Jump to content
IGNORED

De rouille et d'os (2012)


3opge

Recommended Posts

bio bi lep gest bar par dana ne otkrivati radnju, ako smem da predlozim.
Zasto samo par dana? Filmovi su neretko pusteni sa 20, pa i 30 dana razlike u razlicitim zemljama (a postoje i slucajevi kad se filmovi ne skidaju sa torrenata, koliko god da neverovatno zvuci).
Link to comment

Spojlere u spojlere, kao sto se svuda radi.

Unannounced SpoilersIf your message includes a spoiler you must announce it in the subject of your post. Spoilers in the body of a post should also be hidden by using the {spoiler} and {/spoiler} markup tags.

Ne sadrzi svaka rasprava o filmu spojlere. Ko bi, recimo, procitao 200 kim filbijevih poruka o filmu Drive, ne bi uopste znao o cemu se radi u filmu.

Link to comment

e pa, ovo je stvarno odlicno.

sto se njega tice, mozda kod glumca ima tragova fizicke rigidnosti povremeno, cini mi se da je lik zamisljen kao zivotinjski fleksibilan i okretan u sopstvenoj kozi. al to je jedino sto bih mogla nitpikovati, ne mislim da je njegova transformacija prikazana kao nagla i dihotomna, cak ne mislim da je koncipirana kao konacna transformacija - on je instinktivan lik, nema tu mnogo aha dozivljaja i obrta u zivotnoj filozofiji, vise visceralno i emocionalno varenje, sporo ucenje, nedovrsen i otvoren razvoj.nije se on sustinski promenio, on je i bio u sustini jedna benevolentna zivotinja, nervozna, gruba i neosetlljiva koliko zivotinja mora da bude.ja sam se inace odmah zaljubila u marion. nekoliko scena koje su divne: kada on u poludremezu, jednim okom pogleda u njene grudi; kada ona prilazi na svojim tankim metalnim nogama dok on lezi krvav i pretucen; kada ona evocira pokrete dresure u sumrak, sama.

retko i posebno emocionalno i estetsko iskustvo.edit: ja sad nemam pojma sta je tacno trebalo da ide u spoiler, a sta ne :D

Edited by Aleksija
Link to comment

Filmu se zaista nema šta prigovoriti. Odijar je izgleda sve kupio svojim optimizmom, taj optimizam je retka biljka koja se sad ceni. Ne znam da li mi je ovaj film bolji od Proroka, ako jeste onda najviše zbog one dve scene (i igre između njih) - Cotillard sa delfinom/spašavanje sina - u svemu ostalom ovo je kao i Prorok znalački režirano i tu nema dalje.Vidim da je spor oko ovog baje što igra glavnu ulogu - meni je on ništa gori od Cotillard ovde, čovek je tačno to što treba, a njegov potpuno izgubljeni kontakt sa svojim emocijama toliko tačan.

Link to comment

Izuzetan film i spoj fizickog i emotivnog hendikepa bez imalo sentimentalnosti. Sve je savrseno i prica i magicna Cotillard i brutalni Schoenaerts. Alal vera.

Link to comment
do moga, taman mislio da skinem pogledati, a sad vidim da se lanci svidja :(
pogledaj slobodno, kati ja kaem. jesam nekad slagala? btw, lancia je krenula da razvija besprekoran ukus -_-indi mene samo me zeza sa mnom u poslednje vreme :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...