Jump to content
IGNORED

Svetsko prvenstvo u atletici - Moskva 2013


Jozef K.

Recommended Posts

  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    87

  • freakns

    77

  • Frank Pembleton

    47

  • renne

    31

Pa da se Jamajka žalila, bili bi DQ, pošto im nije smetalo, onda ništa, jer nije ostvarena nikakva prednost. Vrlo jednostavno i loguično.To što će Koraći™ da vide zaveru i paranoišu, to je njihov problem.

Link to comment

Da, Jamajka se nije zalila ali SAD jeste napravila prestup. A, da su SAD osvojile zlato onda ne bi dobili medalju zbog prestupa. Zato je ostecena neka stafeta ispod 3 mesta. U ovome ima vrlo malo logike jer se dozvoljava proizvoljnost pri odluci. Primer je 4x400m kod zena Jamajka, gde je okarakterisano da je ostavila prednost skracivanjem i 4x100m kod muskaraca gde opstrukcija Gatilna nije sankcionisana.

Link to comment
Kao sto je i Getlin pogresio. Ali, neka bude da sam ja u krivu.
Pogresio je, ali zbog toga nisu imali bolje vreme, naprotiv. Takodje, Jamajka nije prijavila smetnje i to je to.Mada je meni tako koncipirano pravilo jako glupo zbog te proizvoljnosti.
Link to comment
Kao sto je i Getlin pogresio. Ali, neka bude da sam ja u krivu.
Pogresio - da, time ostvario prednost - ne.Ometao - ne, s obzirom na to da se Jamajcani nisu zalili, znaci da im nije smetao. Bolt ga, cini se, nije ni konstatovao.Dakle, sve po pravilima, takvim kakva su.
Link to comment
Pogresio je, ali zbog toga nisu imali bolje vreme, naprotiv. Takodje, Jamajka nije prijavila smetnje i to je to.Mada je meni tako koncipirano pravilo jako glupo zbog te proizvoljnosti.
To ti kazem.A, pazi da su pobedili bili bi DQ i neko bi ispod 3 mesta uzeo medalju.
Link to comment

I, opet bih podsetio da sam samo ove godine video barem pet prekršaja kojim su osvajani bodovi na mitinzima u individualnim disciplinama, ali prednost nije ostvarivana i nikom ništa...Komentatori nisu rekli ni reč... Da je pravilo drugačije, svi bi bili dsikvalifikovani, a nikakvog razloga za to nije bilo zato što sebi takvim greškama ništa nisu olakšali, a drugima nisu smetali...Vrlo jednostavno...

Link to comment

Pa, nista, daj onda da ukinemo te proklete staze pa neka trci svako gde hoce, ako to nikom drugom ne smeta. A i ako mu smeta, njegovo "smeta mi" ima podjednaku dokaznu snagu kao i moje "ne smeta mu". Kakva je to glupost da svako mora da trci u svojoj stazi? Neka trce ljudi okolo slobodno, necemo se sad baviti tim trivijalnostima.

Link to comment
pa nije okarakterisano, nego jeste ostvarila prednost skracivanjem.
i getlin je ostvario prednost jer je presao u drugu stazu sto je zabranjeno. da nije presao u suprotnu stazu on je morao bukvalno da stane i tako sigurno ne bi dosao do medalje.sta sad od pobednika mora zavisi ko dobija i ko ne dobija medalju?
Link to comment

Daj, Harpere, politizuješ gde mu nije mesto...Imao si ove godine mitinge da ovde podsećaš kome su se sve mogli oduzeti bodovi, ali nisi... Samo je bitno praviti senzacionalizam, koji jedva da ima veze sa sportom...Pravilo je vrlo fleksibilno i u duhu igre:

1) Ako si olakšao sebi, mi ćemo te kazniti...
2) Ako si smetao drugom, on zna najbolje da si mu smetao i uložiće prigovor...
Kome ti zameraš? Boltu? Ti valjda znaš bolje šta on želi od njega?
Link to comment
Pa, nista, daj onda da ukinemo te proklete staze pa neka trci svako gde hoce, ako to nikom drugom ne smeta. A i ako mu smeta, njegovo "smeta mi" ima podjednaku dokaznu snagu kao i moje "ne smeta mu". Kakva je to glupost da svako mora da trci u svojoj stazi? Neka trce ljudi okolo slobodno, necemo se sad baviti tim trivijalnostima.
http://www.youtube.com/watch?v=jjm_IdLCWc4to je stvarno uzasno glupavo pravilo. da su se Jamajcani zalili, ameri bi bili diskvalifikovani. ovako, nece biti... besmisleno na nekoliko nivoa. uvek kada imas pravilo u kojem je ostavljeno proizvoljno tumacenje, pravilo ne valja
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...