Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

potrebno je vreme da se chovek navikne. shto smo stariji to nam je teze da se naviknemo, posebno ako insistiramo da necemo. srecom, to ce deca da reshavaju, i vreme, ne mi. u stvari, vreme ce da reshi i to i nas [emoji38]ol:
niko ne bi trebalo da bude zvan kako ne zeli, i posebno, ako neko zeli da se nekako zove, treba izaci u susret, nije da neshto boli. posebno ako neko ima ozbiljno brojno stanje u narodu, ne vidim da to moze da se izbegne, niti da treba. igra izmedju vecina i manjina raznih vrsta treba da bude suptilna i kulturna stvar. mozda nekad i bude.

to shto mushka babica nema odgovarajuce ime svoje titule, to je deo istog paketa. jezik u kome dominira mushka linjja (shto jeste istorijski utemeljeno, ali nije zakovano kao da je sila gravitacije) ne zeli da prizna svoju sopstvenu manjinu. shta ima koj kikiriki da budu babice, to nije za njih, dakle shta ima i da se zovu. ista pricha 1/1 dry.png

i uzasno je odmah vazno da bude smeshno. i da smesno bude argument.


sent from novi mnogo jak bubamoto.







  • +1 1
Link to comment
Akušerski tehničar - akušerska sestra/bratac a babica je Milivojeva žena. 
ali lepo je praviti dramu hihi.gif

a shta su oni nama radili™

zena ne treba da bude profesor, mushkarac ne treba da bude babica. moderno ce nas unishtiti :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 3
Link to comment

otorinolaringologinja draginja.

nekad mi je bilo smeshnije, danas vec manje.

navika je jaka milimoji, borg josh jachi hihi.gif

birajte svoga borga, pre nego shto on izabere vas :s_p:

sent from novi mnogo jak bubamoto.





Link to comment
5 hours ago, gospa buba said:

zazivi uvek ono shto moze, ako ne budu htele da se zovu, nece se zvati. ako budu htele, zvace se. jezik ima svoju dinamiku.

 

O tome i pricam, nekako mi deluje da inicijativa da se zena koja je sudija zove sutkinja nije potekla ni od jedne, hm, sutkinje.

Bar ne od ovih koje ja poznajem i koje se smeju tome i za sebe i dalje kazu da su - sudija, sto je i inace imenica koja ne zvuci kao da je muskog roda, i do sada nisam primetio da neko izbegava da kaze "ta sudija".

 

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, gospa buba said:

potrebno je vreme da se chovek navikne. shto smo stariji to nam je teze da se naviknemo, posebno ako insistiramo da necemo. srecom, to ce deca da reshavaju, i vreme, ne mi. u stvari, vreme ce da reshi i to i nas emoji38.pngol:
niko ne bi trebalo da bude zvan kako ne zeli, i posebno, ako neko zeli da se nekako zove, treba izaci u susret, nije da neshto boli. posebno ako neko ima ozbiljno brojno stanje u narodu, ne vidim da to moze da se izbegne, niti da treba. igra izmedju vecina i manjina raznih vrsta treba da bude suptilna i kulturna stvar. mozda nekad i bude.

to shto mushka babica nema odgovarajuce ime svoje titule, to je deo istog paketa. jezik u kome dominira mushka linjja (shto jeste istorijski utemeljeno, ali nije zakovano kao da je sila gravitacije) ne zeli da prizna svoju sopstvenu manjinu. shta ima koj kikiriki da budu babice, to nije za njih, dakle shta ima i da se zovu. ista pricha 1/1 dry.png

i uzasno je odmah vazno da bude smeshno. i da smesno bude argument.


sent from novi mnogo jak bubamoto.






 

U mojoj profesiji je, što se želje tiče, situacija pola-pola, po mojoj slobodnoj proceni. I nije ni pola, više njih se predstavlja muškim oblikom, a ženski oblik mnogo njih izuzetno ne voli da čuje.

 

Međutim, sve više njih u našim krugovima nas naziva ženskim oblikom. I onda hajde. 

 

 

Link to comment
U mojoj profesiji je, što se želje tiče, situacija pola-pola, po mojoj slobodnoj proceni. I nije ni pola, više njih se predstavlja muškim oblikom, a ženski oblik mnogo njih izuzetno ne voli da čuje.
 
Međutim, sve više njih u našim krugovima nas naziva ženskim oblikom. I onda hajde. 
 
 
pa to, hajde. benigna je stvar, realno, a nije da cemo mushkarce da pochnemo da zovemo zenskim imenicama, pa da se digne narod na bunu :hihi: deceniju unazad, mislim da sam i sama bila sklona da se neshto zgrazavam i neshto agitujem, kao ja ne bih nikad. sad imam decu kojoj je to i pod prirodno i pod must 2u1, a meni zapravo uopshte nije od znachaja. dala sam se asimilovati, nije znachajna bitka, a ne biju ko nece [emoji38]ol:

ako je nekom to potrebno da se oseca poshtovano i priznato, pa hajde onda. da nije dovoljno, to svi znamo. da ne maskira chinjenice, i to znamo. neka vreme i obichaji chine svoje :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...