Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

eh koliko je oslobadjanje mosula irackih i zapadnih snaga drugacije od civilizacijskog zlocina u alepu.

 

nx7uw0.jpg

Edited by Takeshi
Link to comment

eh koliko je oslobadjanje mosula irackih i zapadnih snaga drugacije od civilizacijskog zlocina u alepu.

 

A sve ovo zbog oružja za masovno uništenje koje je predsednik slobodnog sveta malo izlagio.

Link to comment

eh koliko je oslobadjanje mosula irackih i zapadnih snaga drugacije od civilizacijskog zlocina u alepu.

 

nx7uw0.jpg

Mosul ima drugacijih problema nego Alepo. Problemi u Mosulu su osveta pojedinih Irackih i Kurdskih vojnih frakcija. U Alepu je problem bilo namerno izivljavanje nad civilima od strane Asadovih snaga potpomognutih Rusima i Iranskim teroristima.

 

A sve ovo zbog oružja za masovno uništenje koje je predsednik slobodnog sveta malo izlagio.

Jebi ga. Bush je samo delovao u svojoj zoni interesta. :fantom:

Edited by Eraserhead
Link to comment

A sve ovo zbog oružja za masovno uništenje koje je predsednik slobodnog sveta malo izlagio.

To je ok, nije mnogo proslo a on je priznao™ da mu je intel bio malo skenj@n (od prvog vagona). Al' je tada vec je bilo je kasno da se prekinu dejstva™ po zemlji i narodu, ne?

Link to comment

Mosul ima drugacijih problema nego Alepo. Problemi u Mosulu su namerno iživljavanje pojedinih Irackih i Kurdskih vojnih frakcija nad civilima. U Alepu je problem osveta od strane Asadovih snaga potpomognutih Rusima i Iranskim teroristima.

 

 

Aha, ineteresantno znati više detalja.

 

 

Jebi ga. Bush je samo delovao u svojoj zoni interesta. :fantom:

 

Upravo. Dobro pa si konačno ukapirao da su liberalni zapadnjaci ista govna kao antidemokratske ruske horde, samo sa "malo" više krvi na rukama. Jeste da ti je uzelo 10 godina forumašenja da ukapiraš, ali bolje ikad nego nikad.

Link to comment

To je ok, nije mnogo proslo a on je priznao™ da mu je intel bio malo skenj@n (od prvog vagona). Al' je tada vec je bilo je kasno da se prekinu dejstva™ po zemlji i narodu, ne?

 

Ko ih jebe kad nisu imali oružje za masovno uništenje da se odbrane.

Link to comment

Upravo. Dobro pa si konačno ukapirao da su liberalni zapadnjaci ista govna kao antidemokratske ruske horde, samo sa "malo" više krvi na rukama. Jeste da ti je uzelo 10 godina forumašenja da ukapiraš, ali bolje ikad nego nikad.

Ja sam mislio da je delovanje u "zoni interesa" apsolutno dozvoljeno. Recimo kao u Ukrajini. Tako da ako se slazemo onda ne znam sta zameras Bushu oko Iraka. Ja posto ne verujem u "zone interesa" gde veliki mogu da rade sta zele imam dosta toga da mu zamerim ali budi bar jednom dosledna.

 

mislim da je i u srebrenici problem bio slican.

Nije slican jer je drugacija vojna organizacija opsade Mosula nego tokom agresije na Bosnu. Slican je po tome da su neki nevini civili najebali. Plus izgleda da ni Kurdi ni Iracani nisu naucili da svaki put kad se vrsi taj vid represije nad sunitima oni se vrate s necim gorim.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Ja sam mislio da je delovanje u "zoni interesa" apsolutno dozvoljeno. Recimo kao u Ukrajini. Tako da ako se slazemo onda ne znam sta zameras Bushu oko Iraka. Ja posto ne verujem u "zone interesa" gde veliki mogu da rade sta zele imam dosta toga da mu zamerim ali budi bar jednom dosledna.

 

Izvini, na koje moje stavove oko Ukrajine referišeš?

Link to comment

eto dokle je doslo to sa zonama, ruse zanima polozaj rusa u ukrajini, amerikance polozaj nafte u iraku.

Ajde ajde imaju i Rusi svoje interese kraj Iraka pa je tu odbrana tih interesa "legitimna".

Link to comment

Mosul ima drugacijih problema nego Alepo. Problemi u Mosulu su osveta pojedinih Irackih i Kurdskih vojnih frakcija. U Alepu je problem bilo namerno izivljavanje nad civilima od strane Asadovih snaga potpomognutih Rusima i Iranskim teroristima.

 

 

Jebi ga. Bush je samo delovao u svojoj zoni interesta. :fantom:

Ovo oko Alepa naravno nije tacno. Tu je bilo izivljanja manjine nad vecinom. Vecina stanovnika Alepa je bila uz Asada (to su sada svi priznali). Bili su cak i neko vrijeme u obrucu ali tada je to bilo "dobro za njih". Najveca bolnica u Alepu je bila opkoljena mjesecima i skroz unistena a branioce su ubili pred kamerama ali tada je to bilo ok. Edited by borris_
Link to comment

Kao i Asadovci tako i ISIS prica da je vecina uz njih. Medjutim nekako nikako necemo znati za koga je vecina bila jer diktator je izabrao rat umesto izbora.

Link to comment
×
×
  • Create New...