Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

7 minutes ago, ragasto said:

Nije da nije u pravu. Mislim da je Rosić odavno napisao da je rnr propao onda kada su narodnjaci otkrili kokain a rokeri vladiku Nikolaja.:sleep:

Ko je ikad usao u Dugu i Nanu 80-tih, zna da to nije tacno. Vezivati alkohol i drogu kao privilegiju pameti i stvaralastva je nonsens. Skoro sam slusao i slikara Urosa iz Dragojevicevih Andjela, kako tupi o srpskim crkvama, jel i to neka zakonitost?¿ 

Link to comment

Mislio sam prvenstveno na činjenicu da R. Raičević svojevremeno jeste overio, teško da je to iko očekivao. Kad se već generalizuje. A vezivanje tih stvari naravno da jeste glupost.

 

Što se tiče U Đua, ne znam zašto ljudi ovih dana pominju tu njegovu izjavu...čovek jeste neki slikar, pričao je o kulturi (pa i o crkvama), i odjednom se diže prašina oko toga.  

@Lancia

Edited by ragasto
Link to comment
Mislio sam prvenstveno na činjenicu da R. Raičević svojevremeno jeste overio, teško da je to iko očekivao. Kad se već generalizuje. A vezivanje tih stvari naravno da jeste glupost.
 
Što se tiče U Đua, ne znam zašto ljudi ovih dana pominju tu njegovu izjavu...čovek jeste neki slikar, pričao je o kulturi (pa i o crkvama), i odjednom se diže prašina oko toga.  
[mention=11707]Lancia[/mention]

Raičević nije umro zato što se "overio" ali njegova smrt jeste posledica drogiranja.

A ovo oko UĐ, pa ne priča on o crkvama kao istoričar umetnosti ili slikar, nego izvlači neke zaključke koji su, ajd da kažemo, prilično nategnuti...





...shiit has hit the fan...
Link to comment

Udju je i dalje na istim politickim pozicijama kao onomad, nikakvog zaokreta ka npr nacionalizmu tu nema. To mu je moj utisak posle odgledanog intervjua kod Smajlovicke

Link to comment

Na preskoke i na ubrzavanja (oboje pričaju tako da savetujem brzinu 1.5) sam odgledao intervju...ne vidim ovde ništa problematično. Kaže za sebe da je velika Srbenda i to ilustruje pričama o kulturi i istoriji, nerviraju ga nacionalisti zato što uopšte ni ne poznaju istoriju nego je za njih sve to samo Sveti Sava i Karađorđe, govori o zajedničkoj kulturnoj istoriji Srbije i Hrvatske, za crkvu je rekao da je bila i ostala toksična koliko i zaštitnička, itd. 

 

Ovo što je @foto napisao stoji kao mogućnost, mada nisam baš siguran jer ta ekipa dalje od Bokana ne vidi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...