Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Nisam ni sumnjao da u tvojoj liberalnoj viziji sveta neko ima pravo da oslobađa svoje gradove od jedne frakcije Al Kaide ali zato neko drugi nema pravo da oslobađa svoje gradove od druge frakcije Al Kaide. Jer, naravno, nije svaka Al Kaida ista. Ima ih skroz izopačenih pa nema potrebe da izveštavamo o civilima koji će glavom platiti čišćenje urbanih sredina, ali ima ih i veoma liberalnih pa ćemo tu da udaramo u talambase posle svakog plotuna koji neko ispali na njih.

 

Da, i ja sam za to - svako ima pravo na bombardovanje bolnica buradima 5 godina. To svi rade u istoj meri, nema razlika, sve je isto. Bili su tu neki Bane5 i Gandalf koji su kao objasnjavali na stotine strana da postoje neke razlicite grupacije i kompleksni odnosi pa ih oterali - ali, ti si to mudro sazeo u dve frakcije Al Kaide. Svaka cast na analizi.

Link to comment

Nije to nikakva analiza, to je samo kontriranje tvojoj podeli Al Kaide i sličnih ubica na dobar i loš deo. Kao i tvom liberalnom pogledu na kalendar koji ne vidi ništa pre oktobra 2015. godine pa tako ne vidi ni invaziju Al Kaide na jedan grad uz sva prateća bombardovanja. Zato što je u pitanju ona dobra Al Kaida, pa da ne kvarimo narativ.

Link to comment

kao objasnjavali na stotine strana da postoje neke razlicite grupacije i kompleksni odnosi

 

:D Vidi, nije dzabe potrebno stotine strana za razdvojiti (i objasniti/opravdati razlike u tretmanu) izmedju umerenih, manje umerenih i ekstremnih ekstremista. Al vi slobodno ajte na jos sto strana, valjda cete jednom uspeti da razjasnite ;)

Link to comment

Nije to nikakva analiza, to je samo kontriranje tvojoj podeli Al Kaide i sličnih ubica na dobar i loš deo. Kao i tvom liberalnom pogledu na kalendar koji ne vidi ništa pre oktobra 2015. godine pa tako ne vidi ni invaziju Al Kaide na jedan grad uz sva prateća bombardovanja. Zato što je u pitanju ona dobra Al Kaida, pa da ne kvarimo narativ.

 

Aha, pa nadji kvot gde ja podrzavam nekakvu dobru Al Kaidu?

Link to comment

Ne moze Al Kaida (ni ISIS) da bude izgovor za zlocine nad civilima. Posebno ne sad kad su se ostaci odbrane (pretpostavljam ta ista Al Kaida) Alepa mirno povukli pa im sada ruska avijacija po dogovoru sa Turskom pruza vazdusnu podrsku na drugim frontovima.

Link to comment

Pa nije niko tražio izgovore za zločine nad civilima. Ja sam samo pomenuo čudan fenomen da se u ovom trenutku Al Bab i Mosul čiste od isisa na istovetan način kao što je Alepo očišćen od Al Kaide (dakle sa ozbiljnim posledicama po civilno stanovništvo) ali odjednom nema ni reportera, ni aktivista, ni analitičara da udaraju u doboše i alarmiraju svetsku javnost.

 

Pazi, ovo ti je činjenično stanje. Koju god stranu ili čiju god agendu da podržavaš ili ne podržavaš u Siriji i na Bliskom Istoku, složićeš se da Mosul ne dobija ni približno publiciteta koliko je dobio Alepo (osim dnevnih c/p izveštaja o iračkoj vojsci koja napreduje na svim frontovima) dok Al Bab za MSM bukvalno ne postoji iako mu oslobodioci uklanjaju kvart po kvart sa mape. Ja bih voleo da malo prodiskutujemo na tu temu ali teško ćemo to da uradimo kad džihadistička propaganda svaki pokušaj bilo kave diskusije spinuje na burad.

Link to comment

Pa da. čak ni taj bizaran detalj ne može da se probije u MSM.

Sta ima i da se probija??! Ko zna on zna a ko ne zna taj ne bi (po)verovao sve dok i njegovu kucu sa okucnicom ne pocnu da bombarduju a i tada bi nasao dobar™ razlog zasto (i) to ima smisla, ne? 

Link to comment

I to što kažeš...

 

U preostalim vestima koje neće stići do zabrinute publike, isis je bacio apsolutno sve što ima u svoju stopedesetu ofanzivu na Deir Ez-Zor. Ovog puta je situacija kritična jer su napravili veliki proboj i odsekli aerodrom (koji praktično nije u funkciji za snabdevanje još otkako je u septembru američka avijacija greškom™ poravnala položaje SAA na brdima iznad aerodroma nakon čega je isis pukom slučajnošću krenuo u sinhronizovan napad i zauzeo sve te visove). Tačan broj civila koji su više od tri godine okruženi u ovoj enklavi nije poznat ali procene govore o desetinama hiljada. Ali to su Asadovi™ civili u Asadovom uporištu™, tako da za njih neće biti ni sveća, ni molitvi, ni dečijih tvitova, ni Ajfelove kule, ni beskrajnog spiska poslednjih stvari koje su upravo uništene u gradu.   

Link to comment

Турска одустаје од Ал Баба :isuse:

 

И у истом дану објављује да више није реално залагати се за Сирију без Асада.

 

Српска политика четири стуба представља врхунски приручник из савремене и успешне дипломатије у поређењу са оним што је Турска претходних пет година радила у Сирији.

Link to comment
×
×
  • Create New...