Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

1 hour ago, Redoran said:

 

Dobro, to su zvanične definicije koje su zgodne za debatu u SB UN i sličnim cirkusima. Realno Ruse zabole mnogo da ginu za teritorijalnu celovitost Sirije ili volju njenog naroda. Oni su tamo utrčali jer su procenili da bi uništenje te zemlje ugrozilo neke njihove interese koji su njima veoma značajni. Zbog toga ginu tamo a ne zato što im je bilo žao da gledaju kako tek jednu deceniju nakon 9/11 al kaida nastupa kao američka pešadija sa zadatkom da uništi jednu kompletnu državu i društvo. Da je Rusima taj isti zvanični poziv za utrč uputila npr. Venecuela ovi bi ih iskulirali samo tako - predaleko je i nema ugroženih interesa pa jbg.

 

Ne znam kako je tačno to u sukobu sa onim što sam napisao, a napisao sam da je volja većine tamo da se ratosiljaju terorista raznih fela i da privedu rat kraju, I interesi im se poklapaju sa ruskim, nasuprot nastupa Izraela, USA, KSA i Turaka koji bi rat da nastave i koji na svaki način nastoje dati veštačko disanje alkaidašima

Edited by dillinger
Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

 

U svakom slučaju Rusima bi bilo bolje da ovaj potez dobro proračunaju jer ako Sirijci budu koristili S-300 onako kako su koristili Pancir S1 onda se neće previše ovajditi od istog i samo će mu napraviti antireklamu (kao i Saudijci Patriotu).

 

Jedna od verzija je da su sirijci otišli na puš pauzu jer ih niko nije obavestio da dolaze Čivuti. 

Nemam pojma dal je to uopšte moguće samo prenosim rusku verziju

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Rusija je u ovom nadmudrivanju, ma koliko se to nekima ne svidjalo - najodmerenija.

Isporuka S-300 Siriji nece bitno promeniti odnos snaga - sam sistem je, naime, poznat Zapadu do u detalje - ali ce Izraelu oduzeti jos nekoliko opcija tako da se, bice, radi o izraelskom autogolu: isporuka je pre svega, sto se ruske strane tice - poruka.

A na takozvanom sirem planu, posthladnoratovski trijumfalizam koji se ocitovao kroz slobodutm sejanja bombi diljem sveta, ce se na kraju nekom obiti o glavu: spirala je zavrtela jos jedan zavoj, a cinjenica je da se Rusija za sada i do sada ponasa najracionalnije, ma sta neko, ukljucujuci i mene, mislio o njenom mesanju u sukobe u Siriji.

Uzasava, nemam bolji izraz, sto se na Zapadu ne nazire ni doktrina ni licnost, persona, koja bi bila sposobna ili spremna da zaigra igru suptilniju od bombardovanja kao pristupa resavanju problema: ako se nadje budala, a ima ih, koja ce rusko uzdrzano ponasanje da protumaci kao slabost, eto novog kruga i sve izglednijeg belaja jer Rusija, ma koliko bila oslabljena, u jednom trenutku nece sebi moci da dozvoli da ne odgovori primereno.

Ili da se debelo naplati u nekoj Ukrajini, na primer, tamo gde joj je sve pri ruci.

 

+1

Link to comment
54 minutes ago, steins said:

 

Jedna od verzija je da su sirijci otišli na puš pauzu jer ih niko nije obavestio da dolaze Čivuti. 

 

Samo da ti skrenem paznju da je to Civut danas ustaljeno termin po raznim stormfrontolikim sajtovima. Verovatno ni oni nemaju pojma o poreklu termina samo im zvuci pezorativno. Znam da nisi imao nameru pa reko da ti skrenem paznju.

Link to comment
6 hours ago, steins said:

 

Jedna od verzija je da su sirijci otišli na puš pauzu jer ih niko nije obavestio da dolaze Čivuti. 

Nemam pojma dal je to uopšte moguće samo prenosim rusku verziju

 

Teoretski je moguće ali opet ne objašnjava samoubilačku odluku da se onako parkiraju na pisti. Izrael i Sirija su zvanično u ratu, ovi dobiju samohodni sistem da brane vojni aerodrom - a sistem je samohodan upravo da bi posada mogla da ga lako i brzo pomera sa jednog maskirnog položaja na drugi - i postave ga nasred piste. Pa jbte da ja sedim u ruskoj komandi tražio bih ili da sve sirijske PVO posade prođu jednogodišnji dril negde na Uralu i da im nema mrdanja odande dok ne odrade boga oca simuliranih borbenih dejstava po PS-u i bez najmanje greške, ili bih tražio od Sirijaca da ruske posade sednu u sve njihove PVO sisteme. Sve drugo vodi u prepuštanje volji Alahovoj, što je i ovde gde ja sedim omiljen izgovor za sve vrste lenjosti i javašluka a mogu misliti kako je tek u Siriji.

 

PS Eraser je u pravu za onaj izraz. U Srbiji sam ga čuo od par ljudi koji su ozbiljno zglajznuli u nacizam.

Link to comment
7 hours ago, dillinger said:

 

Ne znam kako je tačno to u sukobu sa onim što sam napisao, a napisao sam da je volja većine tamo da se ratosiljaju terorista raznih fela i da privedu rat kraju, I interesi im se poklapaju sa ruskim, nasuprot nastupa Izraela, USA, KSA i Turaka koji bi rat da nastave i koji na svaki način nastoje dati veštačko disanje alkaidašima

 

Nije u sukobu, samo sam dodao da taj zvaničan poziv sirijske vlade, koliko god da odražava želju stanovnika Sirije da se odbrane od međunarodne terorističke invazije, Ruse ne bi preterano dotakao da nema tog poklapanja interesa koje si pomenuo. Ulaziti u rat na strani druge države je opako komplikovana rabota, a kada na suprotnoj strani imaš NATO gvožđuriju praćenu neograničenom kintom iz zalivskih despotija (plus Izrael kao šlag na torti) onda treba stvarno da imaš spisak jakihtm razloga da utrčiš. Poziv prijateljske vlade kao takav je OK i poželjan, ali nikako dovoljan.

Link to comment
 
Samo da ti skrenem paznju da je to Civut danas ustaljeno termin po raznim stormfrontolikim sajtovima. Verovatno ni oni nemaju pojma o poreklu termina samo im zvuci pezorativno. Znam da nisi imao nameru pa reko da ti skrenem paznju.
Iskreno pojma nisam imao. Meni ostao u glavi od Basare.

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
50 minutes ago, Anduril said:

Nekada je su Hrvati bili ustase, Srbi cetnici, Bosnjaci balije, a danas su pola Sirijaca koji ne vole Asada - Al Kaida i glavosece. Neke stvari se ne menjaju.  

 

Polovina onih sto su uzeli pusku u ruke. 

Link to comment
1 hour ago, Anduril said:

Nekada je su Hrvati bili ustase, Srbi cetnici, Bosnjaci balije, a danas su pola Sirijaca koji ne vole Asada - Al Kaida i glavosece. Neke stvari se ne menjaju.  

Ne menjaju se u glavama mladih, nadobudnih liberala: nema drzave/sistema koja bi mogli da izadju na kraj sa pobunom polovine stanovnistva - ili sistem/rezim pada ili bude prinudjen da ucini ozbiljne koncesije. 

Osim ako se umesa dobronamernitm i demokratiji posvecen strani faktor da pogura stvar: ne mora hardverski, dovoljna je, za pocetak i moralna :isuse: podrska koja generise opravdano nezadovoljstvo - u slucaju Sirije diktaturom - pa da se ljudi, pobudjeni laznim nadama u podrsku okuraze da bi na kraju skontali da su ostavljeni na brisanom prostoru i da strani faktor zabole kurac za njihovu sudbinu.

Geneza sirijske krize je savrsen primer: od talambasanja da 'Asad mora da ode' doslo se na prag mnogo sireg sukoba sa mnogo dalekoseznijim posledicama, a sama Sirija izlozena dezintegraciji koja ce dobar procenat pobunjenika da dovede do elementarne zapitanosti kako i zasto i za koga im neko rastace drzavu koja je njihova pa ma ko da je na vlasti.

Nema nacina da se opise konfuzija koju je postupanje takozvanih dobronamernih izazvala u glavama Sirijaca koji su se pobunili protiv Asadovog rezima: od njih se ocekuje/ocekivalo da se pomire sa cerecenjem sopstvene zemlje, da kao saveznike prihvate bulumentu od zla oca i jos gore majke, pa i pomenute glavosece, sto se bas i ne uklapa u narativ o pretpostavljenoj posvecenosti pobunjenika demokratskim vrednostima koju ne sporim, ali koja je imala minimalne sanse pored bulumente cije prisustvo je tolerisano i podrzavano od strane zna se vec koga.

Ruska intervencija je - ma koliko se, da ne bude zabune, ja licno s njom ne slagao - ima tu bitnu prednost sto se nedvosmisleno i bez rezerve stavila na jednu stranu u sukobu: druga strana je gurnuta u haos i dezorganizaciju koja ih je i dovela do poraza: rusko prisustvo je bilo samo onaj cuveni jezicak na vagi i prilika mladjahnim andurilima i erazerima da se zgrazavaju nad stradanjem civila.

Medju takozvanim obicnim svetom itekakvu ulogu igra i psiholoski faktor - Rusi barem ginu za Siriju i u Siriji; ovi drugi seru i ne silaze ispod, recimo, 5,000 metara. dok za ginjenje podmecu neke druge ljude.

A uobicajeno i redovno poredjenje sa Zapadnobalkancima je 1 em izandjala, em podmukla bljuvotina kojom mladi, lepi i pametni dokazuju u svakoj prilici svoju demokratsku pravovernost i to na uobicajen nacin: etiketiranjem i izlaganjem optuzbi za cetnistvo, ustastvo ili balijstvo svakoga ko se drzne da makar pokusa da preispita neke po njima apsolutne istine.

Fuj.

Link to comment

Pa bili su svi isti dok se jedni među njima nisu malo "izdvojili", onda jel' malo da ispeglamo narativ pa se išlo dotle da je to sve Assad stvorio. Jer ne izgleda lepo na tv-u kući, da ukućani gledaju kako ujka Sem naoružava neko tamo sirijsko demokratsko cvijeće. Nećete naći ni jednu uspješnu ofanzivu FSA a da nisu zajedno učestvovali sa ovim mudžahedin Obama&MekKejn naši-dečki-brigadama. 

 

 

RIP Eretz Zen. 

Edited by mackenzie
Link to comment
10 hours ago, namenski said:

 

Ruska intervencija je - ma koliko se, da ne bude zabune, ja licno s njom ne slagao - ima tu bitnu prednost sto se nedvosmisleno i bez rezerve stavila na jednu stranu u sukobu: druga strana je gurnuta u haos i dezorganizaciju koja ih je i dovela do poraza: rusko prisustvo je bilo samo onaj cuveni jezicak na vagi i prilika mladjahnim andurilima i erazerima da se zgrazavaju nad stradanjem civila.

Medju takozvanim obicnim svetom itekakvu ulogu igra i psiholoski faktor - Rusi barem ginu za Siriju i u Siriji; ovi drugi seru i ne silaze ispod, recimo, 5,000 metara. dok za ginjenje podmecu neke druge ljude.

 

Aaaaaaaaaa, znači nije govno nego se pas posr'o!

Kapiram totalno  :fantom:

I voistinu, u Afganistanu je totalka drukče, a i vu Libiji :fantom:

 

Dajder konfabuliraj još malo, ovo ti je predobar niz

Link to comment
4 minutes ago, Roger Sanchez said:

I voistinu, u Afganistanu je totalka drukče, a i vu Libiji :fantom:

Dajder konfabuliraj još malo, ovo ti je predobar niz

 

21 hours ago, namenski said:

..ako se nadje budala, a ima ih, koja ce rusko uzdrzano ponasanje da protumaci kao slabost, eto novog kruga i sve izglednijeg belaja

 

Quote

U.S. national-security adviser John Bolton said on September 24 that Russia's decision to deploy the advanced antiaircraft missiles to Syria was a "major mistake" and a "significant escalation" in Syria’s seven-year war.

Niz nastavi sam...

 

Znas Rodjo, mucno mi je da vas gledam kako naskacete sa kontraprimerima koji veze s mozgom nemaju, konteksttm i da ne pominjemo...

 

Potegnes francuski helikopter koji se srusio u strasno vaznoj i tajnoj misiji iznad zemlje koju je tokom intervencije razbucavao ko je hteo, ukljucujuci i Svedjane i bacis ga kao kontraprimer obaranju aviona od strane jedne od zainteresovanih strana i to pod ekstremno problematicnim okolnostima.

Sledece je da potegnes izginule Francuze iz helikoptera kao borce za slobodu libijskog naroda.

Kako vam bre vise ne dosadi, kako se sami sebi ne слошите: ne pratim, mrzi me, vojna desavanja u Siriji i oko Sirije iz prostog razloga - sve je, ali apsolutno sve, do bola predvidljivo.

Tako se, na primer, sruseni Iljusin u demokratskim sredstvima informisanja skoro bez izuzetka krsti kao 'Russian spy plane', dok bi se, kada se dogodi obrnuto, avioni nekogtm drugog krstili imenom i prezimenom, sa sve masom skracenica i objasnjenja da se radi o miroljubivo-demokratskoj napravi koju su zli zlikovci mucki...   

I kako se slucajno dogodi da uporedis Avganistan i Libiju sa danasnjom Sirijom: zulja sto su prohujala vremena veselih i fotogenicnih intervencija, po pravilu iz vazduha, i sto se pojavio neko ko demokratskutm srecu kvari.

Ja sam rekao sta mislim o ruskom mesanju u Siriji: ali vas nadobudni stav coveka prosto primorava da vam - u nekom sledecem pokusaju uvodjenja demokratije bombama - pozelim i Kineze.

Ti poradi na tome da neka zrakoplovna bojna  bude na licu mesta, pa se onda pojavi sa:

27 minutes ago, Roger Sanchez said:

Aaaaaaaaaa, znači nije govno nego se pas posr'o!

:fantom:

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...