Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nego, jel iko primjetio da kroz svoj cjelokupan autorski opus Radoš doslijedno provlači svoj erotski fetiš prema maloljetnicama?Primjer drugi:U Selu i babi sin Dragan zaljubljen je u jednu ljepuškastu srednjoškolku. Prati je i proganja, ali nakon brojnih peripetija ipak uspijeva da je smuva i odvuče u krevet. Kasnije ga ona ostavlja.
Kasnije se na nju nameračio i Žika Ženeva (Bićko) u Švicersku je htjeo da je vodi. Bar dvadesetak godina stariji od nje a uz to joj je valjda i tetak.Ja sam primijetio i Radošev strah od odlaska ženske djece na školovanje u grad. U SG se svoje Milone odreko zato što je ostala trudna dok se školovala u Kruševcu, htjeo je i preko novina da to uradi ali je procijenio da to mnogo košta pa je otkovo od te ideje. U RG je djed nešto na tu temu provuko već u prvoj epizodi a u vezi one male što je sinoč kamen i petokraku dobila.Jezdić prokuho na začelju kolone ko da se na Maglić popeo a Draža pod teškim šinjelom kao lider te kolone se nije ni zadiho čestito.Katasrofalan Ristovski, gledajući ga ovde sad mi i njegova uloga u SG izgleda odlično a ono je bio krš od glume. Njega izdvajam jer sam nekad baš volio da ga gledam (tako se kalio čelik, zaseda).Kraljev batler me mnogo podsjeća na sluge vampira iz cb filmova, fali grba ali to je to.Bahaćenje feslija™ i ustaša u kraju koji je sinoć prikazan je počelo tek krajem maja, nastavilo se tamo gdje je prošla država stala, prvo hapšenja i ubistva komunista i simpatizera im. Malo kasnije kreće teror i nad Srbima. Prva srpska sela su spaljena krajem ljeta '41 a tek '42 kreće pravi belaj.Koristim partizanske izvore pa možda griješim. 9n02.jpgLoše je ovo skroz ali nastavljam da gledam. Edited by pogranicni
Link to comment

konačno neka malo brža epizoda, pojavila se i družina srboćetnika valjda će do kraja ovog serijala prikazati i zajedničku borbu sa partizanima na oslobađanju pojedinih srbijanskih varoši, a možda će dražina družina tek stići na ravnu goru u poslednjoj epizodi :s_c:- radaoš je potrošio 4 epizode na 8 dana aprila 41, a nema budžet indijske sapunice da napravi 1000 epizoda o 2 sv. r. koliko bi mu trebalo ovim tempom...

Link to comment

Ako me secanje dobro sluzi, poslednja nasa serija koju sam koliko toliko gledao (nisam okretao kanal, ako sam se zadesio u to vreme) bila su Otvorena vrata (ona od pre dvadesetak godina, ne ova tekuca preispoljna jadnost ciji sam jedan nastavak delimicno video). Ove druge Bolje zivote i Babine rodjake koji se cesljaju nisam, naravno, ni pokusavao da gledam vise od vremena potrebnog da daljinski nastavi dalje.Oko Ravne Gore digla se "velika buka", te rekoh daj da i ja vidim na sta su se spiskale narodne pare. I nisam se pokajao.Ukratko receno, akutni diletantizam, dinamika okrenuta na 33 2 i po obrtaja, likovi koji pokusavaju da glume glumce koji ih glume (na primer, imamo generala Mirkovica koji se ubi da dosegne klasicnog Lazu Ristovskog ali mucki hendikepiran nedostatkom brkova nikako ne uspeva, ali i lucidnog kapetana Uzelca koji na samom pocetku pruza minijaturu u docaravanju Milorada Mandica...), neodoljiva pateticna ispraznost koja ne zamara gledaoca i oslobadja ga zapitanosti "sta je pisac hteo da kaze", buduce nezaboravne replike (Disite, Vase Velicanstvo, disite...) itd, itd...da zbog urodjene konciznosti ne nabrajam vise...sve to cini seriju izuzetnom. Sto bi se moderno reklo, za ne propustiti!Bajic, naravno, ne bi smeo da se opusti i drema na lovorikama uspeha. Jer, ma koliko serija bila izuzetna, moglo je i bolje.Kao sto sam vec pisao, najozbiljnija zamerka autoru je nedostatak komentara Ace Stojanovica u pozadini.Zamislite samo scenu u kojoj kolona konacno stize na odrediste iz naslova serije, a iz ofa se, posle kratkog sumiranja svega sto smo videli, cuje: Dobrodosli na Ravnu Goru, dom fudbalera...(oprostite)...sarenolikog biljnog i zivotinjskog sveta!I posle toga crna pozadina na kojoj pisaca masina objavljuje: KRAJ! NASTAVICE SE!

Edited by Nesh
Link to comment

Kakvu dinamiku ocekujete u seriji o gerili cije su najznacajnije akcije cekanje povoljnijeg trenutka itsl. kako nam je vec ovde na forumu objasnjeno. Ako u narednim epizodama pokazu kako 40 minuta jedu burek i piju brlju, bice vrhunski suspense.

Link to comment
Beograd/Zaječar -- Živan Vasiljević, član predsedništva SKJ i predsednik Skupštine SR Srbije, naredio je ubistvo 19 žitelja iz svog rodnog sela na kraju Drugog svetskog rata.Živan Vasiljević živeo je 87 godina. Rođen je u Planinici, kao student pridružio se komunistima. Do 1978. je bio predsednik Skupštine SR Srbije.
Učitelj! Edited by king louie
Link to comment
...a možda će dražina družina tek stići na ravnu goru u poslednjoj epizodi :s_c:
Fellowship of the Kokarda!- "One does not simply walk into okupirana teritorija. It's a folly!"- "Have you not heard what Lord Dražfindel said? We must reach Mt Flat!"- "If this is indeed the will of the Generalštab, then Komanda Druge Čete will see it done."- "You have my šmajser!"- "And my bajonet!"Mrzim kad pretovarim stomak sarajevskim ćevapom i to još zalijem koliko ne treba :wacko:
Link to comment
nikada nije crno-belo, istina je uvek negde na sredini, drugovac, vranic, priboj, cajnic i foca imaju i drugu, svetliju stranu...serem se u suze, posred lica
Гарант можеш боље. Потруди се малко.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...