Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Pa neka, digitalizovati i prebaciti na 3D naočare za turiste... obezbediti da tepisi ne zadržavaju vlagu, kontrolisati povremeno stanje itd. Ionako je turistima najbitnije doživeti zemlju/grad/spomenik a video uživo ne video, važan je selfi a to se danas napravi i bez pomeranja iz fotelje.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • -1 1
Link to comment
12 hours ago, vememah said:

Sad nek i tu prekriju mozaike na podu tepisima i stave zastore preko fresaka kao u Aja Sofiji (imaće doduše osetno više posla), sve je to isto, ljudi će dolaziti da gledaju zavese i tepihe umesto umetničkih dela.

 

Ono što je jedino važno u ovakvim odvratnim slučajevima je da se zaostavština nekako sačuva. Tu su prodefilovale i prodefilovaće razne budale.

 

Meni su upravo zbog ovakvih stvari dve dugarice, arheološkinje, izbile iz glave opravdani gnev povodom nevraćanja opljačkanih zaostavština iz bogatih zemalja nazad u despotije.

Link to comment
16 hours ago, Filozof manijak said:

Voleo bih da čujem koju stranu zastupaju tvoje drugarice u sporu Velika Britanija - Grčka.

 

Troll off

 

Stranu da i pored toga što im je jasno da je u pitanju pljačka (a o tome znaju više od svih nas ovde zajedno) da sve te stvari treba da ostanu gde trenutno jesu i naravno veoma argumentovano iznose svoj stav, jedna povodom Grčke, druga povodom Egipta.

Link to comment

Pa nisam to ja smislio i nemam to obrazovanje da bih sad debatovao. Ta moja drugarica (povodom Grčke) je napisala tri knjige na temu Grčke i predaje helenistiku na BU. Tvrdi da su Grci veoma opušteni povodom sopstvene zaoštavštine i da će ono opljačkano biti bolje sačuvano tamo gde sada jeste. Pitaću je ponovo kad se sledeći put budem čuo sa njom, da ne bi ispalo da nešto interpretiram.

  • +1 1
Link to comment

Mislim da je normalno kad žive između toliko antikviteta, srode se sa njim i ne obraćaju više pažnju. Slično i italijani ali skroz drugačije... u zavisnosti od regije. Na jugu i Siciliji je u biznis umešana mafija koja (ako ne ostavlja eksponat za svoje vile) ih prebacije u Švajcarske, Emirate ili SAD. Samo prebacivanje za mene nije problem već što se tim novcem finansiraju neke druge, letalne radnje. Iz toga proizlazi moja skepsa i što se tiče "polaganja prava" na verske (i) arheološke objekte kulturnog nasleđa čovečanstva(!)

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

zato pola arheoloskog vec decenijama svercuje sve vredno iz srbije verovatno iz razloga da ce ovi sto bogato plate bolje da cuvaju. ima tu neke logike. tako mozemo i decu da izvozimo i to onu visoku i plavu

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, ragasto said:

@Anonymous

Ma naravno, hvala ti na informaciji. Znači, svodi se na Superhik argument.

 

Pazi i ja sam se bunio, a i ona se se odmah ogradila da je to nečovečna pljačka. Ali njima, naučnicima, je na prvom mestu da se nešto sačuva. Od njih sam inače saznao da su Englezi onomad brodovima prevozili iz Bubastide mačje mumije da bi đubrili zemlju u Engleskoj, pa je ta praksa prekinuta zbog kuge. Tako da su veoma svesne pljačkaškog dela čitave priče.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...