Jump to content
IGNORED

Planinarenje i hajking


barrcode

Recommended Posts

jeste, škrape. opasne leti, izuzetno opasne zime jer su delimično prekrivene snegom.

snega ima toliko da će ga biti do jeseni :), a još je dodatno napadao juče i danas.

Kučići imaju prirodne dereze i idu gore dole bez problema, a kada se ugreju od toliko napora samo legnu na ladan sneg.

Link to comment

Da, da:

 

VYKN9zf.jpg

 

znaju da budu duboke po 10 m i da imaju kameni šiljak na dnu.

 

Smrt za obuću:

 

R6bvOqL.jpg

 

A gde su škrape tu su i jame, ova je duboka oko 100 m mislim:

 

NMqqF3W.jpg

 

 

Link to comment

Uff ne pominji mi škrape, znaju da budu tako dobro zamaskirane kad ih zaveje sneg, da ne bi niko pretpostavio da tu ima rupa. Opasno je zimi ko ne poznaje teren. A čak i kad si svestan da tu ima rupa, treba biti maksimalno pažljiv. Sad kad smo išli na Subru, jedna žena se okliznula i kao igračka je letela i u padu udarala od stene, zaglavila se u procep rekla bih zbog ranca, pukom srećom joj ništa nije bilo, izvukli je užadima. Nastavila je uspon, svaka joj čast, to je zaista priličan stres, a i zbog toga što ni ne znaš dok si vruć je li sve u najboljem redu.

 

@barrcode A jesu ovo tvoji psi? :)

Link to comment

Jesu. :)

Evo ga moj drug sa njima.

 

Morali smo stalno da pazimo da im ne stanemo derezama na sapice, jer su se non stop motali oko nas.

WP_20150406_002.jpg

Edited by barrcode
Link to comment

Ta dva kera neverovatno liče na Medu i Kokanu, ali jasno je da nisu oni pošto su Hercegovci, a ono dvoje čuva ovce na crnogorskoj strani Orjena.

Link to comment

Sto se tice reklame, za ovih oko pet god. koliko planinarim kad mi dozvole obaveze jos uvek nisam obisla sva mesta u CG i nanovo se cudim koliko lepota na tako malom prostoru! Reklama je uvek aktuelna :)

 

bila i moja omiljena outdoor marka Haglöfs na Durmitoru, pa da podelim

Link to comment
  • 3 weeks later...

Prokleta planina, uvek ume da ti pokaže da si mali i nikakav, ono što je trebalo da bude lagani prolećni izlet po Tupižnici (gde sam u autobusu ostavio komplet opremu osim jakne, a i nju sam slučajno poneo, takvo je bilo vreme) se očas pretvorio u žurku sa katastrofalnom kiširunom, potom grâdom i na kraju gromovima.

 

Te gromove nikako ne volim, kad sam danas video munju na max 50 metara od mene mi ni malo nije bilo prijatno, uvek mi to sa gromovima liči na čistu lutriju na koju nikako ne možeš uticati, počinjem da mrzim grebenske ture.

 

Za to vreme je u selu ispod (par kilometara vazdušne linije od nas) bilo sunčano (videlo se od gore), kad smo se dole mokri i nikakvi spustili shvatili smo da tu nije pala ni kap kiše.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...