Jump to content
IGNORED

Albumi koji su najviše uticali na vas


henrik larsson

Recommended Posts

Од свих њихових албума овај ти је најдражи?
jeste, sto ne znaci da mi drugi nisu dragi. don't tell a soul je od mojih prijatelja ,,alternativaca'' vrlo cesto nipodastavan kao stereotipni hard-rock album. meni je zao sto ne prepoznaju muzicku esenciju koja postoji ovde + jednostavni i efektni tekstovi.
Link to comment
  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tsai

    10

  • Parsons

    8

  • Indy

    8

  • MocaVukotic

    7

A Pleased to Meet Me? I to se potcenjuje, verujem iz istog razloga kao i Flip Your Wig od HuDua zbog preproduciranosti u odnosu na prethodnike, a fenomenalna ploča.

Edited by dillinger
Link to comment
evo na prvu loptu, iz glave & srca, ništa hronološki niti organizovano:- Boney M -- onaj praistorijski ne znam više kako se zove, znam da mi je omiljena pesma bila "Brown Girl in the Ring"- Stranglers -- Aural Sculpture- Ramones -- Pleasant Dreams- R.E.M. -- Document- Joy Division -- Closer- Talking Heads -- Remain in Light- Rolling Stones -- neki Best of, ne znam koji, najjača pesma "She's like a rainbow"- The Fall -- This Nation's Saving Grace- Primal Scream -- Screamadelica
:heart: ti bese udata?¿meni su Stonesi bili najbolja muzika (i takodje nisam imao omiljenu plocu, vec mi se sve njihovo svidjalo, kao i dan danas), dok se nisu pojavili post punk i no wave i sve oko njih.tako da + na ono Amelijino:Television - Marquee Moon Kurdiprva dva od UB40prva tri albuma Stranglersaprva dva Alan Vege (mljac)i ludi Klaus Nomiza poslednje muzicko prosvecenje je zasluzan Bad Music, njega mi gugl pre dobrih 10 godinica izbacio trazeci nesto novo od muzike, tako da, veliko fala, Rdjavi, za prosirenje muzickih vidika od soula do garaze i nazad. jedan veliki :Hail: Edited by Lancia
Link to comment

Preletio u glavi zadnjih 25-30 godina polusvjesnog/svjesnog slusanja muzika. Od onoga sto se slusalo u kuci, kompilacija, albuma sa presnimljenih kaseta (za koje mislim da se radi o navedenim albumima) do u neko doba kupljenih albuma. Pretpostvaljam albumi koji su zasluzni/krivi za otvaranje/zatvaranje vidika ("slusika").Zabranjeno Pusenje – Das ist WalterThe Smiths – The World Wont ListenThe Clash – London CallingRamones – Road to RuinBad Religion – Suffer i 80-85Acme – 7”Minor Threat – Complete DiscographyFugazi – 13 SongsSnapcase – LookinglaselfChokehold – Content of DyingUnbroken - Live.Love.Regret.Drive Like Jehu – stPortraits of Past - stHeroin - stAngel Hair – 7”Gorilla Biscuits – Start TodayInside Out – No Spiritual SurrenderHoneywell – IndustryThe Rapture – Mirror

Link to comment

ne znam kako sam izostavio:Suba- Sao Paulp Confessionspridodao bih i nesto elektronike na svoju listu:Super Discount (i uopste friend koji mi je skrenuo paznju na ovu kompisku je dosta uticao na mene sto se tice elektronike. secam se i kompilacije In Motion#2 by Kevin Yost i Peter Funk)Terry's CafeSt Germain - BoulevardDJ Kicks kompilacijeBad Company - Digital NationRoni Size - New FormsKrust - Through The Eyes mix kompilacija hip hop:Quasimoto - The UnseenMadvillain - Madvilainnysve od Tribe Called Questadreamy jazzy electronica:Nu Spirit Helsinki - sta iako se cini da je muzixki podforum na izdisaju izdvojio bih Bada, Lanciu i Takeshia posebno cije postove overim u plejeru i jako cesto ti albumi se zadrze u mom kompu duze vreme

Edited by rotkvica
Link to comment
jeste, sto ne znaci da mi drugi nisu dragi. don't tell a soul je od mojih prijatelja ,,alternativaca'' vrlo cesto nipodastavan kao stereotipni hard-rock album. meni je zao sto ne prepoznaju muzicku esenciju koja postoji ovde + jednostavni i efektni tekstovi.
Њихови корени су у хард року и стадионским онанијама, тако да не чуди да су то добро одрадили. :P
Link to comment
za poslednje muzicko prosvecenje je zasluzan Bad Music, njega mi gugl pre dobrih 10 godinica izbacio trazeci nesto novo od muzike, tako da, veliko fala, Rdjavi, za prosirenje muzickih vidika od soula do garaze i nazad. jedan veliki :Hail:
:)eto, ja se polomih da "prosvetim" neke ovde, a od svega zakačih tebe hiljadama kilometara daleko ;)
Link to comment

Zanimljivo i teško pitanje...Ne mora da znači da su mi baš ti najomiljeniji albumi od nabrojanih bendova, niti da su to bendovi za koje smatram da su najviše uticali na moj muzički razvoj™, već su se prosto zadesili u datom vremenskom trenutku, očito za mene značajnom, u mom djetinjstvu i mladosti. Sad kad razmislim, ništa od ovoga nisam sebi kupila, sve je ili izkuće ili dobijeno na poklon ili pozajmljeno. :DBob Dylan-At Budocan*Led Zeppelin-Led Zeppelin*Beatles-Abbey road*Rolling Stones-Sticky fingers*Sex Pistols-Never mind the bollocks, here's the Sex Pistols*Ramones-Ramones maniaMotorhead-No sleep 'til HammersmithMC5-High timeBuldožer-Pljuni istini u oči*Biilie Holiday-The best ofPink Floyd-Wish you were here*Black sabbath-Paranoidneki album od bmfbp*oznaka za ploče

Link to comment
eto, ja se polomih da "prosvetim" neke ovde, a od svega zakačih tebe hiljadama kilometara daleko ;)
Meni je Bad doneo Crampse u zivot, samo da je to, pa je dosta za 1 veliki falus. A nije samo to.
Link to comment
  • 5 years later...

vlado-levak.jpg

Naiđem slučajno na topić Seventies by Indy i taman krenem da postavim ovu sliku uz quote posta sa 1. strane gde se u tom postu pominju Pistolsi, kad - - uvidim da je to arhiva. Šteta. Sandokan i sve te lepe stvari iz sedamdesetih... Ova slika ima smisla ukoliko je istina onaj apokrif, da je Levak u zagrebačkom Nedjeljnom popodnevu bio prvi naš žurnalista, koji je pomenuo The Sex Pistols. Pre nego što ih je Sloba Konjović stavio na prvo mesto Diskomera leta 1977. /Prepoznajete damu sljeva, Željka Fatorini, da, bravo!/

I tako, posle Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols, ništa više nije bilo isto.

Edited by kud_genijalci
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...