Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

12 hours ago, gospa buba said:

kako se to manifestuje?

Kroz ponude za tezge sa strane koje zvuče legit, dobijaš i neke pare. Ne zna se ko je krajnji klijent ali se sve više namiguje da su rusi i onda počinju da se nude malo veće pare i traže stvari koje ne bi smele da se odaju umesto bla-bla eseja/analiza kao na početku saradnje. Šta se desi kada na to pristaneš ne znam, možda i jesu pravi rusi :s_w:

Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

Kroz ponude za tezge sa strane koje zvuče legit, dobijaš i neke pare. Ne zna se ko je krajnji klijent ali se sve više namiguje da su rusi i onda počinju da se nude malo veće pare i traže stvari koje ne bi smele da se odaju umesto bla-bla eseja/analiza kao na početku saradnje. Šta se desi kada na to pristaneš ne znam, možda i jesu pravi rusi :s_w:

neko procenjuje nashe i s njima povezane strane supruznike kao potencijalnu slabu tachku za neshto? interesantno, vidish ti to.

Link to comment
24 minutes ago, Heaviside said:

Pa, da. Ne lupa ovaj lik totalno, i jedni i drugi nas gledaju kao potencijalno spremne za saradnju sa drugima, a živimo kod prvih ukući.

naravno da ne lupeta, sad kad pogledash s te strane, mi smo se potpuno opustili kad su specijalni ratovi u pitanju, potuno zanemarujemo ko sve moze da bude meta. to je zato shto smo ovom domacem svachijem eksponetnu sve vreme svi na meti i mota nas tamo vamo neprekidno vec celu deceniju. navikli na vrtlog :rolleyes:

 

 

edip. da, moj otac je uvek prichao za vreme tita o ambasadama, koje kao prave/imaju spiskove potencijalno korisnih ljudi medju shkolovanim i sposobnim svetom, kao i ono o mapama rudnog bogatstva koje je sfrj dobila 'na poklon' od usa i kanade shezdesetih sedamdesetih, gde je bio pun kikiriki svega i retkih metala, mi se valjali od smeha, ti znash, dada sigurno. najrazudjenija obala, vazi (koja nam btw vishe nishta nije smeshna :hihi: ). za ovo drugo sam se izvinjavala proshle godine sa autoputa kod sava centra, a za ovo prvo znachi da se spremim :lolol:

Edited by gospa buba
  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Kroz ponude za tezge sa strane koje zvuče legit, dobijaš i neke pare. Ne zna se ko je krajnji klijent ali se sve više namiguje da su rusi i onda počinju da se nude malo veće pare i traže stvari koje ne bi smele da se odaju umesto bla-bla eseja/analiza kao na početku saradnje. Šta se desi kada na to pristaneš ne znam, možda i jesu pravi rusi :s_w:

 

Bizarno. Ne sumnjam da je tako, samo sve je bizarno.

 

Link to comment

A šta znam, industrijska špijunaža je to uglavnom. Postoji od kada postoji industrija, nije mi bizarno. Samo što je sada ful gas zbog rata, energetske krize i nekih tehničkih trendova. Sa druge strane, u Beču imaš demonstracije Rusa i Srba sa istaknutim vezanim zastavama te dve države i svi znaju kakvo je većinsko raspoloženje među nama Srbima. Nama poštenoj inteligenciji u emigraciji cela igranka može samo da naškodi i donese ogroman stres, ali je donekle i očekivana.

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...