Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

Rtanj.

WP_20150426_14_40_17_Pro.jpg

 

To bilo u subotu? Sa Tupižnice se sve vreme odlično video Rtanj i non-stop je bio pod suncem, dok smo mi ginuli tamo.

 

A lepo sam svima rekao da se penjemo na Rtanj, a ne na Tupižnicu.

Edited by Anonymous
Link to comment

to je bilo u nedelju.

 

selo Rtanj - vrh Rtanj - grebenom skroz do kraja na zapad - Vrmdžansko jezero - selo Vrmdža (skoro do Soko Banje)

Link to comment

pa valjalo bi- ipak je baš na Rtnju osnovan PSS 1901. Sa razlogom, jer je Rtanj verovatno ne najlepša, ali svakako najatraktivnija srpska planina.

ova grebenska tura je daleko najbolja, ali nemoguća u sopstvenoj režiji.

 

Lepa je i Tupižnica - ima ona kružna tura sa lepim vidicima.

Link to comment

Koliko moras biti fizicki spreman?

sve zavisi koliko brzo i uz koje muke želiš da se popneš, odnosno uz dobru kondiciju i dobar ritam nećeš ni osetiti uspon, a a uz lošu ćeš propatiti :)

svi se na kraju popnu i kada stigneš gore, zaboraviš na fizički napor.

ima više staza do vrha, najlakša (vertikalnih 1000m) je iz sela Rtanj, ali je ta staza monotona.

Link to comment

Lepa je i Tupižnica - ima ona kružna tura sa lepim vidicima.

 

Tupižnica je mnogo lepa (ima šmek CG planina, samo minijaturno), jedino mi je žao što nam kišurina nije dala makar par minuta da uživamo na vrhu. A i drveće se prošlog novembra načisto sjebalo, tuga za gledanje, sve krošnje su izlomljene, plus što je sve to popadalo po stazi i napravilo je skoro neprohodnom.

 

Noćni uspon na Rtanj - ko nije bio - da ide,..

 

Upravo to propuštam svake godine, pada mi sredinom juna svaki put, a tad sam uveliko dole u CG, ipak mi je Orjen luđi.

 

tumblr_n8kbffMR4c1s6k8tgo1_500.jpg

 

babin zub

 

Mnogo lepo.

 

 

ova grebenska tura je daleko najbolja, ali nemoguća u sopstvenoj režiji.

 

Pretpostavljam da prevoz treba da sačeka sa druge strane, ima onoliko da se pešači tim grebenom, makar mi tako izgleda u podnožju.

Edited by Anonymous
Link to comment

to je bilo u nedelju.

 

selo Rtanj - vrh Rtanj - grebenom skroz do kraja na zapad - Vrmdžansko jezero - selo Vrmdža (skoro do Soko Banje)

 

sta ti je marketing :)

 

11182144_672930492811161_717063731104791

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...