svakodnevnoj ishrani koristim voce i  od lchf no-no namirnica leblebije,krompir,pirinac,crveno socivo u kombinaciji sa ostalim povrcem sto se pokazalo kao sasvim ok,prijaju mi..

 

i sve dok se drzim dalje od slatkisa i grickalica sam super...mada su me planinari iskvarili pa daj cokoladicu-dve na ceo dan hodanja,pa daj da se ..nagradim.. za ceo dan hodanja i malo pomalo je sve ode dodjavola ali vratim se za nekoliko dana...evo upravo sam sad na vracanju posle slava i praznika...ali ne verujem da cu vise ikada biti strogo keto i lchf i bez povremenog krompira/pirinca/leblebije...prosto mi sada to vise nema smisla..

 

 

Što, ako smem da pitam.

 

Meni keto/lchf jedino radi u kontroli kilograma a kako sam stariji sve više bilo kakvi ispadi nemaju smisla, jer dugoročno ću biti over i to ozbiljno. Mada ne uspevam dugo, mislim da bi mi idealno bilo da sam stalno u tom modu. Barem mi se tako čini...

Link to comment

sta sto?

sto vise nisam ili zasto vise nema smisla?

 

pa kazem da u principu,90% vremena,jedem clean sa povremenim ispadima u slatkise i testa..

a meni ni taj povremeni  krompir,pirinac,socivo,leblebija ne smetaju..i to smatram clean jer su celovite namirnice...vodim racuna ali dosta rasterecenije i slobodnije...ne mogu vise striktno,mislim da vise nema nazad u striktno..

 

a godine lchf su me naucile pa mi je i  dalje 70% tanjira lchf,dorucak mi je npr uvek 100% lchf...evo danas taj pilav sa nau itinga a ja sam meni jos dodala i dinstani kiseli kupus u tanjir  kao prilog plus salata i tako...

 

 

11 minutes ago, Vapad said:

 

 

Mada ne uspevam dugo, mislim da bi mi idealno bilo da sam stalno u tom modu. Barem mi se tako čini...

 

 

i ovo je problem...

mozda da nadjes neki clean model koji mozes da sprovodis bez prestanka

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, igoraki said:

Pa niko ne kaže jedite što više hleba, tu si u pravu, ali kad kažu žitarice, to je upravo to+testenina+musliji i te gluposti što su sad popularne za doručak,

Kako ćeš drugačije da jedeš žitarice, nećeš grickati kukuriz i pšenicu kao kikirike, jel da ?

nema sanse da ce ijedan nutricionista ili lekar koji se bavi slicnom tematikom to da ti preporuci.

 

@ivy tacno sam znao da nisi karakter :fantom:

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

nema sanse da ce ijedan nutricionista ili lekar koji se bavi slicnom tematikom to da ti preporuci.

 

https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/healthy-eating-plate/translations/serbian/

 

 

Tanjir zdrave ishrane sastavila je grupa stručnjaka nutricionista iz Škole javnog zdravlja Univerziteta Harvard i urednika zdravstvenih publikacija pri Harvardu, kako bi služio kao vodič za pripremu zdravih, balansiranih obroka

 

  • Jedite cele žitarice – ¼ ukupnog dnevnog unosa:

Cele žitarice – integralna pšenica, ječam, quinoa, zob, smeđi pirinač i jela pripremljena na bazi ovih žitarica, npr. integralna testenina – imaju manje negativan uticaj na nivo šećera i insulina u krvi nego beli hleb, beli pirinač i druge prerađene žitarice.

 

 

Link to comment
23 minutes ago, ToniAdams said:

pa eto vidis i sam da nema veze sa onom piramidom koju je ona kacila

da, nisam registrovao da pričaš o procentu žitarica u ishrani, a nije da nisi boldovao, ja se čudim kako kažeš ne preporučuju žitarice...moja greška.

Link to comment
3 hours ago, ivy said:

.ali ne verujem da cu vise ikada biti strogo keto i lchf i bez povremenog krompira/pirinca/leblebije...prosto mi sada to vise nema smisla..

kod mene je otprilike kontra, toliko sam se navikao da i kad kažem ajde sad ću da jedem par nedelja više ugljenih hidrata, na kraju pojedem dan dva neko jelo kog sam se uželeo i eto me nazad na keto.

 

 

Link to comment
38 minutes ago, ToniAdams said:

pa to ti kazem, precerase ga bas procentualno u piramidi.

 

ma mislim da nije ta piramida ni pravljena da bude sad nešto precizna, ali ako se zagledaš ispade da su žitarice bar 40% ako ne i više.

 

tako je isto i sa keto nutricionistima, svi kažu 70%  energije mora da ti dolazi z masti, ti sad pomisliš jebote 70% toga što jedem treba da bude masnoća, a u praksi to ispadne da staviš dve kašike maslinovog ulja u salatu i dve kocke putera na meso i povrće koje si spremio. dakle ništa strašno, ali to niko nigde ne kaže konkretno, svi te bombarduju sa 70% masnoće.

 

keto-food-pyramid.jpeg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...