Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

Updejt sa 16/8 fronta.Jos oko kilogram i po dole.Priblizavam se svojoj najboljoj tezini od pre 7,8 god.Borim se protiv kompezacionog jedenja i pokusacu ponovo sa uvodjenjem LCHF ishrane.Oko 50gr ugljenih,zdrave masti,nista majonezi i slicno.Plus povrce i meso i jaja.Bice mi samo tesko bez ovsene kase za dorucak.Trening kucni,cekam da se korona jos smiri pa na borilacke vestine.A i tamo imaju sipku za cucnjeve i gomilu ketlbel.Vise mi ni ne treba.

Link to comment
  • 8 months later...

Update:prestao sa billjnim uljima,i zenu preveo na puter i svinjska mast.Ona jede samo ribu i belo meso al przimo na gore navedenim mastima.Nije imala atopiski dermatitis uopste i bez svraba celu zimu.

ja sam skinuo jos dva cm sa struka i nabacio kilogram misica.

Vise mesa i zrelih sireva i jaja,manje spanaca paradajza i paprika.Tikva,kupus,voce u manjim kolicinama,slatki krompir ,brokkoli,karfiol.Zejtin nisam kupio godinu dana

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, askeladden said:

Update:prestao sa billjnim uljima,i zenu preveo na puter i svinjska mast.Ona jede samo ribu i belo meso al przimo na gore navedenim mastima.Nije imala atopiski dermatitis uopste i bez svraba celu zimu.

ja sam skinuo jos dva cm sa struka i nabacio kilogram misica.

Vise mesa i zrelih sireva i jaja,manje spanaca paradajza i paprika.Tikva,kupus,voce u manjim kolicinama,slatki krompir ,brokkoli,karfiol.Zejtin nisam kupio godinu dana

 

 kakva joj je krvna slika?

Link to comment

Da ali.puno badema u formi domaceg putera,losos x3 nedeljno ako ne i cesce,skusa,tunjevina,dovoljno vitamina iz masti .Sirevi.Avokado,10plus jaja nedeljno,mozda i 20.

Ali da,kad smo zapoceli zajednicki zivot,suva koza,dermatitis,svrab po licu ,koza na rukama upaljena 

Edited by askeladden
Link to comment

ma sve ja to jedem :) malo je i individualna sposobnost resorpcije gvozdja iz pojedinih namirnica

enivej, svaka vam cast za rezultate :), a pozdravljam mijenjanje ulja za przenje zivotinjskom masnocom

Edited by morgana
  • Hvala 1
Link to comment

bravo!!

 

uh meni bi sada bas bilo tesko da se vratim na hardcore lchf ili keto...ne bih mogla bez kolicina povrca koje jedem,posebno korenastog i ubacila sam mahunarke nekoliko puta mesecno,heljdu,proso ..bas mi dodaje na raznovrsnosti plus mi ,,dozvoljavaju,, da jedem manje mesa kog nisam bas fan...i dosta sam izbacila domace suhomesnato

ovde sada imam dosta ogranicen izbor mesa a o ribi da ne govorim plus mi je i novcano problem da iznesem bas kvalitetan lchf za dvoje,za jednu osobu sam/bih i mogla..dosta jak faktor u opustanju je i raznovrsnost kuvanja i smisljanja...

 

dorcak mi je i dalje po lchf principima i rucak ugl uz ponekad dodatak mahunarki i tih nekih zitarica i ugl ne veceram...i dalje ne jedem nikakav hleb,testeninu,kvasna testa ali pojedem maminu domacu pitu,proju i ponekad parce torte/kolac ugl  jednom u nekoliko nedelja...ali cesto i poneki tresh slatkis iz fabrike,tu sam se malo ponovo navukla :dry:

imam isto kg vec mesecima ako ne i dve godine a volela bih koji manje(3-5) ali ne vezbam i ne mrdam...sve znam ali opet :isuse::dry:

  • +1 1
Link to comment
  • 8 months later...

evo da demantujem proslu sebe vec dve nedelje sam (stroziji) lchf i obozavam  :wub::wub:

blizu sam keto ali verovatno nisam u ketozi jer jedem saragrepu/cveklu i pojedem 1 jabuku na dan jer mi prija stomaku 

 

dva obroka dnevno sa tom 1 jabukom i po kojom kasicicom kokosovog ulja kao desertom...samo clean namirnice bez ikakvog pecenja niti ,,slatkisa,, 

jedini problem koji imam je u izboru povrca sa prilog uz rucak ali i to sam resila da me bas briga pa vrtim cesce spanac,brokoli,prokulice,kelj,zelenu boraniju i redje zutu boraniju i koren celera

 

ako imate predloge za ideje za priloge slobodno recite

 

ali definitivno najbolji nacin ishrane za mene..obozavam:wub:

 

e sad ide pms pa cemo videti ali iz iskustva kada sam ovako clean pms-a ni nema..

  • +1 1
Link to comment

problem je sto smo do sada,u decembru i januaru,vec pojeli 20kg kiselog kupusa pa mi je dosadio :D

a kiselo povrce i tursije bas ne volim ...

 

 

@vookela

 

uf,ne mogu koksoovo ulje u kafi...pijem crni caj sa kokosovim mlekom a ulje pojedem kasicicom :D

Link to comment

Dobar dan dobri ljudi

 

kibicujem po ovom forumu sto godina ali nisam primetio da imate i keto topic...

jedno 3 godine se tako hranim, baš mi prija, skinuo sam 25 kg a bogami mi je pomoglo oko bronhijalne astme koju imam ceo život

 

za ivy: možeš tikvu da dodaš u rotaciju, samo neku manje slatku, nemoj muskatnu...ja je ispečem u rerni pa dok je topla stavim preko puter, extra

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...