Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Kad smo vec kod gumenjara,ima u Maxi-u Delahaizovo pakovanje belgijskih gumenih bombona od 500 grama za oko 180 din.Apsolutna fantazija!
Jel mislis na one sa voskom ili na one koje su kao polu zele?
Link to comment

Sta retko, nemoguce je. Kao sto je nemoguce zaboraviti Amarelli pastile od sladica. Jedino sto sam procitala da u vecim dozama sladic povecava krvni pritisak.

Edited by halloween
Link to comment
E, kad smo se dotakli i bombona... Keksi, zasto Amerikanci jedu Tvizlera i Dzudzubija, pa jos kazu da vole?Kako se nesto tako grozno prvo napravi, a potom i stekne popularnost?
Twizzlers je tamo nenormalno popularan, pisao sam vec da Amerikanci vole preterano zasladjene proizvode, a osim sto ga jedu od detinjstva pa im zato uvek ostaje u srcima, njegov oblik je sigurno jedan od glavnih razloga zasto ga toliko vole, sam ritual kidanja zubima cini ga jos vise interesantnim...Jujubes je slican sto se tice njegove slatkoce, takvi slatkisi uvek imaju prednost preko bare...secer i vestacka aroma, plus jeftino...
jede mi se ovohttp://www.spruengli...e-en_14041.htmlkeksi, jel puno gresim? :lolol:lazem, sve mi se jede s ovog sajt. :(
Naravno da ne gresis, Sprüngli je medju najboljim predstavnicima B klase u svetu...nekada davno u XIX veku oni i Lindt su bili jedna te ista firme, ali se cokoladni deo odvojio od ostalih slatkisa i tako je nastao Lindt & Sprüngli pocetkom 1890-ih, dok je Confiserie Sprüngli ostao ono sto je uvek i bio, jedino sto su bili prinudjeni da krenu s novim cokoladama kada ih je Lindt napustio...imaju oni mnogo toga, zadnjih godina vise rade na unapredjivanju njihovog slanog programa (sendvici i salate), a najpopularniji su im oni Luxemburgerli macaroons, po tome su mnogo prepoznatljiviji nego po cokoladnim pralinama, ali sve im je super...Ima jedna veoma zanimljiva stvar u vezi njih po cemu su sigurno klasa za sebe...njihov kafe na Paradeplatz trgu u Cirihu je i dan danas mesto gde bogate starije dame odlaze da bi odabrale nekog mladjeg momka koji je zeljan da im ugodi uz novcanu nadoknadu...ako neko pristojno izgleda i zeli da zaradi novac u drustvu imucnih matorki, samo treba da sedne za neki od stolova, naruci sta god pozeli i potom okrene kasicicu u svojoj solji na suprotnu stranu, time daje signal da je na raspolaganju, a onda krecu kuguarke u akciju...nesto slicno sam vidjao u Salcburgu, u jednom kafeu blizu Mocartove rodne kuce, samo tamo je fazon da se naruci parce Schwarzwald torte (Black Forest) i da se visnja koja stoji na vrhu skine i stavi pored tanjira...da nisam svojim ocima video ne bih verovao, znaci likovi od nekih 25-35 godina, maksimalno doterani, sede sami i prave se da kao uzivaju u torti, a visnje svuda po stolovima, dok za ostalim stolovima sede babe od po nekih 70-ak godina, obavezno bar dve-tri u drustvu i merkaju okolo...steta sto nisam slikao...Evo kako izgleda gore pomenuti kafe Sprüngli u Cirihu, ova skroz levo i ona sto cacka nos izgledaju kao najzainteresovanije, ali ni traga mladim momcima...slika je s Interneta, da ne bude kako ja tamo dezuram :lol:

bgiJprE.jpg

Edited by keksi krem
Link to comment
Ima jedna veoma zanimljiva stvar u vezi njih po cemu su sigurno klasa za sebe...njihov kafe na Paradeplatz trgu u Cirihu je i dan danas mesto gde bogate starije dame odlaze da bi odabrale nekog mladjeg momka koji je zeljan da im ugodi uz novcanu nadoknadu...ako neko pristojno izgleda i zeli da zaradi novac u drustvu imucnih matorki, samo treba da sedne za neki od stolova, naruci sta god pozeli i potom okrene kasicicu u svojoj solji na suprotnu stranu, time daje signal da je na raspolaganju, a onda krecu kuguarke u akciju...nesto slicno sam vidjao u Salcburgu, u jednom kafeu blizu Mocartove rodne kuce, samo tamo je fazon da se naruci parce Schwarzwald torte (Black Forest) i da se visnja koja stoji na vrhu skine i stavi pored tanjira...da nisam svojim ocima video ne bih verovao, znaci likovi od nekih 25-35 godina, maksimalno doterani, sede sami i prave se da kao uzivaju u torti, a visnje svuda po stolovima, dok za ostalim stolovima sede babe od po nekih 70-ak godina, obavezno bar dve-tri u drustvu i merkaju okolo...steta sto nisam slikao...Evo kako izgleda gore pomenuti kafe Sprüngli u Cirihu, ova skroz levo i ona sto cacka nos izgledaju kao najzainteresovanije, ali ni traga mladim momcima...slika je s Interneta, da ne bude kako ja tamo dezuram :lol:

bgiJprE.jpg

Sto ne rece ovo ranije, skoro sam sedela tamo sa drugaricom i pila cokoladu ;D Preukusna cokolada mi je totalno okupirala paznju te ne primetih nista od gorenavedenog, ali bice prilike
Link to comment
Evo kako izgleda gore pomenuti kafe Sprüngli u Cirihu, ova skroz levo i ona sto cacka nos izgledaju kao najzainteresovanije, ali ni traga mladim momcima...slika je s Interneta, da ne bude kako ja tamo dezuram :lol:

bgiJprE.jpg

moram da odem da 'proverim' pricu. nisam dosad obracao paznju na takve stvari. ili mozda da sacekam lepse vreme? samo da ne budem sumnjiv kada okolo blejim i posmatram dame u godinama i zgodne momke i tumacim skrivene znakove.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...