Jump to content
IGNORED

mogu li se snimati serije u srbiji


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    14

  • Blueberry

    14

  • ToniAdams

    12

  • beatakeshi

    12

Ne znam ni zašto sam čitao topik, jer nisam gledao seriju, ali nebitno.Ovo što si rekao jednostavno nije nikakav argument. To što imamo sve dobre serije i podigli smo lestvicu je dobra stvar, jer sad ta lestvica visoko za baš sve - i gledaoce i one koji prave proizvod. Ne znam zašto bismo sad govorili "jesam navikao da gledam dobre serije, ali pošto ovo ne skidam sa interneta, onda ću da pređem preko svega lošeg". Ne razumem logiku. Dostupne su nam odlične stvari i to (skoro) svima, i oni koji prave serije treba to da znaju i da se potrude da bude bolje. Nema šta drugo.Opet kažem ponavljam™ ovo je nevezano za Rode, nego ovako uopšteno.
odavno sam rekao istu stvar. ne postoji vise "dobro je za nase uslove". ili je dobro ili nije, i ravna se sa AMC i HBO produkcijama, a nego prema cemu ce se ravnati?edit: po mom misljenju, odgovor na pitanje zasto su nase serije moronske je dvojak. prvi deo odgovora je scenario. nema dobrih tekstova, nema ko da ih pise. drugi deo odgovora je to sto su se glumci izmetnuli u producente. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
odavno sam rekao istu stvar. ne postoji vise "dobro je za nase uslove". ili je dobro ili nije, i ravna se sa AMC i HBO produkcijama, a nego prema cemu ce se ravnati?
Ima smisla.Iz fotelje konzumenta, svi su na isti klik daljinskog.Sa druge strane, onda svaki Wire-Breaking bad-Lost možemo posrati sa nekim Berlin Alexanderplatz-om i zavrteti se ponovo u krug. Opustite se malo, ima tu mesa.Kad pomisliš da u turskim serijama soundtrack radi Morikone, da imaju ogromnu ciljnu grupu i plus ih izvoze, pa i pored toga ne dostižu HBO standarde, onda nemojte postavljati toliko visoko lestvicu za Rode koje su čist entuzijazam.
Link to comment
Ima smisla.Iz fotelje konzumenta, svi su na isti klik daljinskog.Sa druge strane, onda svaki Wire-Breaking bad-Lost možemo posrati sa nekim Berlin Alexanderplatz-om i zavrteti se ponovo u krug. Opustite se malo, ima tu mesa.Kad pomisliš da u turskim serijama soundtrack radi Morikone, da imaju ogromnu ciljnu grupu i plus ih izvoze, pa i pored toga ne dostižu HBO standarde, onda nemojte postavljati toliko visoko lestvicu za Rode koje su čist entuzijazam.
ne znam jesi gledo vajer, al ovo ti fakat ne stoji
Link to comment

Baš je u jučerašnjoj epizodi bila ona scena kada Dule Pacov, odnosno Žika T. želi da razvodni dop pa testira snagu na Pikcu. I onda mu on postepeno pojačava, pa se jedna scena ponavlja drugi, treći, četvrti, ne znam ni ja koji put, za vrijeme cijele epizode ponavlja se jedna jedina scena u toj prostoriji, sa istim replikama, kao da je dan mrmota u pitanju. I ne znam kako je uopšte došlo do toga da raspravljamo o produkciji. Ovde je na snazi potpuno obrnuta logika, pa je izgleda isplativije kupiti licencu pa prilagoditi domaćem (ne)ukusu nego pokušati da napraviš nešto što možeš da prodaš i na čemu možeš da gradiš produkciju.

Link to comment

Vidim da su i kroati prilagodili na terapiji svom senyibilitetu. zašto je toliko popularan koncept, pobeđuje me. (đes rošaršeni).rode nisam gledao nikad. odbila me agresija koju todorović (wtf?) emituje, a eskiviram sve di je bjela glavni protogonič!

Link to comment
"jesam navikao da gledam dobre serije, ali pošto ovo ne skidam sa interneta, onda ću da pređem preko svega lošeg". Ne razumem logiku. Dostupne su nam odlične stvari i to (skoro) svima, i oni koji prave serije treba to da znaju i da se potrude da bude bolje. Opet kažem ponavljam™ ovo je nevezano za Rode, nego ovako uopšteno.
naravno, maksimalno koristim mogućnost preuzimanja™ serija i uživam u tome. no ta tv produkcija je počela sa rastom u poslednjih desetak godina i kako stvari stoje preuzeće primat od filma. kako smo kao i u (skoro) svemu na začelju nadam se da će taj talas doći i do nas i doneti u mnogome kvalitetniji serijski program. evo jednog svežeg intervjua. sličan su imali i bertoluči i spilberg.džon lendis: holivud više ne interesuju dobri filmovito naravno znaju i producenti, i valjda smo se bar malo odlepili od manirizma siniše pavića i mihaila vukobratovićapsizveo si pogrešan zaključak o isinbajevoj i lestvici:)
pa eto ti, na terapiji je sjajan serijal, koliki mislis da je bio potreban budzet?to sa budzetom je samo izgovor. eto ti bas pomenute rode, sve upeglano i lepo na oko a opet prazno, sa srpskim moronlucima u scenariju.
Nastradali u onoj transformaciji Foksa u Prvu.
na terapiji je izraelska licenca'(franšiza) i priča je malo komplikovanija, a i nisu baš nastradali tj. voleo bih i ja tako da nastradam
odavno sam rekao istu stvar. ne postoji vise "dobro je za nase uslove". ili je dobro ili nije, i ravna se sa AMC i HBO produkcijama, a nego prema cemu ce se ravnati?
stvar je kudikamo komplikovanija od prostog stavljanja u ravan sa kremom svetske tv produkcije. kao što ni jugo florida nije mogla da se stavi u ravan sa bilo kojim wv proizvodom(u konkretnom primeru koji navodiš nije čak ni wv već bmw, audi..), kao što ni bilo koja novina u srbiji, politika npr. nemože da se stavi u bilo kakvu ravan sa ny times-om, kao što ni čokolada najlepše želje ne može da prismridi™ lindt-u, a kamo li čokoladnoj a klasi™tako ni domaća serija ne može da se poredi sa a klasom hbo-a. pa hbo radi boardwalk za minimum 1.5 do 2 mil. $ po epizodi, a radašin ne može da skrpi ni celih 100k€ za epizodu i da nema uvezanu kombinaciju na ptc-u ne verujem da bi mogao da se pokrije ni posle druge reprize. i zato mu na epizodu od 48 min. 10 min. ode na špicu i arhivski materijal, a ostatak pokrije sa 4 scene u epizodi(što ga nikako ne opravdavaza kvalitet koji nudi).ogromna je razlika u tržištu za koje se prave serije i sa kog se ubire kajmak. kao što je i ogromno tržište sa kog se crpu resursi(reditelji, glumci, scenaristi i ini)za rad u filmskoj i tv industriji.od 3-4 serije koje sam pogledao u poslednjih dve godine, ima sigurno još 3-4-5 puta toliko koje sam obrisao posle pilot epizode, a do njih sam došao na usmenu preporuku ili ovde na forumu. procenat je nešto bolji nego sa domaćim serijama gde pogledam prvu ili drugu epizodu i odustanem. odgledao sam rode i montevideo(periodično) i mislim da ću ispratiti i ravnu goru.ja domaću seriju gledam, kao i film, gledam iz prostog razloga zato što su mi bliži pikac i ekser sa svojim problemima i razmišljanjima, od voltera vajta i keri metison. da ne bude zabune i bb i homeland smatram boljim serijama od vratiće se rode
Link to comment
ja domaću seriju gledam, kao i film, gledam iz prostog razloga zato što su mi bliži pikac i ekser sa svojim problemima i razmišljanjima, od voltera vajta i keri metison.
E ovo jebeno ne mogu da razumem. Pa valjda je bitnje kako je prica ispricana nego sa koje je geografske sirine i duzine? I tu i jeste rak-rana nove srpske kinematografije - u potrazi za izgubljenim identitetom davimo se u lokalnim stereotipovima a to je najneinteligentniji nacin da se identitet pronadje/potvrdi.Meni su odnarodjena "Otvorena Vrata" vise govorila o Srbiji nego pedeset boljih zivota, srecnih ljudi i sela koje gore dok se baba ceslja (mada sam sve ovo nabrojano ignorisao, zakacio po repliku-dve taman da mi se smuci sto sam poreski obveznik).
Link to comment
ja domaću seriju gledam, kao i film, gledam iz prostog razloga zato što su mi bliži pikac i ekser sa svojim problemima i razmišljanjima, od voltera vajta i keri metison.
cek, jer nerece da gledas serije kako bi se opustio i zabavio? sto je onda bitno ko ti je blizi sa svojim problemima? trazis bas nesto sto nije svakodnevno i svima nam blisko, u suprotnom bi verovatno gledao dokumentarce.inace, ne mislim da problemi mogu imati nacionalnu ili geografsku pripadnost il odliku. edit: to je doduse samo moje misljenje, i sto se tice problema, i sto se tice motiva za gledanje serija i filmova. Edited by ToniAdams
Link to comment
Sa druge strane, onda svaki Wire-Breaking bad-Lost možemo posrati sa nekim Berlin Alexanderplatz-om i zavrteti se ponovo u krug. Opustite se malo, ima tu mesa.
Wire ne mozemo posrati bas nicim na svetu :)
Link to comment
naravno, maksimalno koristim mogućnost preuzimanja™ serija i uživam u tome. no ta tv produkcija je počela sa rastom u poslednjih desetak godina i kako stvari stoje preuzeće primat od filma. kako smo kao i u (skoro) svemu na začelju nadam se da će taj talas doći i do nas i doneti u mnogome kvalitetniji serijski program. evo jednog svežeg intervjua. sličan su imali i bertoluči i spilberg.džon lendis: holivud više ne interesuju dobri filmovito naravno znaju i producenti, i valjda smo se bar malo odlepili od manirizma siniše pavića i mihaila vukobratovićapsizveo si pogrešan zaključak o isinbajevoj i lestvici :)na terapiji je izraelska licenca'(franšiza) i priča je malo komplikovanija, a i nisu baš nastradali tj. voleo bih i ja tako da nastradamstvar je kudikamo komplikovanija od prostog stavljanja u ravan sa kremom svetske tv produkcije. kao što ni jugo florida nije mogla da se stavi u ravan sa bilo kojim wv proizvodom(u konkretnom primeru koji navodiš nije čak ni wv već bmw, audi..), kao što ni bilo koja novina u srbiji, politika npr. nemože da se stavi u bilo kakvu ravan sa ny times-om, kao što ni čokolada najlepše želje ne može da prismridi™ lindt-u, a kamo li čokoladnoj a klasi™tako ni domaća serija ne može da se poredi sa a klasom hbo-a. pa hbo radi boardwalk za minimum 1.5 do 2 mil. $ po epizodi, a radašin ne može da skrpi ni celih 100k€ za epizodu i da nema uvezanu kombinaciju na ptc-u ne verujem da bi mogao da se pokrije ni posle druge reprize. i zato mu na epizodu od 48 min. 10 min. ode na špicu i arhivski materijal, a ostatak pokrije sa 4 scene u epizodi(što ga nikako ne opravdavaza kvalitet koji nudi).ogromna je razlika u tržištu za koje se prave serije i sa kog se ubire kajmak. kao što je i ogromno tržište sa kog se crpu resursi(reditelji, glumci, scenaristi i ini)za rad u filmskoj i tv industriji.od 3-4 serije koje sam pogledao u poslednjih dve godine, ima sigurno još 3-4-5 puta toliko koje sam obrisao posle pilot epizode, a do njih sam došao na usmenu preporuku ili ovde na forumu. procenat je nešto bolji nego sa domaćim serijama gde pogledam prvu ili drugu epizodu i odustanem. odgledao sam rode i montevideo(periodično) i mislim da ću ispratiti i ravnu goru.ja domaću seriju gledam, kao i film, gledam iz prostog razloga zato što su mi bliži pikac i ekser sa svojim problemima i razmišljanjima, od voltera vajta i keri metison.da ne bude zabune i bb i homeland smatram boljim serijama od vratiće se rode
Okej, samo da istaknem da moja teza nije bila da domaće serije moraju da budu u rangu sa HBO ili SHO, već da neću da gledam sranja samo zato što su domaća, niti da zatvaram oči na to.Kao što ne mora svako pivo kod nas da bude u rangu Lefa ili Ginisa, ali neka bude Zaječarsko ili bar Lav, a ne da pijem Jelen ili Merak samo zato što su domaća.
Link to comment
Kao što ne mora svako pivo kod nas da bude u rangu Lefa ili Ginisa, ali neka bude Zaječarsko ili bar Lav, a ne da pijem Jelen ili Merak samo zato što su domaća.
Uglavnom si u pravu u svemu što kažeš, ali ovo meni zavređuje malo diskusije. Ako pogledamo neke vrhove u SFRJ što se tiče serija - npr. Grlom u jagode, Kuda idu divlje svinje ili Prosijaci i sinovi - videćemo da sličnih serija na zapadu nije bilo nikad, ili ono, ako je bilo, mi za to ne znamo. To su potpuno bile neke Yu - priče. U slučaju Grlom u jagode, reč je o Karanovićevom ličnom stilu i jednoj veoma ličnoj priči, taj neki rad sa naturščicima i pseudodokumentarizam je nešto što je Karanović verovatno pokupio u Pragu na studijama, ali kasnije doveo do nivoa sopstvenog stila. Druge dve serije bi, kao serije čiji su glavni protagonisti šverceri možda izgledaju kao nešto što bi moglo da se uklopi u žanr krimi serija, ali su sam rediteljski prilaz i glumačka igra toliko drugačiji i autentični da ih je teško moguće svrstati tamo.Ovo mrsomudim samo da bih kazao jedno - danas više nema te slobode koju su autori tih serija imali - previše se polazi od para, sve se samo kroz njih gleda i zato produkcijske kuće/televizije neuko i diletantski traže od reditelja/scenarista da im ponavljaju obrasce koji već negde postoje i koji su već negde uzeli pare. A tako ne može da se napravi ništa dobro. Mislim, može - ako ima dosta para i dobrih zanatlija u američkom smislu te reči, pa eto, tehnološki kao ponoviš nešto slično originalu. Ali nema ni para ni zanata. Tako da to nije naš put, rekao bih.Paradoksalno, ovakvi projekti poput Ravne gore su jedina prilika da se nešto dobro uradi. Ali, na žalost, pogrešni ljudi, pogrešna tema..... Edited by kobni zelaya
Link to comment

uf, meni divlje svinje ko neki krosover spageti vesterna i crnoga talasa. stvarno se ne secam iceg slicnog, mozda eventualno skola vizuelno podseca.a to sto vicete da nema para, kolko vise kosta dobra serija od lose? ono, aproksimativno.

Link to comment
U slučaju Grlom u jagode, reč je o Karanovićevom ličnom stilu i jednoj veoma ličnoj priči, taj neki rad sa naturščicima i pseudodokumentarizam je nešto što je Karanović verovatno pokupio u Pragu na studijama, ali kasnije doveo do nivoa sopstvenog stila.
znam da nije bitno za priču, ali hteo bih ipak da dodam da je ta serija u velikoj meri i grlićeva.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...