Jump to content
IGNORED

ABA 2013/14


Apollo Creed

Recommended Posts

Sva je prilika da ce 4 tima koja su sada na pozicijama za F4 tu i ostati. Cibona je oslabljena, jedino jos Igokea ima kakve-takve sanse. Dakle, Zvedza, Partizan, Cedevita i Budocnost, mozda dodje do manjeg tumbanja u redosledu. Navijam za F4 u Beogradu i finale nasih klubova. Kako se trenutno stvari odvijaju, velike su sanse da se to i desi.

Link to comment
  • Replies 564
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Töölönlahti

    46

  • Feindouno

    34

  • Timmy

    30

  • Кристофер Лумумбо

    25

Domacinstvo final4 se placa 100k eura (ili 75? zaboravio sam), bice tu mogucih otkazivanja. Puno ce zavisiti i od rasporeda na kraju, od toga sta Cjoki zeli (EL ili titulu) i slicno.
Nek plaćaju 100K ABA ligi i nek ih 100K kosta organizacija. Ukupno 200K eura.Nek su ulaznice 5 eura. To znači da treba na F4 da imaš posetu od 40K osoba na tri utakmice. Mislim da uto ne bi bio problem postići ni sa samo jednim F4 timom iz Beograda, a kamo sa oba, tako da mi nije jasno što se svake godine pravi fama oko tih troškova oragnizovanja F4.Sigurno tu kapne i neka dodatna kinta od sponzora kad se igra u Areni.Ovo, šta želi Čović, EL ili titulu, nisam baš shvatio. Te se ambicije po meni na ovakvom F4 podudaraju.
Link to comment

Uh, ti izgleda nisi gledao ABA F4 proslih sezona, tu zvrje prazne hale samo tako, samo domacinima budu donekle popunjene utakmice, a cesto oni ispadnu u polufinalu. Prosla sezona je bila izuzetak jer se igralo u specificnim uslovima - Laktasi i 3 (tj. 4) srpska kluba, pa je i tada ukupno bilo 14k ljudi. Vidi kako se to uklapa u tu tvoju procenu od 40k.

Ovo, šta želi Čović, EL ili titulu, nisam baš shvatio. Te se ambicije po meni na ovakvom F4 podudaraju.
Pa jednostavno, ako redosled ostane ovakav kakav je, Zvezda treba da dobije Buducnost da bi isla u EL. Zvezda ce ih tuci u Bgu isto kao i u Zagrebu, tako da im je svejedno. A ako oni ne uzmu domacinstvo, uzece Cedevita posto imaju novca i traze prolaz u EL.A sad, ako Zvezda hoce titulu, onda je logican korak i da uzmu domacinstvo.Zapravo, najpametnija stvar bi tu bila da Zvezda i Partizan podele domacinstvo (posto zvanicno se kao domacin bira grad, a ne klub), igra se u Areni i oba kluba imaju finu priliku za novu EL sezonu. Ali to iziskuje neki formalni dogovor Covica i Vujosevica, sto je samo po sebi neverovatno.
Link to comment

Pritom, ako ostane ovako, fakticki tri kluba igraju za evroligu. Sumnjam da Buducnost jos ispunjava uslove. Pogotovo ako nisu citali propozicije. Mada je meni i prosle godine bilo neverovatno da je bilo ko hteo da organizuje. Ako nista drugo onda principijelno dok se ta seoska zadruga ABA ne spusti na zemlju i odustane od megalomanskih zahteva.

Link to comment

Kad sam rekao fama oko troškova, hteo sam da kažem da to u slučaju da se igra u Beogradu, u Areni i ne bi bio neki problem. Ni ove godine, ni prošle, ni ranije.Bilo bi dovoljno gledalaca i dodatnih sponzora da budeš bar na nuli.A naši klubovi od toga beže. Više mislim da ih je mrzilo da se cimaju nego što su se plašili da bi izgubili neke pare,Mrzilo ih da se cimaju jer taj F4 do prošle godine nije ništa donosio.Od prošle godine F4 znači. Tako da će i te utakmice biti posećenije nego ranije i to ne samo u Beogradu. Neće se više odbijati F4 tek tako, čak i ako nema šanse za EL(tipa nema halu).U vezi titula ili F4. Pošto mislim da organizovanje F4 nije nešto što ne može da se samofinansira i koliko je vazno da se osvoji mesto u EL ne vidim zašto neko ne biprihvatio svaku moguću pomoć (domaćinstvo) ma koliko na papiru bude jači od protivnika.

Edited by deeps
Link to comment
Pritom, ako ostane ovako, fakticki tri kluba igraju za evroligu. Sumnjam da Buducnost jos ispunjava uslove. Pogotovo ako nisu citali propozicije. Mada je meni i prosle godine bilo neverovatno da je bilo ko hteo da organizuje. Ako nista drugo onda principijelno dok se ta seoska zadruga ABA ne spusti na zemlju i odustane od megalomanskih zahteva.
Ма лига има те захтеве јер им се тренутно може.Звезди је свеједно где ће се организовати ф4 и најмање јој одговара Београд јер најватрени не долазе на аба лигу.Ни партизану не треба такав један трошак тако да ће се вероватно десити да ф4 организује Цедевита.Имају паре немају навијаче тако да ће опет сви бити срећни.
Link to comment

E da ga jebem, ne vidim kako će to biti srećan onaj polufinalista koji će za mjesto u evroligi morati da razigrava na gostujućem terenu, bilo da je to Zagreb ili Podgorica.Ne vidim drugo riješenje osim da se igra u Beogradu.

Link to comment
Ма лига има те захтеве јер им се тренутно може.Звезди је свеједно где ће се организовати ф4 и најмање јој одговара Београд јер најватрени не долазе на аба лигу.Ни партизану не треба такав један трошак тако да ће се вероватно десити да ф4 организује Цедевита.Имају паре немају навијаче тако да ће опет сви бити срећни.
:blink:kako će biti srećni kkp ili kkcz ako igraju protiv cedevite u polifinalu ?
Link to comment

Nema razloga da se Vucic i Covic ne izbace za F4, jer im je to u interesu ako zele titulu. Samim tim je u interesu i Partizanu.U Zagrebu se nikad ne zna sta bi moglo da budeI jos jedna stvar - ako bi Beograd odbio da organizuje F4, niko ne garantuje da bi on posle bio odrzan Zagrebu. Mozda bi to bila Podgorica, a tamo tek nasi ne zele da igraju. 99% sam siguran da ce biti u Beogradu

Edited by Giggsy
Link to comment

Ma naravno da će biti + će klub domaćin biti u plusu. To bi samo budala propustila. I prošle godine su pristali na Laktaše tek kad im je obećana EL preko veze, inače je već sve bilo sređeno za Arenu.Jedino Lisac i ekipa ako nešto uspeju da smuljaju, mada sumnjam da će imati i hrabrosti i velikog interesa.

Link to comment
:blink:kako će biti srećni kkp ili kkcz ako igraju protiv cedevite u polifinalu ?
Ко навија за цедевиту у Загребу.Мање више позоришна атмосфера.Што се Београда тиче.Делије бојкотују јадранску лигу,а Партизан нема паре за организацију.Из тог разлога сам ја рекао да Звезди и не одговара толико Београд.По мени будућност је много тежи противник од цедевите посебно на свом терену.Као год било до краја лиге има још доста времена а верујем да ће се свакакве будалаштине десити.
Link to comment

Cedevita je dovela Josha Selbya

Ma naravno da će biti + će klub domaćin biti u plusu. To bi samo budala propustila. I prošle godine su pristali na Laktaše tek kad im je obećana EL preko veze, inače je već sve bilo sređeno za Arenu.Jedino Lisac i ekipa ako nešto uspeju da smuljaju, mada sumnjam da će imati i hrabrosti i velikog interesa.
Nema nikakve teorije da se organizacija f4 Abe može isplatiti gledajući sam f4.Čitate li vi što pišete?Lova koja se mora isplatiti boardu lige je ogromna a svi dosadašnji f4 nisu potkrijepili svojom posjećenošću da se može zagarantirati nekakva ogromna posjeta. Čak i da može, ne isplati se.100 000 E Liscu, trošak najma dvorane, trošak osiguranja utakmice, trošak policije, vatrogasaca, hitne pomoći (koji svi moraju biti na stand by), trošak marketinga, trošak koječega.... To su ogromne sume i troškovi koji bi bili popraćeni možda jednom ili dvije popunjene utakmice, možda.Ako se održavanje f4 gleda kroz prizmu lakšeg izlaska u EL, onda je to druga stvar i ceh koji se isplati platiti.
Link to comment
Ко навија за цедевиту у Загребу.Мање више позоришна атмосфера.Што се Београда тиче.Делије бојкотују јадранску лигу,а Партизан нема паре за организацију.Из тог разлога сам ја рекао да Звезди и не одговара толико Београд.По мени будућност је много тежи противник од цедевите посебно на свом терену.Као год било до краја лиге има још доста времена а верујем да ће се свакакве будалаштине десити.
F4 valjda organizuje grad, nemaju klubovi veze sa tim.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...