Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

ja kako mi je rekla staramajka (jos ne mogu da verujem da sam nesto tako ocigledno zanemario) - sta pise na kesi, to je. ako kesa kaze 9-11 minuta, tajmer na 9, spremim cediljku i cim krene da pisti, to je to.

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

kako znati kad je testenina kuvana? kaze gospodja - pa pise na ambalazi. ja bio zapanjen. 

 

 

:lolol:

 

 

 

to sta pise na kesi, a sta se desava u loncu zavisi od proizvodjaca. uvek sam oprezna kad kuvam prvi put neku pastu. 

Edited by darling
Link to comment

a sto brate tako, ostavljasmo sto puta receps za najbolje palacinke...

ajd evo jos jednom: na svakih 100gr brasna ide jedno jaje, 150ml mleka, 100ml kisele vode. umutis, ostavis da odstoji pola sata, dodas malo rakije i peces.

Link to comment

a sto brate tako, ostavljasmo sto puta receps za najbolje palacinke...

ajd evo jos jednom: na svakih 100gr brasna ide jedno jaje, 150ml mleka, 10ml kisele vode. umutis, ostavis da odstoji pola sata, dodas malo rakije i peces.

Imam ja moj™ recept ali rekoh aj malo ono žitarice, ljuske, vlakna...

Zdravo. E bilo mu je zdravo.

Ja obavezno ubacim malo heljdinog brašna, 10-15%. ^_^

Budu super.

Link to comment

kako bih voleo da ovo napravite, mnogo je dobra stvar, a vrlo jednostavna. ne bih znao da nazovem ovo jelo, dosta je slican postupak kada se pravi 'pijani saran' nikad nisam pravio p.s., to jedan moj burazer pravi ludilo, ali znam koji je postupak. mozda bi se ovo "moje" jelo moglo nazvati: "slozenac od ribe". moze sva morska riba da ide. ja sam do sada jeo sa somovinom, listom i oslicem. oslic mi je najbolji, jer je neutralan. som je jaci i ne uklapa se savrseno, bas zbog toga sto je jaci.

 

evo ovako:

 

kupe se fileti od oslica, takodje mogu celi oslici ali da se malo drndate u kuhinji

 

u pleh se ture komadi oslica

preko ide ovo povrce, seckano:

 

crveni luk

beli luk

sargarepa

celer

bela sargarepa

persun

biber u zrnu

so

mulje

 

prekrije se folijom i tako pece.

 

danas nismo imali zeleno lisce celera, ali ono obavezno ide. takodje moze i secerac. ovako izgleda:

 

ribaslozenac.jpg

 

preporuke za ovo gore :)

Link to comment

Celer nemam a bela sargarepa nisam siguran da znam šta je.

Ostalo imam.

Popijem jedno-dva pa probam. ^_^

 

Koliko C i koliko min?

Link to comment

ja kako mi je rekla staramajka (jos ne mogu da verujem da sam nesto tako ocigledno zanemario) - sta pise na kesi, to je. ako kesa kaze 9-11 minuta, tajmer na 9, spremim cediljku i cim krene da pisti, to je to.

Ako na ambalaži piše 9-11 minuta, nemoj da kupuješ tu pastu.

 

Na ambalaži mora da piše tačno vreme. Ako hoćeš da bude baš jako al dente kuvaš minut manje od onoga što je napisano.

Link to comment

Ako na ambalaži piše 9-11 minuta, nemoj da kupuješ tu pastu.

 

Na ambalaži mora da piše tačno vreme. Ako hoćeš da bude baš jako al dente kuvaš minut manje od onoga što je napisano.

sad si me zbunio. kupujem onu de cecco pastu, nije ni skupa ni jeftina, nisam nezadovoljan, fino se kuva, fino se jede. na njoj pise - cottura 9 al dente 7. sad, ja to preveo 7-9, vidim da ima razlike, jeste tacno vreme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...