Jump to content

Sirija


Budja

Recommended Posts

3 hours ago, namenski said:

Govnarluk je svodjenje istorije WW2 na Pakt: novokomponovane revizionisticke pizde poput tebe i andurila koje iz svake crtice vade samo ono sto ce da podrzi njihov trenutni stav su nesto drugo.

I - jedno je govnarluk kad progutas zabu i uradis ono sto moras, svestan da demokratijama na pamet ne pada da ratuju, a drugo je govnarluk kad ga licemerno prodajes kao Peace for our time...

 

 

Bas se dosta nerviras ovih dana. Nije ti to dobro. Nema tu nikakvog revizionizma tu pricu su izmislili oni koji svakom neprijatelju nalepe etiketu "naciste" za svaki slucaj. Moglo bi se reci i da je pristupanje Jugoslavije Trojnom paktu bila "briga za sopstveni interes" ali u sustini je bio govnarluk (da se izrazim partizanskim jezikom). Samo ocu da ti skrenem paznju da se tom logikom moze svasta opravdati mada znam da nisi ljubitelj logike generalno.

Link to comment
20 minutes ago, Anduril said:

 

Ne moras da se trudis da piskaras o cemu ocigledno ne znas dovoljno niti verovatno iko zna celu pricu i motivaciju jer nam drug Staljin nije ostavio bas sve izvore. 

Izneo si veoma smelu tvrdnju da su se Francuzi i Britanci nadali da ce Hitler prvo napasti SSSR, a njih ostaviti na miru i ja te lepo pitam da navedes izvore za taj idiotski plan.

Idiotski zato sto bi svakoj budali bilo jasno sta je sledece na redu da se Hitler docepao i delica sovjetskih resursa sto sigurno nije bilo u interesu Britanije a pogotovo Francuske.

Jeste, nisu voleli Staljina i to s dobrim razlogom posto je oslabio vojsku cistkama, ali gde su to tacno hteli isporuciti SSSR? Ili mozda samo ponavljas kao papagaj reci samog Staljina u martu 1939. na prvom kongresu Bolsevika posle nazi okupacije Ceske, pa to prodajes ovde kao amatersku istoriju?

 

Quote

 

...da se Hitler docepao i delica sovjetskih resursa sto sigurno nije bilo u interesu Britanije a pogotovo Francuske.

 

:isuse:

 

Pa Hitler se dokopao vise nego delica sovjetskih resursa, na primer, za period februar 1940. - februar 1941:

- 140,000 tona pamuka

- 500,000 tona gvozdene rude

- 300,000 tona odlivakagvozdja i otpadnog gvozdja/celika, ovo po secanju, obaska sto je CCCP postao glavni snabdevac Nemacke naftnim proizvodima/derivatima, manganom, niklom, hromom, drvetom, zitaricama....

 

Toliko o dalekovidosti zapadnih, demokratskih politicara koji:

Quote

 

...nisu voleli Staljina i to s dobrim razlogom posto je oslabio vojsku cistkama

 

Umirem od smeha, da nije tuzno, bilo bi smesno :isuse: ... 

 

E, sad, posto sam na trenutke imao utisak da znas o cemu pises, primio sam se, izvini, necu vise, zaboravi, ja sam mislio da je u pitanju samo neznanje, ali ovolika kolicina gluposti, nadobudnosti i zlobe je suvise za mene.

Cao, zdravo.

 

 

Link to comment

“Ford argued there was no proof of the Syrian government's involvement in the attack. Subsequently the OPCW released its report on the April 4 chemical attack on Khan Sheikhoun in July 2017. The OPCW concluded the attack used sarin, a nerve agent, or sarin-like substances, confirming what had been reported in May.”

 

Jos jedan sto “zna”.

 

 

Link to comment
2 hours ago, namenski said:

 

:isuse:

 

Pa Hitler se dokopao vise nego delica sovjetskih resursa, na primer, za period februar 1940. - februar 1941:

- 140,000 tona pamuka

- 500,000 tona gvozdene rude

- 300,000 tona odlivakagvozdja i otpadnog gvozdja/celika, ovo po secanju, obaska sto je CCCP postao glavni snabdevac Nemacke naftnim proizvodima/derivatima, manganom, niklom, hromom, drvetom, zitaricama....

 

Toliko o dalekovidosti zapadnih, demokratskih politicara koji:

Umirem od smeha, da nije tuzno, bilo bi smesno :isuse: ... 

 

E, sad, posto sam na trenutke imao utisak da znas o cemu pises, primio sam se, izvini, necu vise, zaboravi, ja sam mislio da je u pitanju samo neznanje, ali ovolika kolicina gluposti, nadobudnosti i zlobe je suvise za mene.

Cao, zdravo.

 

 

 

Da, docepao se resursa ali tek posto je zgazio i podelio Evropu uz pomoc Staljina. Nego, vidim nemas izvor za smelu tvrdnju - bice da se dobro secam odakle si je naucio.

Link to comment
3 hours ago, namenski said:

O komunistickoj praksi se znalo malo ili nimalo, u Moskvu su kao na hadziluk isle poprilicne sarze i po povratku se klele u ono sto im je bilo namesteno/dozvoljeno da vide.

Savremeni svet je 1929. lupila zestoka kriza: tesko da su tada postojali ili mogli tako da se oznace ne-ideoloski ili ideoloski savremenici, a privlacna snaga komunizma se dokazala u punom obimu tokom WW2 - bez obzira na ideologiju, pokreti otpora predvodjeni komunistima su po pravilu i bez izuzetka bili najtvrdji, najbolje vodjeni i najbolje organizovani, pojava koja se dodatno dokazala u ulozi od strane komunista predvodjenim i organizovanim pokretima za oslobodjenje od kolonijalne vladavine.

u Italiji su vozovi navodno pičili na vreme, a nacisti su kasnije navodno rešili ekonomske probleme. o SSSR-u tih godina beli širili horor priče, a i o Gulagu i belomorskom kanalu se prošvercovalo koje svedočenje. takvih horor priča nije bilo iz Italije, pa ni iz Nemačke barem do sredine 1930-ih. to što su levičari dugo tripovali da je Staljin nekakav polubog, ne spada u neideološki nastrojenu ogromnu većinu - Bora Pekić je jugokomuniste poredio sa krstašima, nije bio daleko.

Edited by Gandalf
Link to comment
4 hours ago, dillinger said:

Onda valjda i nakon rata, lepše je kod Pinočea i Franka nego u SSSRu zar ne:fantom: 

1950-e i 1970-e, verovatno prijatnije u Madridu nego u Moskvi. 1975-e, verovatno prijatnije u Moskvi nego u Santjagu.

Edited by Gandalf
Link to comment
21 minutes ago, Gandalf said:

u Italiji su vozovi pičili na vreme, a nacisti su kasnije rešili ekonomske probleme. o SSSR-u tih godina beli širili horor priče, a i o Gulagu i belomorskom kanalu se prošvercovalo koje svedočenje. takvih horor priča nije bilo iz Italije, pa ni iz Nemačke barem do sredine 1930- ih. to što su levičari dugo tripovali da je Staljin nekakav polubog, ne spada u ne-ideološki nastrojenu ogromnu većinu - Bora Pekić je jugokomuniste poredio sa krstašima, nije bio daleko.

Daj bre, koji beli koja bela propaganda i pljuvanje: po CCCP se setalo kuso i repato od Bernarda Soa pa na sve cetiri strane sa sve hvalospevima i Zidom kao izuzetkomkoji potvrdjuje pravilo.

Nema govora o izjednacavanju, identfikaciji Staljina i komunizma negde do kraja 30-ih, a o privlacnoj snazi komunizma za siroke slojeve nema spora.

Sve sto je tih godina vredelo u Evropi bilo je ako ne crveno, ono rozikasto.

Nisam ocekivao nivo potezanja vozova koji je kasne, ali, da se ogranicim samo na Nemacku, i slepac je mogao da vidi sta je i kako je: od Rajhstaga i Lajpciskog procesa, preko stotina hiljada izbeglica, antirasnih zakona, na sirko reklamiranih dostgnuca rezima poput spaljivanja knjiga, revansizma i remilitarizacije...

CCCP tih godina nije bio Gulag, Belomorkanal: bio je, na primer Dnjeproges, bio je nevidjeni procvat moderne umetnosti sve dok nije bio ugusen socrealizmom, bio je nada milionima u socijalnu pravdu i mogucnost izgradnje drustva  na osnovama drugacijim  nego su osnove koje su, samo deceniju pre, skrkale milione u jednoj klanici.

Zao mi je, imam utisak da natezes argumentaciju, da - bez uvrede - jednostavno ne poznajes dovoljno period o kome govorimo i za koji Pekic nije izvor.

Ali da, utoliko pre, potezes moderne izvore i to izrazito antikomunisticki obojene.

 

Edit: i ne daj boze nazi resavanje ekonomskih problema.

Ni u stvarnosti, ni kao argument :D

 

Edited by namenski
Link to comment
7 minutes ago, Gandalf said:

1950-e i 1970-e, verovatno prijatnije u Madridu nego u Moskvi. 1975-e, verovatno prijatnije u Moskvi nego u Santjagu.

A i 1950. i 1970. prijatnije u Beogradu nego u Madridu, 1975. prijatnije u Beogradu nego u Moskvi.... :tongue:

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

Kako si Fiska samo zaboravio da pokopaš? Tri puta intervjuisao Bin Ladena eeeej, on će nama Siriju da objašnjava ...

 

Novinar intervjuisao. Ok. Nemam ja toliko problema sa Fiskom koliko sa tom globalnom tabloidizacijom svega. “Covek koji je rekao istinu” i slicne picke materine. Svi oni samo iznose svoje misljenje to sto neko prica drugacije ne znaci da je zbog toga automatski rekao nesto pametno.

Link to comment

Pa da, realno je samo otišao na mesto dešavanja, razgovarao sa ljudima, i onda izneo svoje zaključke. Što bi to bilo ko vrednovao, opinions=assholes...

 

Bolje čitati šta misli Andrew Rawnsley ili ona Londo-Sirijka na temu strašne cene neintervencionizma i fašističke anti-war levice, to je automatski pametno.

Link to comment
×
×
  • Create New...