Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

ja se izvinjavam što nisam upućen u tu foru sada sa 7529. godinom. pominjano je nešto i vezano za novi sad.

znam da postoji nekakvo kinesko, iransko.... računanje od nečeg ali, šta je nulta srpska godina?

Link to comment
10 minutes ago, djordje geprat said:

ja se izvinjavam što nisam upućen u tu foru sada sa 7529. godinom. pominjano je nešto i vezano za novi sad.

znam da postoji nekakvo kinesko, iransko.... računanje od nečeg ali, šta je nulta srpska godina?

Nulta jevrejska (starozavetna).

Poznato je ko su izabrani narodi 😁

Link to comment

Po vizantijskom kalendaru na koji se referisao Đoković kao srpski nova godina počinje u 1. septembra, tj. po sadašnjem gregorijanskom kalendaru 14. septembra, tako da ono što je okačio nema nikakve veze s mozgom čak i ako bismo prihvatili da su to zaista srpska (a ne julijanska) nova godina i srpski (a ne vizantijski) kalendar.

 

https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Византијски_календар

 

U kom to kalendaru postoji nulta godina? Po julijanskom ide prva godina p.n.e. pa prva n.e.

 

 

Edited by vememah
Link to comment

zahvaljujem.

 

dopustite mi brutalnost: sve je to 1 sviranje qrcu, življenje u prošlosti, mitomanija. danas je 15. januar 2021, sa tim datumom živimo i sve planiramo u skladu s tim.

Link to comment
9 hours ago, Frile said:

Mada sigurno postoje ljudi koji žive u tako lošim uslovima da misle da vredi doći ovde na rad. Za rad na gradilištima se već našlo mučenika (seti se onih prevarenih Indijaca u Kraljevu).

Ima mesta gde su plate manje i odakle bi ljudi dolazili da rade. 

Imigracija je dobra za državu ako dolazi radna snaga (obrazovna struktura) koja je potrebna toj državi. Nemcima treba i nekvalifikovana, jeftina, ali nama i ne baš.

U Srbiju teško da će u narednih par decenija masovnije dolaziti neko ko ne mora. Verovatno će biti migranata koji bi na Zapad, ili onih koje s Zapada proteraju. Teško da će mnogo njih dobrovoljno ostajati ovde.

Link to comment
  • Krošek pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...