Jump to content
IGNORED

De rouille et d'os (2012)


3opge

Recommended Posts

гледао сам "читај моје усне" три пута а после "срца које прескаче" (5-6 пута) мислио сам да Одијар тешко може икада да понови тај интензитет. Дурис је ту био генијалан и свака сцена је била мајсторство, сетимо се само оног секса у кабини.онда је дошао одлични Пророк а сада и Рђа и Кост.ово је јаче, много јаче од Пророка, уз оригинални сценарио ово је најбољи Одијаров филм.како је само Марион Котијар одглумила, какве су то емоције које букте у сваком њеном погледу. невероватна глумица.овај човек не зна да направи просечан филм.треба под хитно поново одгледати све његове филмове.marion-cotillard-17219.jpg

Edited by 3opge
Link to comment

Vrlo kvalitetan film, što jes' jes'... Mada, mnogo mi baš ne leži...Morao si da potenciraš Audiardov scenario. Zvuči kao da spuštaš Abdelu Raouf Dafriju (Prorok, Mesrina, Braquo 2)...

Link to comment
Vrlo kvalitetan film, što jes' jes'... Mada, mnogo mi baš ne leži...Morao si da potenciraš Audiardov scenario. Zvuči kao da spuštaš Abdelu Raouf Dafriju (Prorok, Mesrina, Braquo 2)...
гледао сам "читај моје усне" три пута а после "срца које прескаче" (5-6 пута) мислио сам да Одијар тешко може икада да понови тај интензитет. Дурис је ту био генијалан и свака сцена је била мајсторство, сетимо се само оног секса у кабини.онда је дошао одлични Пророк а сада и Рђа и Кост.ово је јаче, много јаче од Пророка, уз оригинални сценарио ово је најбољи Одијаров филм.како је само Марион Котијар одглумила, какве су то емоције које букте у сваком њеном погледу. невероватна глумица.овај човек не зна да направи просечан филм.треба под хитно поново одгледати све његове филмове.
рекох то као што видиш мада није сам писао а има и прича посебно.мени се баш свиђа што је прича релативно проста, Марион је ту одрадила посао практично.падају ми на памет и браћа Дарден, ко зна зашто, хаха
Link to comment
рекох то као што видиш мада није сам писао а има и прича посебно.мени се баш свиђа што је прича релативно проста, Марион је ту одрадила посао практично.падају ми на памет и браћа Дарден, ко зна зашто, хаха
A vidim i svašta mi pada napamet.Na stranu to, a Marion je davno pokazala da se maherski nosi sa specijalnim efektima i onim koji se događaju i pred snimanje kao i onim posle snimanja.
Link to comment
A vidim i svašta mi pada napamet.Na stranu to, a Marion je davno pokazala da se maherski nosi sa specijalnim efektima i onim koji se događaju i pred snimanje kao i onim posle snimanja.
на почетку ми је Марион била скоро просечна и неугледна да бих се до краја филма заљубио.она то намерно ради.који Одијаров филм је теби најбољи?
Link to comment
који Одијаров филм је теби најбољи?
Slabo ti ja pratim Audiarda, slučajno sam se sa njim upoznao kao sa osobom koja je snimala scenario koji je radio Dafri.
Link to comment
како је само Марион Котијар одглумила, какве су то емоције које букте у сваком њеном погледу. невероватна глумица.
ooo, odlican film! gledala pre par nedelja.kako su samo dobro krivo srasli njih dvoje.
Link to comment
Mislis li da je on mogao bolje da odigra?
pa ne znam.mislim da je su obe uloge odlicno napisane. samo takav tip je mogao da klikne na to mesto u takvom trenutku - tako animalan, neintrospektivan, neinhibiran. i on je to sve dao, mislim ja sam mu skroz poverovala. i sto je jos teze postici - poverovala sam u njegovu transformaciju.tako da mislim da je dobro odigrao, a da li je mogao bolje - pa valjda, ali nisam o tome razmisljala dok nisi pitao.
Link to comment

Lep odgovor, meni je bio previse drven i mislim da je preobrazaj morao da ide u nekoliko faza, kod njega ima samo dve, pomalo je njegov lik prespimplifikovan.

Link to comment
Lep odgovor, meni je bio previse drven i mislim da je preobrazaj morao da ide u nekoliko faza, kod njega ima samo dve, pomalo je njegov lik prespimplifikovan.
mislim da je tu slična stvar kao sa MV u blue valentine - nije što je simplifikovan lik, nego sto je on simple. a drven je u svakoj situaciji koja to dovede u pitanje, tu simple verziju sebe koju zivi od pocetka (filma).ne znam kakva je etikecija spojlera na ovim topicima posvecenim jednom filmu. otprilike, samo takav je mogao mrtav ladan da je pozove na kupanje nakon svega sto se desilo, da je podigne i odnese u vodu, da ne pricam dalje ... a cini mi se da postaje numb kada situacija zahteva više kopanja po samom sebi, ono - više od u se, na se, poda se.ne znam za dve faze - jednu smo osećali (implicitnu), beg na sever je ta medjufaza, ona igračka za dete ...? Edited by gagorder
Link to comment

не, нисам мислио на играчку нити на бег, мислио сам на фазе у његовом односу према њој.све до практично самог краја он је приказан као горила са емоционалним спектром једне букве.ако затреба он ће је сврдлати, одвести на пливање и однети у воду не мењајуђи израз лица.редитељ ту претерује са својом мизантропијом.однос према сину је само мало комплексније режиран али ипак значајно различит и наравно има кулминацију.та кулминација онда квантно пребацује њега у другу фазу односа према њој и хоп, ту је крај.те две емоционалне линије, са сином и са њом, нису компатибилне за једну те исту личност.он, глумац, је морао да унесе више емоција и прошири спектар.филм би добио много да је глумац то успео.

936full-marion-cotillard.jpg

Edited by 3opge
Link to comment
ne znam kakva je etikecija spojlera na ovim topicima posvecenim jednom filmu. otprilike, samo takav je mogao mrtav ladan da je pozove na kupanje nakon svega sto se desilo, da je podigne i odnese u vodu, da ne pricam dalje ... a cini mi se da postaje numb kada situacija zahteva više kopanja po samom sebi, ono - više od u se, na se, poda se.ne znam za dve faze - jednu smo osećali (implicitnu), beg na sever je ta medjufaza, ona igračka za dete ...?
bio bi lep gest bar par dana ne otkrivati radnju, ako smem da predlozim.
Link to comment
bio bi lep gest bar par dana ne otkrivati radnju, ako smem da predlozim.
Ako nastave da se množe topici sa filmovima u kojima glavnu ulogu igra Ryan Gosling, to onda ne bi trebalo da bude problem.
Link to comment
Ako nastave da se množe topici sa filmovima u kojima glavnu ulogu igra Ryan Gosling, to onda ne bi trebalo da bude problem.
e moj ajante, gosling ti je sada mnogo jak na forumu. u svakom slucaju, hvala za spojlere :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...