Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

A ratovi su se oduvek vodili istim intentizetom i metodama 

 

Pa ne to nije tacno, jebiga. Ovo sto ti pises je kako mali perica zamislja istoriju, ali dobro, postoje mnogo kvalifikovaniji na ovom forumu da ti objasne od mene

Link to comment

Ovaj, mislim da je Manc hteo da kaze da je jedno kada PKK napada organe turske vlasti u "Kurdistanu" (Dijarbakir), a drugo kada to radi u Istanbulu. Tj. jedno je opoljcenicka™ borba na svom terenu, a drugo kada napadas tudji.

 

Заиста ми није јасно од када се тероризам класификује као такав у зависности од "домаћинства". За ту дефиницију још нисам чуо.

 

То по страни, како дефинишеш "домаћи терен"? У Истанбулу живи два пута више Курда него у Дијарбакиру, па ти ајде сад класификуј терен. Даље, писао сам још раније да Курди нису политички монолитни и немају hive mind, тако да је у Истанбулу сасвим нормална ствар да Курд нпр. гласа за АКП на изборима. У Дијарбакиру владају друга уверења али пкк нема тапију на њих (за случај да се неком тако учинило). Већина Курда би у себи теоретски преферирала некакав курдистан али то не значи да су спремни да у то име узму пушку или поставе бомбу. Ако може супер, ако не може биће им ОК и у Турској (посао, породица и тако те ствари - далеко од тога да су сви опседнути заокруживањем тисућљећњих територија). И на крају, када пкк дигне у ваздух полицијску станицу у Дијарбакиру већина убијених полицајаца буду Курди а међу успут настрадалим цивилима безмало сви буду Курди. Можда они за себе мисле да су тамо на домаћем терену али су по свим мерилима терористички олош.

Link to comment

То по страни, како дефинишеш "домаћи терен"? У Истанбулу живи два пута више Курда него у Дијарбакиру, па ти ајде сад класификуј терен. 

 

Dobro, OK, ja sam pojasnio Mancovu konstrukciju, nisam ovde da branim PKK ni na koji nacin. Ali nije ni PKK pao s Marsa iznebuha, nisu turske vlasti bile bas cvecka prema Kurdima, i tu ne pricamo samo o Erdoganu koji se jos i najvise trudio na pocetku da ih nekako podmiri i integrise. Opet nemoj da mislis da sam ja tu neki kurdoljubitelj, Kurdi su postali vecina tu gde jesu dobrim delom tako sto su svojevoljno i oberucke ucestvovali u jermenskom genocidu, tako da je nesto mnogo ne zalim njihov politicki status posle prvog svetskog rata.

 

Jasno mi je da ne mirises PKK i jasno mi je zasto, ali ovo za teren ti je nepotrebno mucenje vode, jasno sta je "kurdski teren" u Turskoj a sta nije, pa bez obzira koliko zivelo Kurda u Istanbulu. Zivi i milion Kurda u Nemackoj, pa sta. Isto kao sto su jedno u Srbiji Albanci na Kosovu ili na jugu Srbije a drugo Albanci u Beogradu (kojih ima ne mali broj).

Link to comment

Dakle, samo da ponovim: bombe na javnim mestima = terorizam. Pucanje na vojsku i policiju, bombe na vojsku i policiju izvan naseljenih mesta = oruzana pobuna. 

 

Bilo kakva bomba usred mesta na poicijsku stanicu je teoririzam - za mene Mada postoje definicije koje to ne bi nazvale terorizmom, vec bi po njima terorizam bio samo onakav napad koji ima za cilj da izazove strah i paniku (dakle da "poseje teror") kako bi se na osnovu toga stvorili preduslovi za eventualne politicke dobitke, ali za mene je terorizam bilo sta sto uopste ne vodi racuna o mogucim civilnim zrtvama. 

Link to comment

Сваки напад у урбаној средини има за циљ изазивање страха и панике, макар било нула жртава. Тако се терорише цивилно становништво, у питању је пре свега психолошко малтретирање. Друго је то што је тероризам глобално отишао у небеса па медији сад само најгоре кланице проглашавају за тероризам а све што однесе једноцифрен број живота за "екстремизам" или "милитаризам".

 

 

Jasno mi je da ne mirises PKK i jasno mi je zasto, ali ovo za teren ti je nepotrebno mucenje vode, jasno sta je "kurdski teren" u Turskoj a sta nije, pa bez obzira koliko zivelo Kurda u Istanbulu. Zivi i milion Kurda u Nemackoj, pa sta. Isto kao sto su jedno u Srbiji Albanci na Kosovu ili na jugu Srbije a drugo Albanci u Beogradu (kojih ima ne mali broj).

 

ОК, ајде нећу да мутим воду, нека буде да они имају неки свој терен. Остаје моја примедба да они немају тапију на заступање Курда нити их сви Курди сматрају за своје представнике (почев од Курда из Дијарбакира и Вана). Што је некако и логично ако узмемо у обзир то да сваки пут када ретарди дигну у ваздух нешто у Дијарбакиру већина жртава буду Курди (са или без униформе). Када дигну у ваздух возило жандармерије заједно са 20 метара магистралног пута, они загорчај и искомликују живот својим сународницима који тај пут треба да користе. Обашка што стварно већина њихових сународника није за оружане побуне јер одлично капирају са ким имају посла и знају да Турска није Србија којој Вокерова верификациона мисија дахће за вратом па мора да осмишљава хируршки прецизне операције у урбаним срединама. Ови примењују руску доктрину из другог чеченског рата, камен на камену не остаје. Уз то сви припадници оружаних снага уживају имунитет од гоњења и могу буквално да раде шта хоће (што и раде). Већина Курда напросто није спремна да плаћа толику цену за политичке циљеве. Али многи је на крају плате на правди бога јер ови из пкк имају своју агенду и заболе их баш што би цивили из неке вароши најрадије волели да их сви оставе на миру и да их нико ни не ослобађа ни не чисти.

Link to comment

Сваки напад у урбаној средини има за циљ изазивање страха и панике, макар било нула жртава. Тако се терорише цивилно становништво, у питању је пре свега психолошко малтретирање. Друго је то што је тероризам глобално отишао у небеса па медији сад само најгоре кланице проглашавају за тероризам а све што однесе једноцифрен број живота за "екстремизам" или "милитаризам".

 

 

 

ОК, ајде нећу да мутим воду, нека буде да они имају неки свој терен. Остаје моја примедба да они немају тапију на заступање Курда нити их сви Курди сматрају за своје представнике (почев од Курда из Дијарбакира и Вана). Што је некако и логично ако узмемо у обзир то да сваки пут када ретарди дигну у ваздух нешто у Дијарбакиру већина жртава буду Курди (са или без униформе). Када дигну у ваздух возило жандармерије заједно са 20 метара магистралног пута, они загорчај и искомликују живот својим сународницима који тај пут треба да користе. Обашка што стварно већина њихових сународника није за оружане побуне јер одлично капирају са ким имају посла и знају да Турска није Србија којој Вокерова верификациона мисија дахће за вратом па мора да осмишљава хируршки прецизне операције у урбаним срединама. Ови примењују руску доктрину из другог чеченског рата, камен на камену не остаје. Уз то сви припадници оружаних снага уживају имунитет од гоњења и могу буквално да раде шта хоће (што и раде). Већина Курда напросто није спремна да плаћа толику цену за политичке циљеве. Али многи је на крају плате на правди бога јер ови из пкк имају своју агенду и заболе их баш што би цивили из неке вароши најрадије волели да их сви оставе на миру и да их нико ни не ослобађа ни не чисти.

 

E samo momenat - i to je terorizam. Samo drzavni. I ima za cilj upravo politicku dobit iz drugog bolda. 

Edited by MancMellow
Link to comment

ko finansira pkk?

 

Врло слични канали као у случају овк. Прво имаш дијаспору и њене богате представнике у западној Европи, затим иде шверц гудре, и на крају локална такса™ која се неформално наплаћује у већински курдским провинцијама.

Link to comment

Врло слични канали као у случају овк. Прво имаш дијаспору и њене богате представнике у западној Европи, затим иде шверц гудре, и на крају локална такса™ која се неформално наплаћује у већински курдским провинцијама.

 

Da, pretpostavljala sam da je tako nešto, u suštini teški krimosi.

Link to comment

C0DVZ3DWEAAIyfO.jpg

Gz35bNGD_bigger.pngCNN Türk ENG ‏@CNNTURK_ENG 20m20 minutes ago
#LIVE CNN Türk reporter Ünal Kaya says live shots being heard at the moment from #Ankara gallery, where Russian amb Karlov shot.

Gz35bNGD_bigger.pngCNN Türk ENG ‏@CNNTURK_ENG 23m23 minutes ago
#BREAKING Russian Ambassador Andrey #Karlov shot in #Ankara gallery, photo by Hürriyet photojournalist Haşim Kılıç. #Russia #Turkey
 

Edited by Prospero
Link to comment
×
×
  • Create New...