Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

Kakvu dinamiku ocekujete u seriji o gerili cije su najznacajnije akcije cekanje povoljnijeg trenutka itsl. kako nam je vec ovde na forumu objasnjeno. Ako u narednim epizodama pokazu kako 40 minuta jedu burek i piju brlju, bice vrhunski suspense.
Serija se može ubrzati nekom erotikom (čini mi se da je pohotni crveni učitelj korak u pravom smeru) ili nekakvom lascivnom pesmicom ili igrokazom. moj predlog:
Ој девојко јараницеДошао Хитлер до границена граници Србин стојида му пушком ребра бројиШумадинац пали топаДа убије РибентропаА ономе грофу ЋануЈебат ћемо милу нануУшо Черчил у ЛибијуДа направи комендијуЗаробљен је БерганцолиА Хитлера курац болиНа сред српског КумановаУбит ћемо ДумановаА на врху нашег ЦераВешаћемо и ХитлераСа Авале кличе вилаОј Србијо мајко милаШаљи војску на границуЕнглези ће морнарицуРузвелт шаље авионеА ми ћемо батаљонеД.Б.Б. јавља из БерлинаХитлер јебо МусолинаА гроф Ћано РибентропаПа се тресе сва ЕвропаКобалдију пали брциЈер га сада јебу ГрциМечка ћути кажу дремаНико незна шта ком спрема
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hehe, carski. "jebo Musolina" :)Nego, jel zna neko ko bi trebalo da su oni sa samog pocetka 4. epizoode? Oni sa kapama boje fk sarajevo. I gde bi ono trebalo da se zbiva i gde je krenuo onaj narod?

Link to comment
Д.Б.Б. јавља из БерлинаХитлер јебо МусолинаА гроф Ћано РибентропаПа се тресе сва ЕвропаКобалдију пали брциЈер га сада јебу ГрциМечка ћути кажу дремаНико незна шта ком спрема
Da ne teram mak na konac, sigurno je greska u kucanju, ali istorijske preciznosti radi:DNB javlja iz Berlina...Inace, omiljeni i najcesce citirani deo recitacije za po seoskim kafanama uz po neki iz carsije donesen primerak novina, bistrenja aktuelne medjunarodne politike radi.Inace, ima i verzija:... a grof Ćano obojicu,nabio im u guzicu...
Link to comment
Hehe, carski. "jebo Musolina" :)Nego, jel zna neko ko bi trebalo da su oni sa samog pocetka 4. epizoode? Oni sa kapama boje fk sarajevo. I gde bi ono trebalo da se zbiva i gde je krenuo onaj narod?
Muslimani u Domobranima? Edited by dillinger
Link to comment

Pa jeste prva pomisao da su domobrani, ali nigde oznaka. A i ne znam dal je vec 13.4. uopste bilo domobrana. Niti mi je jasno kako Slovenac na putu iz Baranje ka Sloveniji da nabasa ubosnu.

Link to comment
Pa jeste prva pomisao da su domobrani, ali nigde oznaka. A i ne znam dal je vec 13.4. uopste bilo domobrana. Niti mi je jasno kako Slovenac na putu iz Baranje ka Sloveniji da nabasa ubosnu.
Brezovo Polje je desetak kilometara nizvodno od Brčkog, moguće je da je Slovencu bila frka da ulazi u Bosnu preko Brčkog pa je izabro BP kao mjesto ulaska, mada ne znam da je bio ikakav most u BP. I nisu ono domobrani, prije da su tzv muslimanke milicije ali opet se datum nikako ne uklapa, trinaestog aprila nikako nisu mogle biti ustrojene.Sedmi ili osmi dan rata a ovamo već sve spremno i opremljeno, nema šanse da je to tačno, laže ovde Radoš debelo. Bar dvije ili tri sedmice kasnije će Brčko stvarno početi da preuzimaju ustaše i ekipa a tek će krajem maja početi da formiraju milicije, legije i kadri. Većina ljudi se i tih dana ili krije pošto je dezertirala ili je u zarobljeništvu (kasnije će Hrvati biti pušteni iz zarobljeništva), tek poneki ustaša ili neko od lokalaca ko je znao njemački i usput bio i vodič su sa Nijemcima u gradu i okolini.
Link to comment

Simpatično je da su ljudikojisemoledrugombogu ne samo bili dobri s njemačkim (dobro, to je stari kadar K&K s nekim čudnim njemačkim, "führen Sie ihn argh? arm? arb?), nego imali takvu poziciju u aprilskom ratu da su izdavali naređenja vojnicima Wehrmachta, crven fesić okom, Švabo skokom. Al dobro, što kaže Ed Wood to su detalji. Bitna je cijela širina historijske freske, epski zamah kičicom, kad se Pukovnik polagano okrene iza šinjela sitnice padaju u zaborav.

Link to comment
Fellowship of the Kokarda!- "One does not simply walk into okupirana teritorija. It's a folly!"- "Have you not heard what Lord Dražfindel said? We must reach Mt Flat!"- "If this is indeed the will of the Generalštab, then Komanda Druge Čete will see it done."- "You have my šmajser!"- "And my bajonet!"Mrzim kad pretovarim stomak sarajevskim ćevapom i to još zalijem koliko ne treba :wacko:
:lolol:
Link to comment

Au Arbajtmane, al si me pukao s flešom s ovom pesmom.... Meni je ćale to recitovao kad mi je pričao o tim danima... Samo je on govorio "Rojters javlja iz Berlina"... Ali dobro, bio je tad već mator, verovatno je zaboravio šta je tačno bilo kad je imao 10 godina...

Link to comment
Pa jeste prva pomisao da su domobrani, ali nigde oznaka. A i ne znam dal je vec 13.4. uopste bilo domobrana. Niti mi je jasno kako Slovenac na putu iz Baranje ka Sloveniji da nabasa ubosnu.
U Šiblovom dnevniku, koji uzimam kao autentično & životno svjedočenje o tim danima, on u (Slavonskoj) Požegi 10. travnja zatiče ''golobrade mladiće naoružane vojničkim karabinima (oduzetima od kraljevske vojske koja se, kao npr. Šiblova jedinica predavala dan ranije) s hrvatskim trobojnicama oko rukava'', u civilnim odijelima, tj. improvizirane ustaše. Navečer se ukrcao u vlak iz kojih su kraljevi vojnici ''okićeni svim mogućim znacima predaje'' izbacili civilne putnike. U Zagreb stiže 11. travnja gdje je prvi put ugledao Landsere uživo u Travanjskom ratu.
Link to comment

Pa to lici na onu Stivicicevu dramu, tako je nekako bilo i tamo. Trobojnice oko rukava, razoruzavanje kraljevske vojske i onda uvece veselje kad se saznaje da vlast prezimaju ustase, a ne Macek.Samo je, bivajuci Bosnom, ova scena iz serije malo vise zbunjujuca. Jer i meni nekako ima smisla ovo sto kaze pogranicni, da je tamo neko vreme vladala opsta konfuzija.

Link to comment

Ovi sa hrvatskim trobojnicama oko ruku bili bi "seljacka starža" ili "građanska straža", paravojne formacije HSS-a. Obe su bile infiltrirane od ustaša, pogotovo ova druga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...