Jump to content
IGNORED

Dnevni tupan


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

Својим одашиљачима, предајницима, шаљемо, предајемо своје мисли. 

Својим пријемницима примамо туђе мисли.

Предајници-одашиљачи су (ис)каз, показ, приказ.

Пријемници су чула: слуха, вида (пре бих рекао гледа, зира,а вид оставио средцу, а не сет), додира, укуса, али и осећај средца, јер сет (вид) се не искључи ни онда када сва чула се прекину уму поиматељном. 

Одашиљачи и пријемници данашњице, бележе одсуство чилости, честитости, чистости средаца тловечних, телом рочних.

Међу тловечним, све је мање чилих, чловечних у свему Богом свезних, па при одашиљању, слању својих мисли,смислених казом: говором-гласом речи и милозвучја што мисао проноси; показом: понашањем, деловањем; приказом: писом, цртом, шаром, сликом сликом, недостаје им Богосвезности - Богосвесности.

Тловечни који су чили, јер чули су и чувају везу-вест, дакле чловечни, они што телом, челом, члом на тло, Богу се предају, и мисли своје чисте и честите предају.

Они, тловечни чили-чловечни, својим пријемницима не примају сваку мисао, јержеледа сачувају везу, свест, савест, своје средце, своје уређење.

Ругање је таквом што је, ружно, јер кад поругује, ружи, све, творено, оличено ликом,уобличено обликом, заправо, Самог Творитеља, Ликара, Обликоватеља поругује поругом, ружи.

Освести нас и заштити, Господе Боже, Власниче, Лахшатељу, Ласниче наш да и кад криво седимо ипак право беседимо, а и да кад већ право беседимо, почнемо иштоисправније, правије,право, и да седимо.

 

 

Ovo ili je tajpo ili je Muftija upravo izmislio novu riječ - ni gugl olmajti je ne poznaje. 

Link to comment

Ovo ili je tajpo ili je Muftija upravo izmislio novu riječ - ni gugl olmajti je ne poznaje. 

 

muftija je nepismen kaže se lakšatelj ili lasnatelj tj onaj koji olakšava  :fantom:

Link to comment

mislila sam da ste okačili proktologa - zaslužio je poslednjim tekstom (a kad pa nije?).

prelep galimatijas a kako su oni nasa, bio sam mobilisana, dvostrukih aršina i zaključnog univerzalnog i gromkog sloboda nema cenua.

lajtmotiv u kome se pita što niko '99 nije reko ž sui ertees je posebno briljantan. 

muke žive :(

Link to comment

:D nije - gramatika je moja. proktologorej je rahmetli savetnik krstić MD. ono gore je siže poslednjeg blogovskog uratka i, koliko sam ukapirala, članka iz naših novina, šta god to bilo. linak

Edited by Joshua
Link to comment

Auf, boli mozak. Pa još koristi Kejva da ilustruje svoju imbecilnu poentu, to je automatski još 80 negativnih poena :isuse:

 

Najteža sekundarna posledica napada na CH je ova pomama za je suis X frazetinama, kojih se mahnito hvataju razne budale širom sveta u želji da po prvi put u životu budu with the cool kids.

Link to comment

Pa da, samo ne može tako direktno. Moraš da maskiraš svoju lažnu empatiju u nešto deseto, kao npr. druge novinare u drugoj zemlji koji su izginuli pod drastično različitim okolnostima pre 15 godina. Ili ona ćurka kojoj su izginuli Nigerijci dali povod da obznani je suis Nina :isuse:

Link to comment

Pa da, samo ne može tako direktno. Moraš da maskiraš svoju lažnu empatiju u nešto deseto, kao npr. druge novinare u drugoj zemlji koji su izginuli pod drastično različitim okolnostima pre 15 godina. Ili ona ćurka kojoj su izginuli Nigerijci dali povod da obznani je suis Nina :isuse:

Hvala ti, ja mislio to njeno (ne gest, već upotreba fraze) samo meni debilno

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...