Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

sto bi dzihadista vrsio atentat zbog alepa? ili sirijska opozicija i nije toliko umerena™?

 

a rasplet ce biti kao na forumu, atentat na ambasadora, napad u berlinu... desetak komentara, vec se ljudi navikavaju. 

rusi su imali dubrovku i beslan zbog cecenije, sada ko zna sta, tek je pocelo.

 

 

p.s. titula tupan dana ide drugu karlu:

 

Link to comment

Ruski(Americki) ambasadori , slobodno setaju po tim nestabilnim sredinama bez obezbedjenja ?

 

Ово ми је апсолутни хајлајт јучерашњег атентата - кажу да је руски амбасадор ишао без обезбеђења свуда где протокол то није захтевао, и да се слично понаша већина амбасадора у Анкари.

 

Понекад се стварно запитам на којој планети живе службеници који су задужени за безбедност важних особа. Овде евентуално амбасадор Зеленортских Острва има луксуз да се шета около без пратње, сви остали могу доћи некоме на нишан. Потпуно ми је невероватно да су сами Руси допустили тако нешто, нема седам дана како су им се црни барјаци вијорили на грађанском окупљању испред амбасаде и конзулата. 

 

Није превише битно ко је регрутовао младог жутокљунца и вукао му конце (то се овде и онако никада неће сазнати и дефинитивно потврдити). Оно што је овде главни проблем је да у земљи у којој би безбедност требало да је на највишем нивоу, неки терористи могу да врбују пандура из јединице која је задужена да обезбеђује VIP личности. И онда тај регрут лагано ушета у просторију у којој се налази руски амбасадор и заузме позицију иза његових леђа.

 

Медији су успут открили да је убица био у председничком обезбеђењу два пута у претходне две године. Безбедносне провере на 1 нивоу :isuse:

Link to comment

Ово ми је апсолутни хајлајт јучерашњег атентата - кажу да је руски амбасадор ишао без обезбеђења свуда где протокол то није захтевао, и да се слично понаша већина амбасадора у Анкари.

 

 

Meni je to neshatljivo u zemlji u kojoj su kante za djubre u metrou u obliku nekakve plitke siroke kutije (toliko cudne da ja nisam prepoznao uopste da su to kante u prvi mah) kako bi lako moglo da se vidi sve sto je unutra, i gde su kante uklonjene sa ulica i stoje samo providne kese (opet, da moze jasno da se vidi sta je unutra). Jer unutra moze biti, je li, bomba.

Link to comment

Provalice na kraju da je morao da uci ruski u skoli (a ne ko ostala normalnija deca engleski) pa je uvek pizdeo na Ruse a sad mu se evo "ukazala prilika", a inace - miran/tih+nadasve povucen tip...

Link to comment

Lako je nakon bitke biti general ali lik je toliko bio očigledno-sumjniv da je nevverovatno kako mu niko nije prišao dok se muvao iza leđa ambasadoru.

Očigledno je obezbeđenje bilo ubeđeno "to je jedan od naših", "poslala ga tajna služba", "da se ne mešamo"...

Edited by wall
Link to comment

Lako je nakon bitke biti general ali lik je toliko bio očigledno-sumjniv da je nevverovatno kako mu niko nije prišao dok se muvao iza leđa ambasadoru.

Očigledno je obezbeđenje bilo ubeđeno "to je jedan od naših", "poslala ga tajna služba", "da se ne mešamo"...

 

Zar nije bio deo obezbeđenja?

Link to comment

Zar nije bio deo obezbeđenja?

Ja sam razumeo da je ušao na fazon da jeste ali nije... Moguće da nisam pokupio tu informaciju.

U svakom slučaju ovako se to ne radi. Muva se podaleko od osobe koju valja zaštiti, gleda slike, odjednom zakopčava sako, široki stav...

Link to comment

Ja sam razumeo da je ušao na fazon da jeste ali nije... Moguće da nisam pokupio tu informaciju.

U svakom slučaju ovako se to ne radi. Muva se podaleko od osobe koju valja zaštiti, gleda slike, odjednom zakopčava sako, široki stav...

 

?? Pa ono ne mogu da verujem.

Link to comment

Ma čovek pokazao značku, ima na reveru značku obezbeđenja, kiksali jesu, ali realno tako bi i ovde i na još sto mesta mogao da se ušunja neko ko ne misli da preživi akciju.

Da ne pričam sad o nekim javnim mestima gde imate i gledaoce i medije itd...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment
×
×
  • Create New...