Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Ма јок, то је обична трговина. Танте за кукурику, ево јуче им је објаснио да све док њихова штампа буде њега називала диктатором он ће њихове лидере називати нацистима. Логично.

 

Meni je ta trgovina malo čudna. Pretnje bez pokrića. OK, neće sa EU, nego će protiv nje. Drž'te me da ga ne ubijem, puštam izbeglice, evo upravo počinjem. Jebaću mater Holanđanima, a onda i Austrijancima.

 

Smešno.

 

edit: ono što će postići je da će na kraju EU podići najveći zid ikad, a sa izbeglicama će se se jebati on.

Edited by Anonymous
Link to comment
  • 3 weeks later...

Mediji u Nemackoj tvrde:

 

Turska je po pitanju referenduma potpuno podijeljena. Prema provedenim anketama veoma je mala prednost zagovornicima ustavne promjene kojom bi bila ojačana funkcija predsjednika. 51 do 52 procenta bi glasali sa Evet (DA), dok bi ostalih 48 do 49 posto glasali sa Hayir (NE).

koliko je to zaista tako, videcemo u nedelju, meni deluje da projektuju ono sto bi voleli. Iliti "sto je babi milo..."

Link to comment

Подела постоји али реално све осим глатке победе сутра било би велико изненађење. Људима је јасно да ће РТЕ у пракси наставити да влада овако како влада, невезано за исход референдума. Ако му не прође референдум, нити ће поднети оставку нити ће испустити конце из руку. Не постоји било какав демократски или цивилни механизам који може да га надјача и то је то. А људи су се овде довољно нагледали Сирије да им на крај памети не пада да уопште помисле да се лате неког другог механизма, свима је савршено јасно какав би био исход. Дакле, то нам је што нам је.

Link to comment

Ajoj baš bedak....

Ja gledao na N1 neku snajku i ona se javlja iz Istanbula i kaže 51-49% meni to još i dobro, kao možda ima nade...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Нико не може са сигурношћу да прогнозира резултат гласања, милион варијабли је у игри (нпр. солидан број гласача АКП нису "за" тако да неће изаћи на гласање или ће чак гласати против). Али ради се о томе да једино што евентуална победа "против" може да постигне јесте још бруталнија и чвршћа узурпација власти од стране власти. Пар министара је већ изјавило да ако се електорат изјасни "против" следи нов референдум до краја године. Сваки институционални или ваниституционални покушај отпора биће скршен без оклевања. Избор једноставно не постоји, ови су узели земљу и то је сад њихов феуд док се фигуре на табли драстично не испомерају у некој будућности.

Link to comment

Не мора нужно да буде катастрофа. Није овима примарни циљ да се обрачунавају са неистомишљеницима, једино што их интересује је да се нико не усуди да оспори њихову апсолутну власт. Мимо тога, свако може у своја 4 зида да мисли шта хоће. Ово наравно пишем без узимања у обзир сценарија у којем им економија измиче из руку а то је тренутно највећа опасност. Људе овде можеш успешно да уцениш док им се кућни буџет уклапа у рачуницу али ако их уцењујеш а они немају посао ту већ нисам сигуран у успешност.

Link to comment

Dopalo mi je saka vikend izdanje jednih svajcarskih novina u kojem troje svajcarskih Turaka opisuju zasto podrzavaju Erdogana. Totalni mindfuck od argumentacije. Izdrzao sam do pola.

Link to comment

Патриотска дијаспора је прича за себе, не препоручујем њихову аргументацију за конзумирање. Али чисто да знаш одакле црпе инспирацију, пре неких месец дана је један од високо рангираних партијских званичника (интелектуалац по вокацији) изјавио како се "мора поштовати право на живот оних који буду гласали "не" на референдуму". Такав чип ни дијаспора не може да прати, тако играју врхунски мајстори.

Link to comment

malo sam ispratio predlog, ukida premijera, predlaze ustavne sudije, moze da raspusti parlament... nesto kao civilni sultan.

i zvanicno je ataturk arhiviran.

Link to comment

na dobrom je putu turska

dok ide ekonomija dobro a ako ode u kurac onda može svašta da se desi

ekonomija jebote?

a ostalo?

ajde da vratimo sadama ili gadafija

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...