Jump to content
IGNORED

Večernje Novosti


salerokada

Recommended Posts

Posle Niš-a, muslimani nas potiskuju i iz Sarajeva, ali i iz Republike Srpske, uništavaju srpski rod! :cry:

Novosti pišu, zabrinuti B92 prenosi:

Sarajevo: Arapi kupuju imanja Srba

 

Prema njegovoj proceni, u Federaciji BiH, posebno u Sarajevu, sve je manje Srba, pa i Hrvata, dok je u Republici Srpskoj sve više Bošnjaka, zbog čega Srpska, kako kaže, sve više poprima multietnički karakter.

Link to comment

Pogledajte jučerašnji tekst izvesnog R. Dragovića o nevladinim organizacijama, u rubrici Društvo. Okačio bih ili barem linkovao tekst, ali ispod njega masnim slovima stoji upozorenje da je zabranjeno deliti tekst ili njegove delove bez saglasnosti Večernjih novosti. Nije me mrzelo da proverim, i takvog upozorenja nema ispod bilo kog drugog teksta.

 

Potpuno nadrealan tekst i poruka ispod istog.

Edited by Turnbull
Link to comment

Potpuno ludilo. Oduštevljen sam rečenicom. "______ __ _______ ____ ___ _____________, ___ ______ ______ ___ ___________ _ _______", autora docenta Jovanovića. 

 

 

Kako je malo potrebno da iz čoveka izađe obožavanje jednoumlja i pesnice države.

Edited by pacey defender
Link to comment

Мислим да погрешно тумачиш, Пејси. Јасно је да под "_______ __ ___ ______" у ствари мисли "_____ _____".

 

Имаш више о томе у тексту "______ ___ __", такође у Новостима.

Link to comment

Мислим да погрешно тумачиш, Пејси. Јасно је да под "_______ __ ___ ______" у ствари мисли "_____ _____".

 

Имаш више о томе у тексту "______ ___ __", такође у Новостима.

Nisi me uverio da si u pravu. O "_____ _____" postoji nekoliko škola mišljenja i bilo bi pogrešno reći da tumačenje autora "______ ___ __" predstavlja jedino validno objašnjenje ovako komplikovog fenomena. 

 

Zamisli hipotetički slučaj. 

 

"___ _____ ______ ______-_____ __. _____ _________ __ _ _ ____ ______. Međutim, ________ ___________ ____ ______________ ___ _ __ ______. "

 

Sad, moje pitanje za tebe je: ___ ___ _______ __ __ ______ ___________?

 

Uviđaš li sada kontradiktornost?  

Link to comment

Mogli bismo ovako do sutra.  :D

 

Recimo, u begrasinom stilu 

 

"_______"

 

 

Jako čudan disklejmer. Ne kapiram povod. Sagovornici nisu nikakva ekskluziva. Tema milion puta ispričana. Šta žele da postignu? Da se ne kritikuje sadržina teksta?

Link to comment

To se i ja pitam. Da, i meni je jedino to palo na pamet kao mogući odgovor. Šta drugo?

 

Inače, uopšte ne znam na koji način se može zabraniti prenošenje delova teksta u formi citata u npr. drugom, kritičkom tekstu? Niko nema pravo na takvu zaštitu.

Edited by Turnbull
Link to comment

Виђао сам ја по Новостима тај дисклејмер и раније.

 

Неки други (бољи) уредници нуде свима који пишу ауторске текстове да изаберу да ли ће бити само у штампаном издању или и на нету, а ако су на нету онда претпостављам да та дозвола подразумева бар даље преузимање уз навођење извора а ретко и ово што сада раде у Новостима.

Link to comment

Inače, uopšte ne znam na koji način se može zabraniti prenošenje delova teksta u formi citata u npr. drugom, kritičkom tekstu? Niko nema pravo na takvu zaštitu.

 

Oni misle na prenošenje teksta bez navođenja izvora, tj. direktnu krađu. To je pre svega upereno prema elektronskim portalima. 

Link to comment

Mene ne čudi, to je baš vrsta teksta koji se rado prenosi i generiše mnogo klikova. Ljudi imaju pravo da ubiraju zaradu od svojih fašistoidnih denuncijacija, a neka portali prave svoje ako im je do toga.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...