Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Izgleda da su malo bolje pripremili odbranu ovaj put, doduse znalo se na vreme za ofanzivu i pravce napada ...

Meni je pravac napada prošli put bio logičniji, jer su sada krenuli kroz sam grad, gde imaju veći međuprostor da istočnog dela (ne znam tačno teren, pa lupam možda). Čini mi se da su išli na to da iznenade SAA po svaku cenu pravcem, tj. da su očekivali da će ih oni ponovo čekati na Ramousehu, kao i da će  lakše održati osvojene pozicije u stambenim delovima grada. Ipak, napad je za sada bio relativno neuspešan. Da nema VBIED-a, verovatno ne bi ni ovoliko postigli.

 

Navodno ima oko 100 poginulih u ovim borbama, 70 na strani FSA, 30 na strani SAA.

Link to comment

...tebi obecavam kao i svima na forumu da cu svoje argumente izloziti kada mi prvoizrecena tvrdnja bude detaljno obrazlozena.

 

Zaboravio si honorar?

Uobicajenih 10 evra?

Link to comment

Meni je pravac napada prošli put bio logičniji, jer su sada krenuli kroz sam grad, gde imaju veći međuprostor da istočnog dela (ne znam tačno teren, pa lupam možda). Čini mi se da su išli na to da iznenade SAA po svaku cenu pravcem, tj. da su očekivali da će ih oni ponovo čekati na Ramousehu, kao i da će  lakše održati osvojene pozicije u stambenim delovima grada. Ipak, napad je za sada bio relativno neuspešan. Da nema VBIED-a, verovatno ne bi ni ovoliko postigli.

 

Navodno ima oko 100 poginulih u ovim borbama, 70 na strani FSA, 30 na strani SAA.

 

Mislim da su i oni svesni da nema šanse da kroz sam grad dođu do spajanja dva dela pod njihovom kontrolom nego je više napad u smislu da se preko onog 3000 kompleksa dođe do potpune kontrole nad 1070 i onda napadnu akademija i taj koridor kroz Ramuse. E, sad, ovi bi trebalo da su dobro ukopani oko akademija tako da bi bilo ogromno iznenađenje da mogu tu nešto da urade. Čisto sumnjam da mogu i 3000 da zauzmu kao i da mogu da urade bilo šta osim da granatiraju taj deo oko Asad akademije u Novom Alepu.

Link to comment

ceo dan ne pratite siriju i eto šta ste propustili
 
 
laza-i-asad-za-1.jpg
 
 
 
 
 
 

 

Кад председник отвара врата

Ту смо”, рече на моје изненађење госпођа Абир. Тек што сам закорачио ка вратима, њих ми је отворио лично председник Сиријске Арапске Републике Башар ел Асад
Аутор: Мирослав Лазански уторак, 01.11.2016. у 22:00

Од нашег специјалног извештача

Дамаск – Две службене црне лимузине кабинета председништва дошле су пред амбасаду Србије тачно у 9,20 часова у уторак 1. новембра. Кренуо сам на интервју са председником Сирије Башаром ел Асадом – у првом аутомобилу били смо отправник послова наше амбасаде господин Милан Вијатовић и ја, а у другом заменик шефа мисије господин Вељко Пиљак.

Око двадесетак минута вожње широким булеваром ка планини Касјун и стигли смо у председничку палату. Од улаза у комплекс вртова, паркова, палми, цвећа, оморика, негованих ливада и стаза посутих украсним каменчићима, до зграде где је прес-служба председника води булевар са четири траке. Летимичан поглед открива најмање четири главна улаза у комплекс. Госпођа Абир из прес-одељења већ нас чека на улазу у палату. Кафа, вода и договор о још понеком детаљу око интервјуа. Очекивао сам да ће се то одвијати ту негде близу, у комплексу председничке палате. Уместо тога у 10,35 опет седамо у лимузине и враћамо се с брда у град.

 У једном булевару нагло скрећемо ка капији са челичним стубовима који аутоматски урањају у земљу. Вртови и палме, пут више није булевар са неколико трака. Правимо неколико кругова и заустављамо се поред неке обичне зграде са дрвеним капцима на прозорима и прилично избледелим дрвеним вратима.

„Ту смо”, рече на моје изненађење госпођа Абир. Тек што сам закорачио ка вратима, њих ми је отворио лично председник Сиријске Арапске Републике Башар ел Асад.

 

ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ

 

Link to comment

S-300, svemocno oruzije koje nikad nije bilo korisceno u ratnim uslovima. Ali svi znaju da je naj.

 

Ameri i izraelci su ga odavno proucili (dobili od nekadasnjih CCCP satelita.

Link to comment

Evo najtačnije verovatno situacije u Alepu koja pokazuje ovu ofanzivu džihadista sa zapada. Kontrola nad većim delom Al Asad predgrađa, kontrola nad određenim delom Minyana i kontrola nad gotovo čitavim kompleksom 1070. To je ono što su uspeli da urade do sada. Poslednja 2 dana nema gotovo nikakvih promena u mapi.

 

EoBtqJN1Hqcu7TxOJH1yX9fZZMgt2IJNcONsYE9r

Link to comment

Meni su ove mape genijalne. :D

Šta je 1070? Ko su oni žuti što stidljivo gvirkaju iz gornjeg desnog ćoška?

Lazanski navija za crvene?

 

Žuti su kurdi, to je njihov kvart mada deluju u poslednje vreme malo i izvan njega.

 

1070 je rezidencijalni kompleks. Zauzeli ga džihadisti tokom one prve ofanzive, pa su nešto kontrirali pa niko živ nije znao ko tu šta kontroliše, pa su džihadisti upotrebili jednog samoubicu iz šteka u ovoj novoj ofanzivi i sada se izgleda svi slažu da sve sem severoistočnog dela kontrolišu oni.

 

Svi navijamo za crvene. Sem Baneta. On je neutralan :)

Edited by theanswer
Link to comment
×
×
  • Create New...