Jump to content
IGNORED

Egipat - vojska, muslimanska braća, puč


Gandalf

Recommended Posts

Sve ovo je potpuno jezivo. Jebote, raspade se ozbiljna država kao kula od karata. A ja se čudim kao da nisam živeo u SFRJ.Inače, Prasline, nije prbolem u Arapskom proleću. Ono se završilo demokratskim izborima na kojima je pobedio Morsi, što nam se može sviđati ili ne, ali teško je nakon toga reći da Egipat nije za demokratiju. Zapad jeste zajebao stvar, ali ne što je podržao svrgavanje Mubaraka, nego zato što je pomogao svrgavanje Morsija.
То је ваш Обама, мој кандидат је имао мало другачије ставове:Identifying Morsy's forced removal from office by the military as a coup could require the United States to suspend its $1.3 billion in annual military aid to the country, which has been a strong U.S. ally in the Middle East. Sen. John McCain, R-Arizona, has called for such a move.CNN, 14 July Edited by Праслин
Link to comment
  • Replies 940
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Gandalf

    85

  • Budja

    84

  • Muwan

    75

  • MancMellow

    51

Sad me mrzi da brišem, i ustvari ne znam ni šta bih sve brisao, samo da kažem da mi se duboko gadi da se u danu kada su neki ljudi izmasakrirani, jer su mirno protesvovali, kreće sa pričom "a vi nama™". Tehnički, nije protiv pravila foruma (nije trolovanje, priča se o temi, čak nije ni naki flame), ali je vrlo neetički. I odvratno.Mislim, Beowl je to rekao bolje od mene, ali, i ja da kažem koju.Kad niste pre ovog masakra pričali o tim crkvama, o ubijenim Koptima, mogli ste bar danas da propustite tu priču.A vi sad udrite o oltarima, spaljenim crkvama i ostalom što vas boli. Ispucajte se noćas. To je sve važnije od mrtvih ljudi, od žena i dece. Ma to je najvažnije.Uzgred, ima još ovde poteksta koji mi se gadi, ali ne bih da širim priču.
Мислим да је малко депласирано да нам указујеш™ кад и шта можемо да пишемо. На срећу па немамо друге животе те дежурамо стално на форуму и исти онда користимо за политичке поготке.Пробај да прочиташ шта сам написао.
Мислим да је потпуна бесмислица ово што си сад написао. Ниједном речју коју сам ја написао, а колико сам могао да прочитам то је случај и са Праслином и Савинданом, нисам оправдавао насиље које се сад по Египту врши. Овај топић може да буде страница за страницом згражавања, јер изгледа да стварно Египат прети да се претвори у Ирак и мртвих тек има да буде нажалост или ако смо утврдили да су ти масакри недопустиви и нечовечни да причамо о нечему другом.Ја мислим да је кључно питање ко вуче конце џелатима, у Египту, Сирији, Турској.Још нешто ниси једини чији су пријатељи били угрожени током турских гибања.
jbg, dok se treseš nabroj jednu, ee, "jednu", koja ima istinsku demokratiju, prt plspisao već negde ovde - države sa visokim, religioznim, strukturisanim društvenim sistemom, i demokratija, ne mogu paralelno funkcionisati
Добро је да те овдашњи Очеви Нације нису чули. :isuse:
Ako je to demokratija zapadnog tipa, dajem ti plus 1
НИје западна демократија у питању већ постмодерна демократија.
Upravo to i radim. Na ovom topiku ne pišem uopšte, pokušavam da se informišem.Mislim da sam se pobunio pre Radiše. Inače, imam poznanicu udatu za Kopta, žive u Kairu, moguće je da su najebali ovih dana, ali ne bih da histererišem na forumima povodom toga, radije bih da ovde saznam nešto korisno.
Е, а и успут се разумеш у пиво.
Link to comment
Не знам зашто мислиш да имаш право да вређаш друге а да се онда љутиш када ти се одговори истим тоном? Повредио си ми сујету, а ја сам сујетан човек и наравно да запеним када напишеш да је моје мишљење неважно. Наравно, сада ми је жао што сам овако грубо одговорио, ту преку црту мог карактера на форуму обично контролишем јер ми форма разговора омогућава да прогутам тих првих минут-два када добијем жељу да се овако брецам, али сада нисам успео. Извини.
OK, nije trebalo da nabrajam pojedinačna imena, stoji. Tako da i ja dugujem izvenjenje.
Link to comment

Све кул. едит: Обрисао сам фору, јака је била али можда и прејака. :)

Edited by Праслин
Link to comment
Ozbiljno razmišljam da usvojim Gandalfov stav prema liberalima™, barem kada je Egipat u pitanju. Mada treba uzeti u obzir i mogućnost da Tamaroud poslušno izvršava Sisijeva naređenja, a njemu sada dođe kao kec na deset da ih iskoristi kao živi štit.Videćemo koliko će se ljudi odazvati tom pozivu. Nekako mi je teško da poverujem da među pristalicama liberala™ nema baš ni trunke empatije prema izmasakriranim sunarodnicima.Mislim da Al Zawahiri danas slavi najsrećniji dan u svom životu.
Замени МБ са Васић, Савиндан, Праслин, Двери, Коштуница,Кустурица... и пробај да одговориш на питање које си сам поставио.
Link to comment
И много сте ви осетљиви на цркве. Спомињано је овде "баш данас" и америчка администрација и ЕУ и Либија... Што онда да се не спомену и Копти? Што да се не каже да су цркве спаљиване а они убијани?
Nisam siguran ko je tačno osetljiv na crkve. Forumsko muslimansko bratstvo, kako si ga nazvao, uočilo je odredjenu nesrazmeru u političkoj težini koja je data onome što su pristalice MB radile nakon trećeg pokolja kojem su izložene otkako im je vlast skinuta pučem, s tim da ovaj treći pokolj izlazi iz svih okvira pojmljivog ludila. Znači, radi se o političkoj težini nečega, o tome se diskutovalo a ne o crkvama kao takvim. Pričalo se o tome kako su mediji predstavili masovno ubijanje naroda na ulici kao nekakav sukob dve strane u kojem na jednoj strani nedefinisani civili ginu pod nedefinisanim okolnostima, dok na drugoj strani MB pale crkve i napadaju Kopte. A takva medijska slika je u direktnoj vezi sa političkim interesima odredjenih čika o kojima ti, po sopstvenim rečima, prvenstveno želiš da pričaš. Upravo je njihov cilj da se što više priča o crkvama, ponavljam, ne zbog crkava kao takvih već zato što im je u interesu da se priča o bilo čemu što će skrenuti fokus i revolt javnosti zbog ovog nečuvenog kasapljenja sopstvenog naroda, i uterati priču u klasičnu bozu o dve potpuno podjednako lude strane koje treba pustiti par godina da se medjusobno obračunaju. Eto, o tome se pričalo. Ali forumski sinod je nekako propustio da ukači poentu pa su baražno reagovali: "Aha, znači o spaljenim crkvama ne sme da se govori, je li? A Kopti i šta su ovi sve njima radili, ni to ne sme da se pominje?" I dok dlanom o dlan, ode topik u majčinu. Ostaće Artemije na njemu da linkuje članke o hiljadugodišnjoj istoriji nasilja nad Koptima, poput haških optuženika iz RS koji su svi do jednog svoju odbranu počinjali traktatima o 500 godina otomanske okupacije i zuluma.Uzgred, medju informatički pismenim pristalicama MB bilo je dosta onih koji su osudili paljenje crkava i nazivali hrišćane svojom braćom. Još nisam video da je jedan član Tamarouda osudio odstreljivanje hiljadu ljudi ili ponudio bilo kakvu reč utehe. Ti likovi kopaju po netu u potrazi za fotografijama naoružanih članova MB i onda ih po tom osnovu sve etiketiraju kao teroriste. 24h nisu prestajali da histerišu o policijskom vozilu koje su lažni mirni demonstranti bacili sa nadvožnjaka u Kairu sve sa putnicima, da bi se onda pojavio snimak na kojem se vidi to vozilo kako kreće u rikverc pred masom, probija bankinu i pada. Naravno ne smeta im ni kada policija spali džamiju ispred kampa Morsijevih pristalica. Zabrinuti su jedino za crkve, ne zbog toga što im je stalo do istih već zato što su retardi koji traže bilo kakav povod da marginalizuju svoje islamizirane sunarodnike u kojima vide veće zlo i neprijatelja nego u Sisijevim kasapima i onima koji tim kasapima vuku konce. Edited by beowl
Link to comment
Sve ovo je potpuno jezivo. Jebote, raspade se ozbiljna država kao kula od karata. A ja se čudim kao da nisam živeo u SFRJ.
isto osećanje potpunočudom se čudim kako je ovako nešto moguće, a sama sam bila u centru zbivanja i videla svojim očima kako to izgleda i kako je itekako mogućenažalost, izgleda da su samo retke države-sretnice prešle iz totalitarnih sistema u demokratiju nekim mirnim putemuobičajeniji je ovakav scenario, tj. da papenov lonac eksplodira i raznese pola kuhinje pre nego što se nađe neko dovoljnosmiren i pametan da pritisak oslobodi malo po malo Edited by duda
Link to comment

Razumem neetičnost jednostranog medijskog izveštavanja ali nije, mislim, u redu ni stav da se o nečemu što isto tako dešava ne priliči razgovarati danas. Makar bilo na margini glavnog dešavanja i neuporedivo manjeg nivoa zla. A i kod te neupoedivosti, mislim da bih se bez obzira na sve mnogo komotnije osećao kao Muslim broder nego kao Kopt danas u Egiptu. Prvom je za nevolju potrebno biti u pogrešno vreme na pogrešnom mestu (izvinjavam se zbog cinizma) drugom je dovoljno samo biti.Da me se sad pogrešno ne poistoveti sa tipičnim BBC konzumentom, Delim tu površnost, ali mi je stav vrlo antizapadnjački od početka savih ovih kriza. Stradanje Kopta me čini samo više tužnim ali cenim proći će me i to za dan dva

Link to comment
Sve ovo je potpuno jezivo. Jebote, raspade se ozbiljna država kao kula od karata. A ja se čudim kao da nisam živeo u SFRJ.Inače, Prasline, nije prbolem u Arapskom proleću. Ono se završilo demokratskim izborima na kojima je pobedio Morsi, što nam se može sviđati ili ne, ali teško je nakon toga reći da Egipat nije za demokratiju. Zapad jeste zajebao stvar, ali ne što je podržao svrgavanje Mubaraka, nego zato što je pomogao svrgavanje Morsija.
Ih sada nije zajeb ovo nego ono...Zajeb je u cilju, koji je jasno, svrgavanje režima i dovođenje na vlast adekvatnog za usa, umotanog u amabalažu demokratije i ljudskih sloboda. Nije prošlo i evo rezultata, razvaljena država, hiljade mrtvih, jeziva spirala nasilja. O ekonomiji ili bar delu da ne govorim...Poštenije bi bilo da su vojno intervenisali, organizovali kakve-takve izbore i obezbedili opet, kakav-takav, mir.Ovo što je Beowl postovao/citirao je toliko podlo, bezobrazno, kontraproduktivno i jača drugu stranu...
Link to comment

da li sam ja los covek ako zelim da ove ljude strefi jedan mali teroristicki napad - bez poginulih, ali da malo upoznaju egipatski zdravstveni sistem?1376598818_big.jpg

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Tačno bih ih pod stražom sproveo u jednu od onih pretrpanih mrtvačnica i 10 dana bi samo ribali krv sa podova i pripremali leševe za preuzimanje. Društvo bi im pravila redakcija ovog skrnavog tabloida.Edit: povećao broj dana u AI paketu.

Edited by beowl
Link to comment
Tačno bih ih pod stražom sproveo u jednu od onih pretrpanih mrtvačnica i 7 dana bi samo ribali krv sa podova i pripremali leševe za preuzimanje. Društvo bi im pravila redakcija ovog skrnavog tabloida.
E tako.
Link to comment

Meni je prva pomisao, kada se spomenula evakuacija srpskih turista pre par dana, bila - ne treba.Onda kontam ima dece, nesrećnika koji su tamo odvedeni mimo svoje volje...

Link to comment
×
×
  • Create New...