Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Kurdi kao kurdi, najebali uvek kao onaj Kurta-Murta. Stalije bio taj, drug Marka Kraljevica, Muse Kesadzije i Skender Bega?

 

Nije da mi je previse zao, iako je to jedna od najmnogoljudnijih nacija bez drzave (32M world wide)... mozda je nisu ni zasluzili, mozda su tako divlji da ni nema drugog mesta za njih osim te vetrojebine, Srednjoistocnog Bermudskog Trougla gde nista ne raste...

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

Link to comment

Dobro je ovo sa kurdskim zaslugama i kvalifikacijama, dobro.

Ne znam samo koji su kriterijumi, metodologija, da li se odlucuje po komisijama ili u plenumu...

U redovno radno vreme ili onako opusteno, neformalno, ode se na primer na neko jezero™, pa se sa drustvom uz pice razmotri koji to narod zasluzuje, a koji ne...

Link to comment

U 1070 Apartments Projectu SAA kontroliše bukvalno samo dve ili tri zgrade u sevoroistočnom ćošku, sve ostalo je pod kontrolom JF. I za te dve-tri zgrade je pitanje dokle će, jer su rute snabdevanja iz 3000 Apartments Projecta pod vatrom JF.

 

Inače, ima sve više indicija da su egipatski oficiri prisutni na strani SAA, za sada u svojstvu posmatrača. Čak se spekuliše da će SAA i egipatska vojska uskoro obznaniti vojnu saradnju u borbi protiv islamističkih organizacija, te da će Egipat Asadu poslati vojnu pomoć.

 

EDIT: Iračani već otvoreno pričaju da kad završe sa Mosulom, kreću u Siriju, na Alep i Raku, da pomognu Asadu. Uz to, danas je i El Abadi, irački premijer, rekao da ne želi rat sa Turskom, ali da će Turska dobiti rat ako ga bude tražila. Uopšte se situacija ne odvija u dobrom pravcu.

Edited by Ayatollah
Link to comment

Kakav PZD, ovaj topik...

 

 

Cus topic, ceo politicki podforum polako dolazi do PZD nivoa.

 

Za šta smo svi pomalo zaslužni, i vas dvojica koji ste nekritički pro-američki nastrojeni, i drugi koji su nekritički pro-ruski nastrojeni, i Bane koji je anti-asadovski nastrojen (moj utisak, izvinjavam se ako grešim), i ja koji ne uspevam uvek da budem do kraja objektivan, iako se trudim. Priznajem da mi je draže i oku prijatnije da vidim Asada i njegovu zgodnu ženu, elokventne i obrazovane ljude, nego raznorazne mule i emire, i da imam više simpatija za njihovu stvar, nego za stvar nekih bradatih ludaka koji bi da zabrađuju žene i nameću norme iz 7.veka. To ne znači da je Asad cvećka, štaviše mislim da je on vrlo surov diktator, ali su alternative koje se nude značajno lošije.

 

Ono što je moja glavna bojazan je da se ovaj sukob u Siriji može proširiti daleko van njenih granica, zato ga i pratim redovno, u paketu sa Irakom i Jemenom. Trenutna situacija u svetu jako podseća na situaciju pred Drugi svetski rat - građanski rat u bitnoj zemlji u koji se mešaju supersile (Španija/Sirija), višegodišnja ekonomska kriza u svetu, hrpa malih populističkih diktatorčića sa nacionalističkim agendama, debilizacija masa u velikim zemljama koje prave sve sumanutije izbore - isuviše mnogo, da bih mogao biti potpuno miran. 

Link to comment

Znaci svi pro-americki i pro-ruski nastrojeni treba da su za to da se Kurdima da oruzje i shoot-at-will dozvola? Kao i Balkanski postace i oni faktor mira i stabilnosti u regionu kad dobiju kakvu-takvu nezavisnost i kad zablistaju na medjunarodnoj politickoj sceni. Ma idi begaj, ne znam kako sam uopste spavao dosad bez prosvecenosti galopirajucom kurdskom renesansom.

 

Da se razumemo, NATO zemlja koja je izvrsila genocid treba da plati i omoguci im autonomiju ako to Kurdski narod zeli, ali navijanje za Kurde po ovakvim Sirijama, Iracima & Iranima mi je u najmanju ruku detinjasto

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

Link to comment
×
×
  • Create New...