Jump to content
IGNORED

81, 82, 83, 84... novi zlatni san


Indy

Recommended Posts

Sećam se kad je Sloba Konjović puštao ovo 1981-2, kakav je to bio bajkovit pogled na Ali Babinu svetlucavu riznicu egzotike i novih mogućih svetova... Šteta što su Yello kasnije napustili taj ambijentalni / tripični zvuk (što se kasnije prozvalo chillout... mada je retko kad bilo ovako dobro.)

 

Link to comment

Izgubljeni album Haustora prvi put dostupan:

 

http://www.deezer.com/album/42529141

 

Zanimljivo. Hiawathu nikad nisam voleo. More, more i Ista slika imaju neki smek koji je kasnije izgubljen na Rundekovim solo plocama. Señor ostaje remek delo, cak mi ovaj tekst i minimalni aranzman bolje pasu. Disanje - well, nista posebno iako najvise od svih 5 zvuci kao Haustor koji smo znali.

 

Sve u svemu, lepo da postoji kao dokument. Nekako mi je drago sto taj album nikada nije izasao ako je isao u ovom pravcu. Posle Tajnog grada ja sam ocekivao nesto tipa B-strane tog albuma, korak u dalju apstrakciju, muzicku i pesnicku. Uticaj sviranja u Cul de Sacu koji se cuo u Cudnim mislima i kasnije u Old Boy. Izgleda da bismo dobili upravo ono sto smo dobili kasnije sa Apokalipsom i Sirokim svijetom - zaokret u pravcu slusljivije muzike - samo mozda sa malo manje Rundeka u fokusu.

Link to comment

mešavinu funky gang of 4 basa, jazzy tuxedomoon saksofona i "angularnih" talking heads gitara, notingemske medium medium sam otkrila (u ovom milenijumu, naravno, iako su svoj album objavili još '81.) intrigirana pesmom o hororima srpskog sela, in the hills, i nestalom devojkom čijim povratkom noću plaše decu...

 

glavni numera sa albuma, hungry so angry, je dogurala do neke vrste opskurnog hita (oksimoron?) koji je posle našao svoje mesto na raznim white funk i dance punk kompilacijama

 

što bi se reklo, veoma potcenjen bend

 

 

 

serbian village

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...