Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Naravno da valjaju, A klasa...jedino im je proces proizvodnje malo drukciji u odnosu na standardan nacin, pa tako koriste sirova i oljustena kakao zrna (umesto zrna koja se prze zajedno sa koricom pre nego sto se od njih napravi kakao masa), koja nakon sto samelju i pomesaju sa kakao maslacem, uopste ne zasladjuju sa secernom trskom, vec koriste prirodni agave nektar (slatki sirup poreklom iz Meksika i Juzne Afrike koji je slican medu, ali je za nijansu sladji), da bi i dijabeticari mogli da konzumiraju njihove cokolade...isto tako uopste ne koriste ni mleko, da bi i vegani mogli da jedu njihove proizvode (to je jos jedan od razloga zasto koriste agave nektar, a ne med, da bi udovoljili veganima)...svi sastojci su im vrhunskog kvaliteta, ali zbog opisanog nacina proizvodnje, njihove cokolade su veoma specificnog ukusa i ne odgovaraju svima, da ne koriste najbolji moguci kakao, bili bi sigurno klasifikovani jedan rang nize, medjutim zbog prvoklasnih zrna i prirodne vanile, mogu sebi da priuste izostanak secerne trske i mleka, tako da su izgradili jedan zanimljiv koncept koji svoje potrosace trazi medju alternativnim grupama potrosaca, kao sto su na primer vegani i njima slicni...ja licno ne preferiram takve cokolade i nikada nisam trosio novac na njih, mada tu i tamo kada dobijem neku takvu na poklon, uglavnom mi bude ok, ali nista vise od toga i brzo je zaboravim...

Link to comment

CHOCO LOVES COFFE i V!VA PRAHA su sa onog spiska na mene ostavili najbolji utisak, mada nisam stigao da odem u Passion Chocolate prilično je daleko van centra grada ali možda stignem sutra.

 

Ovo na slici je sve kupljeno u Choco loves coffe, fenomenalan izbor imaju.

 

KEKSI još jednom VELIKO HVALA!!!

COKOLADA1.jpg

Link to comment

U Austriji sam nedavno uzeo ova dva Lindta da probam.

 

kpevRed.png

Ova definitivno nije za svakoga, čak i kada je otvoriš na njoj ima upustvo kako je najbolje da se jede i da treba postepeno da se navikavaš na ukus iste. Probaću je uz pomorandžu, mislim da će da pokida. Ali stvarno jak ukus kakaa.

 

S druge strane, ova je pun pogodak:

 

ZSIvEbs.jpg

Ko god da je probao, pao je na dupe, a ja sam ulovio neki popust gde sam pakovanje plaćao oko 1e, uzeo sam kutiju od recimo 12 komada za 12 evra, u fazonu sam, najbolja kupovina ikada.

Link to comment

svojevremeno sam u svici u jednoj fabrici clade uzeo i neku sa 100 posto kakaoa.

ja volim stvarno taj intenzivan gorak ukus, ali zbilja mislim da su te cokolade samo za kurcenje.

Link to comment

Ima li neki info za hanchez? Vidim ima ih u aromi, pretezno 75%+ kakao.

Hachez je B klasa, inace jedan od najpopularnijih predstavnika tog ranga, uz naravno Lindt i Guylian, imaju odlicnu distribuciju, a cokolade su im za svaku pohvalu, vredi probati...

 

Ko god da je probao, pao je na dupe, a ja sam ulovio neki popust gde sam pakovanje plaćao oko 1e, uzeo sam kutiju od recimo 12 komada za 12 evra, u fazonu sam, najbolja kupovina ikada.

Cela ta Creation linija od Lindt-a je fenomenalna, meni se najvise svidja Mousse au Chocolat, a i realno kad se pogleda odnos cene i kvaliteta, kao i ukupan asortiman, Lindt je uvek najsigurniji izbor, svima se svidja i lako se nalazi...

 

ja volim stvarno taj intenzivan gorak ukus, ali zbilja mislim da su te cokolade samo za kurcenje.

Upravo tako, u tome je fora...

 

a sta mu je 1%? secer?

Pa da, kada cokolada ima 99% kakao delova, onda secer cini preostalih 1%, dok prisustvo burbon vanile i nekih drugih prirodnih zacina nikada ne ulazi u tu racunicu...

Link to comment

Elem što se Praga tiče na onaj Keksijev spisak dodao bih još ekskluzivnu prodavnicu LINDT čokolada koja se nalazi u Centrum Černý Most. Slučajno nabasah na istu i ostadoh bez teksta. Inače je ima skoro po svim radnjama, a u većim marketima cene su niže nego u BG.

Link to comment
  • 2 weeks later...

]

hotel chocolat je svojevremeno kad se otvorio imao, nesto sto sam ja mislila da su besplatni samples. kad sam narucila, poslali su mi 2 velike bombonjere, besplatno!

 

nego, jel mogu da te nesto pitam u vezi fotografije?

Edited by rajka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...