Jump to content
IGNORED

Albumi koji su najviše uticali na vas


henrik larsson

Recommended Posts

Ne secam se tacno koji sam prvi poslusala Shaman ili Supernatural Carlosa Santane pre nekih desetak godina, ali bilo je to za mene svojevrsno otkrovenje. Kupila sam oba albuma u isto vreme i slusala ih onako danonocno citavo jedno leto.http://www.youtube.com/watch?v=vr0VS8vbQdo

Link to comment
  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tsai

    10

  • Parsons

    8

  • Indy

    8

  • MocaVukotic

    7

A sad uradi korisnu stvar za sebe i poslusaj neki od albuma santane kad je to bio bend (originalno se tako zvao bend, naravno po carlosu) - tad je bio nesto vredno divljenja. Bez komercijalnog sirupa.http://youtu.be/fjGtwBrt7KUhttp://youtu.be/XdmevPWZTRghttp://youtu.be/gIBfCj948OY

Link to comment

Hvala na blagougodnom savetu, mada nigde nisam rekla da nisam poslusala ostale albume Santane vec sam pomenula one su imali najvise uticaja na mene. Moj dozivljaj je u pitanju kapiras, ne tvoj. Ako na ovom topicu treba da ostavljamo kilometarske liste albuma koji nam se svidjaju sa po par pesama sa svakog onda ok da se smestim u fotelju i krenem da kucam esej, ali mislim da bi to bila promasena tema.

Link to comment

Kako god... slusaj zasecereni pop sirup ako volis, sigurno te ja necu spreciti. EDIT. Uostalom, rani Santana band je uticao na mene, tako da sam u svakom slucaju ostavio pravi post na pravom mestu.

Edited by Indy
Link to comment

VA We got power Party or go homeVA Let them eat jellybeansVA History of punkDKs Giv mi konvinijens i Freš frutNMN WrongPatareni/tmp debilana sešnCrass Feeding

Link to comment

Iron Maiden - Life after DeathPetar Pan - Petar PanVan Morrisson - Hyms to the Scilence/EnlightementMorrissey - Kill Uncle/Bona drugDel Arno bend - RegeneracijaPet Shop boys - BehaviourEva Braun - PrisluskivanjaColdplay - ParachutesGetz/Gilberto ft. JobimRichard Hawley - Coles corner/Lowedges/Late night final

Link to comment
verovatno zato ti je bitna i sto je navise uticala na vas :P
Јес и то што кажеш, потпуно небитна плоча. Очај. :naughty:
meni je album dont tell a soul od the replacementsa na trecem mestu.ovo je jedna savrsena pesmahttp://www.youtube.com/watch?v=k6cud1gp4RE
Од свих њихових албума овај ти је најдражи?
Link to comment

evo na prvu loptu, iz glave & srca, ništa hronološki niti organizovano:- Boney M -- onaj praistorijski ne znam više kako se zove, znam da mi je omiljena pesma bila "Brown Girl in the Ring"- Stranglers -- Aural Sculpture- Ramones -- Pleasant Dreams- R.E.M. -- Document- Joy Division -- Closer- Talking Heads -- Remain in Light- Rolling Stones -- neki Best of, ne znam koji, najjača pesma "She's like a rainbow"- The Fall -- This Nation's Saving Grace- Primal Scream -- Screamadelica

Link to comment

Интересантан је тај њихов однос. Боб Моулд је вероватно имао вуду луткице од сваког из конкурентнског ВИС-а.Ових дана једина The Replacements плоча којој се враћам је Let it Be.

Link to comment
- Rolling Stones -- neki Best of, ne znam koji, najjača pesma "She's like a rainbow"
pardons, she's a rainbow. kladim se da je komp. "rolled gold" ?
Link to comment
Интересантан је тај њихов однос. Боб Моулд је вероватно имао вуду луткице од сваког из конкурентнског ВИС-а.Ових дана једина The Replacements плоча којој се враћам је Let it Be.
let it be definitivno najzrelija, ali sorry ma! ima tu ludačku energiju kakvu valjda samo prvenci imaju, tu sumanutu brzinu i divljinu, u najboljem smislu reči.
Link to comment
let it be definitivno najzrelija, ali sorry ma! ima tu ludačku energiju kakvu valjda samo prvenci imaju, tu sumanutu brzinu i divljinu, u najboljem smislu reči.
let it be definitivno najzrelija, ali sorry ma! ima tu ludačku energiju kakvu valjda samo prvenci imaju, tu sumanutu brzinu i divljinu, u najboljem smislu reči.
Све тачно, али од свих тих бендова који су дефинисали амерички андерграунд они су ми онако...најтањи, нису некако да човек може да им се врати, кад постане искуснији...да не кажем маторији.
Link to comment

Svaki u svoje vrijeme i u danom kontekstu:"Buvlja pijaca" - Riblja Corba"Sultans Of Swing" - Dire Straitsneka Stones kompilacija na budjavoj Maxell kaseti kupljena od studenta na Cvjetnom Trgu u ZG 4-5 godina prije rata"Tajni grad" - Haustor"Joshua Tree" -U2"Little Creatures" - Talking Heads"Disentegration" - The Cure"Talking Timbuktu" - Ali Farka Ture"Turn On The Bright Lights" - Interpol"Picaresque" - The Decemberists"Funeral" - Arcade Fire

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...