Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

13 hours ago, pasha said:

 

Kazu sirijski izvori da je zabranjeno da pucaju na turske bespilotne, koji su lake mete cak i za starije radare koje sirijci imaju ili avione tipa Mig-21.

 

 

Da li je ovo deo dogovora za prekid trenutnih sukoba, to ce se videti.

 

Турска по споразуму из Астане има право и слободу да користи беспилотне летелице изнад демилитаризоване зоне у Идлибу, која је омеђена оним осматрачким пунктовима. Сад, што је зона све само не демилитаризована, то је други пар ципела. Што беспилотне наводе артиљерију и чак саме пуцају по Сиријцима, такође је други пар ципела. Споразум не прецизира јасно за шта беспилотне смеју а за шта не смеју да се користе.

 

Проблем је у следећем: договор из Астане није испоштован. Потребан је нови договор. Нови договор ће се правити у складу са стањем на терену. Руси и Асад су кренули да искреирају једно стање са којим ће ићи на преговоре, Турска је кренула да искреира друго стање. И једни и други морају да прогласе неку врсту победе пре него што се договоре, а што им више војске гине то је теже прогласити победу и мора да се додатно вентилира.

Link to comment
56 minutes ago, Redoran said:

Pa znaš šta, čovek je donekle u pravu. OK je da furaš stav o arhizlikovcu Asadu i zlotvoru Putinu, stav je stav. Ali kada kreneš da taj stav potkrepljuješ, pokušaj da izbegneš upotrebu materijalnih neistina ili je makar svedeš na neku razumnu meru.

 

Navedi sta po tebi nije istina pa cu ti odgovoriti...

Link to comment
3 hours ago, Tutankamon said:

Hvala ti još jednom

pa batice, furas propagandu kako su za sve Rusi krivi, uz poneki promasaj Erdogana. ko da ti je Hilary pisala govor... 

 

Sirija je jedno klasicno middle east sranje koje je eskaliralo zbog interesa velikih sila. Rusi stite Asada ne zato sto ga vole ili sto je legitimno izabrani predsednik ili sto on nesto posebno voli njih, vec zato sto su zalihe gasa i gasna polja uzduz m20 koji kontrolise rezim, i vrlo im je bitno da tamo nema sranja. Amerikanci se prave blesavi i pokusavaju nesto diplomatski da izmuvaju zato sto da bi dosli do naftnih polja morali bi da upadaju preko Turske, pa u srce kurdsko kontrolisane teritorije, sto im Turci sigurno nece dozvoliti. a da probaju iz Iraka, ne mogu ni to, jer bi morali preko teritorije koju ne kontrolisu i koja je naklonjena ISISu. znaci jedini realni napadi su im preko Jordana, pa direktno u Asada i Damask, a za to ih zabole levo jaje jer nemaju ama bas nikakve koristi... Turci imaju opet svoj interes. Nije da ih nesto posebno interesuju civili ili mir, vec imaju dovoljno islamistickih ludaka kod sebe sa kojima Erdogan ima super deal(nesto kao Vucic sa nasim neandertalcima) ali koji prete da ce jebeno da polude ako ispadne da im tamo neki Asad i Rusi ubijaju bracu po veri i ludilu. Zato Turska mora da isfazonira neku kao pobedu koja bi ekstremiste odrzala na lancu.

 

I tako dodjes u situaciju gde ubija ko koga stigne, uglavnom najebu civili, neki ludak ce svakako zavrsiti na vlasti(dal ga podrzava US of A ili Rusija, nema ama bas nikakve razlike), a velike sile ce broje zaradu na kraju sukoba... 

Link to comment

Ako si procitao pazljivije upravo sam optuzio Turke da su najodhovorniji za stvaranje ISIS-a. Rusi su se ukljucili mnooogo nakon pocetka sukoba, nisu uopste odgovorni za pocetak ali su odgovorni za nastavak sukoba. U Siriji nama cistog vojnog resenja a Rusija to forsira...Ja pisem iz svoje vizure, izvora koje ja pratim...

Link to comment

Ja to nisam rek'o. Nisam pominjao Asada u tom kontekstu uopšte. Znam kolike su krvave bitke bile za Deir Ez Zor, Palmiru, Suknu, Karijatan, Bukamal itd. Protiv ISIS-a se borila i Nusra i Sham...samo kažem da je proklamovani cilj Rusa navodno bio ISIS a da je preko 90% udara izvršeno na ciljeve na zapadu Sirije gde ISIS-a nema ili ima u tragovima...

Link to comment

Cilj Rusa se zna,brane svoje interese u Siriji,pokazaujuci povratak na veliku scenu,luka,naftna polja kod puta M40 ako ne gresim oko lokacije,cuvajuci Asada kao saveznika,nista razlicitije od Turaka ili USA,samo oni imaju drugacije interese.

Edited by Bogotac
Link to comment
1 hour ago, Tutankamon said:

Ja to nisam rek'o. Nisam pominjao Asada u tom kontekstu uopšte. Znam kolike su krvave bitke bile za Deir Ez Zor, Palmiru, Suknu, Karijatan, Bukamal itd. Protiv ISIS-a se borila i Nusra i Sham...samo kažem da je proklamovani cilj Rusa navodno bio ISIS a da je preko 90% udara izvršeno na ciljeve na zapadu Sirije gde ISIS-a nema ili ima u tragovima...

kao sto je cilj Amera bio vojska SRJ i Milosevic, pa su peglali po mostovima... cilj Rusa jeste bio ISIS. samo nije bio jedini.

 

1 hour ago, Bogotac said:

Cilj Rusa se zna,brane svoje interese u Siriji,pokazaujuci povratak na veliku scenu,luka,naftna polja kod puta M40 ako ne gresim oko lokacije,cuvajuci Asada kao saveznika,nista razlicitije od Turaka ili USA,samo oni imaju drugacije interese.

M20 je put. i Rusi kontrolisu gas. naftna polja su na severu, pod kontrolom Kurda

Link to comment

Kao sto sam rekao juce, cela ta navodna velika akcija Erdogana je vise propaganda da se smire tenzije u Turskoj posle velike pogibije turskih oficira u Idlibu

 

Turkey, Russia agree to reduce tensions in Idlib

Quote

Turkey and Russia have agreed to reduce tensions on the ground in Syria's Idlib province while continuing military action there, the Russian foreign ministry said on Feb. 29 following several days of talks in Ankara.

"Concrete steps to achieve lasting stability in the Idlib de-escalation zone were considered," the ministry said. "Both sides confirmed their goal to reduce tensions 'on the ground' while continuing the fight against terrorists."

 

https://www.hurriyetdailynews.com/turkey-russia-agree-to-reduce-tensions-in-idlib-as-migrants-push-west-152534

 

Inace onaj S-1 je izgleda unisten u Libiji a ne u Siriji. To su S-1 koje su poslali Emirati Haftaru u borbi protvi proturske vlade u Tripoliju. Ti S-1 su u Libiji poskidali dosta turskih bespilotnih ali jedan je unisten.

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

Turci prvo srušili samo sebi dron a onda i 2 sirijska aviona, jedan je su24

Izgleda bas ozbiljno shvatili zatvaranje VaP :fantom:

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...