Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

@Redoran jel se ti osecas sigurno u turskoj?

 

citajuci sta godinama pises i vesti koje nam povremeno stizu iz turske meni deluje da zivot tamo nema nikakvu cenu ako te prepoznaju kao protivnika drzave vlasti

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

@Redoran jel se ti osecas sigurno u turskoj?

 

citajuci sta godinama pises i vesti koje nam povremeno stizu iz turske meni deluje da zivot tamo nema nikakvu cenu ako te prepoznaju kao protivnika drzave vlasti

Ne budi naivan,Redoran je njihov:D

  • Haha 3
Link to comment

ocigledno!

 

sale bez, meni po svemu ovome, a i mnogo cemu sto slusamo godinama unazad turska deluje kao uzasno mesto za zivot

 

jbt tamo muzicari strajkuju gladju do smrti :ph34r:

Link to comment

Mene više zanima da li je to ovako izgledalo i pre nego što se Sultan™ uspeo na vlast, ili je kemalistička elita bila tolerantnija prema suprotnim stavovima. Drugim rečima, da li je ovo vezano usko za Sultana™ ili je pak svojstveno samoj Turskoj.

Link to comment
3 hours ago, bags said:

Tacno ovako nesto ocekujem kod nas uskoro...

 

Tako je već kod nas, doduše ne baš toliko ogoljeno, ali sve promene u pravosuđu i zakoni o zaštiti službenih lica polako pomeraju lestvicu... Pa malo nestane 2 minuta snimka ovde, onde, malo se dođe olakšavajućih okolnosti za tatine sinove ubice u besnim kolima, malo se ne zna šta se dogodilo u Hercegovačkoj... žaba se polako kuva.

  • +1 3
Link to comment

Вешт дипломата би управо то урадио - позвао ову да преузме његову столицу па да видимо да ли ће овај имати херца да јој директно нареди да одступи на софу.

 

Што то није урадио, не верујем да је последица неких закулисних радњи већ пре говори о томе који ниво дипломата циркулише у ЕУ администрацији.

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Redoran said:

Вешт дипломата би управо то урадио - позвао ову да преузме његову столицу па да видимо да ли ће овај имати херца да јој директно нареди да одступи на софу.

 

Што то није урадио, не верујем да је последица неких закулисних радњи већ пре говори о томе који ниво дипломата циркулише у ЕУ администрацији.

 

Poput nasih novopecenih menadzera, koji od bontona imaju to da znaju da se pri nazdravljanju, prvo kucnu sa zenama.

 

Nego, zanima me ovo oko hapsenja penzionisanih admirala. Da li uopste smisle neki izgovor za hapsenje..podmetnu nesto..ili to prosto odrade i cao ?

Link to comment
16 hours ago, Max Morlock said:

 

Tako je već kod nas, doduše ne baš toliko ogoljeno, ali sve promene u pravosuđu i zakoni o zaštiti službenih lica polako pomeraju lestvicu... Pa malo nestane 2 minuta snimka ovde, onde, malo se dođe olakšavajućih okolnosti za tatine sinove ubice u besnim kolima, malo se ne zna šta se dogodilo u Hercegovačkoj... žaba se polako kuva.

 

Е, па у тој огољености лежи зец. Нестанак снимка овде или онде, или олакшавајуће околности за синове политички повезаних тајкуна, овде су већ одавно у категорији досадне свакодневице. Ствари које сада боду очи су 20 редова величине изнад било чега што може да се види у Србији.

 

Пре више од 20 година, у време док је газда био само градоначелник Истанбула и ишчекивао робију а његова тадашња партија забрану, његов син је аутом покосио познату оперску певачицу док је прелазила улицу на зелено светло. Синчић је у том тренутку био млађи од малог Митровића и чини ми се да ни дозволу није имао. Чим је хитна однела несрећну жену у болницу, где је неколико дана касније умрла, на терен су изашли путари и скинули асфалт све са пешачким прелазом и траговима кочења односно некочења. Увиђај не знам да ли је уопште направљен, а ако и јесте прављен је на новом асфалту на којем су неки детаљи, је ли, недостајали.

 

Случај је ипак стигао до суда који је осудио синчића на пар година затвора. Пресуду је оборио другостепени суд који је закључио да погинула певачица сноси искључиву одговорност за оно што се догодило.

 

На какве год стероиде СНС да се попне у наредним годинама, ја некако не верујем да ће се огољеност попети на тај ниво. Андреа Бојанић је мртва па је мртва, али мислим да ипак има неке ситне разлике између суда који њеној породици поручи: "Јбг, морамо ову смејурију од пресуде, таква су времена, разумите нас" и суда који њеној породици уручи постхумно утврђену кривицу.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, SNARC said:

 

Nego, zanima me ovo oko hapsenja penzionisanih admirala. Da li uopste smisle neki izgovor za hapsenje..podmetnu nesto..ili to prosto odrade i cao ?

 

Све што неко каже у јавности или на друштвеним мрежама по потреби може да се подведе под тероризам и угрожавање уставног поретка. То су најчешчће квалификације које тужилаштво користи. И то није резервисано само за позната имена попут ових адмирала, то чека било кога ко се превише изнервира на твитеру.

Link to comment
On 6.4.2021. at 21:56, pbg12345 said:

@Redoran jel se ti osecas sigurno u turskoj?

 

citajuci sta godinama pises i vesti koje nam povremeno stizu iz turske meni deluje da zivot tamo nema nikakvu cenu ako te prepoznaju kao protivnika drzave vlasti

 

Осећам се веома безбедно јер се не бавим било каквом политиком или активизмом. Имам тај луксуз да могу да се фокусирам на позитивне ствари у вези ове земље а њих има безброј и греота је пропустити их због политике. Занимљиво ми је ово што си написао о цени живота јер ме је потакло на 1 интересантан закључак а то је да слобода нема никакву цену ако те власт препозна као противника. Хапшења су владајућа занимација број један, нешто као груба демонстрација моћи. Губе се и животи свакако, али се данас губе у поприлично мањој мери у односу на 80-те и 90-те.

 

Овде постоји једна формално женска организација која се зове "Суботње мајке". У питању је родбина стотина људи које је прогутао мрак током последње војне хунте са почетка 80-их као и током пацификовања реметилачког фактора на југоистоку током 90их. Оно, ухапшени усред ноћи и више их нико никада није видео. То се све десило у време правовернихtm, а пре него што је садашња екипа узјахала. Сада се дешава у далеко мањој мери, што наравно не значи да је власт нешто специјално еволуирала већ само да се франшиза издигла на виши ниво.

 

 

23 hours ago, Ayatollah said:

Mene više zanima da li je to ovako izgledalo i pre nego što se Sultan™ uspeo na vlast, ili je kemalistička elita bila tolerantnija prema suprotnim stavovima. Drugim rečima, da li je ovo vezano usko za Sultana™ ili je pak svojstveno samoj Turskoj.

 

Били су толерантни у пм. Газда је робијао четири месеца због тога што је јавно рецитовао стихове неког исламистичког песника. Партија у којој се пробио је била забрањена након што је уредно добила изборе и покушала да именује премијера. Види у горњем пасусу како је људе гутао мрак. Политичко насиље на улицама је ескалирало до мере у којој су родитељи бранили деци да упишу факултет јер су се бојали да ће их неко убити први пут када онако студентски изађу на улицу да за нешто протестују. Да се Гези парк догодио 80-их или раних 90-их, било би барем хиљаду мртвих. Све то је вукло корене са врха односно из елитеtm.

 

Кажем, нису ови ништа суштински бољи (штавише) али барем умеју да ту друштвену репресију шире на контролисан начин. Који је додуше све мање и мање контролисан али то тако иде са временом...

  • +1 1
Link to comment

Ovde se zaba kuva, samo ne verujem da postoji neko ko ca kasnije na ovakav nacin da anulira institucije

Nas sef je skup od jednog elementa sto se pravio trideset godina, dok su tu stotine godina sistema. Pise da je gazda resio ozbilnje probleme dok je bio gradonacelnik, ne ulazim ko to pise i koliko je tacno, covek je bio osudjen, po tom sistemu. Treba doci na ovu temu radi resavanja povremene teskobe

Imam second thought za zabu sad, ako je Milosevic bio jedan nivo  a ovo drugi, povodom l.sloboda i sl. Stos je sto su meni, i jedan i drugi iz istog lonca, pa kontam da novi ne mogu da ponove ovo. Navodni sukob u sns je najbolji pokazatelj koliko niko slican ne postoji, kalif mesto kalifa nema nikakvu politicku moc, sve igrace cemo tek upoznati i to poucene greskama ove budale. Kako ide s vremenom tako ce valjda i tu ici na bolje, samo u tom koordinatnom sistemu

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...