Jump to content
IGNORED

Popis 2011, 2022. itd.


salerokada

Recommended Posts

On 2.10.2022. at 18:28, Frau Gabrijela said:

pročitala sam negde, mislim ns tviteru, da može da se nađe obrazac, valjda na e-upravi, da se popuni i tako olakša popisivačima. i meni bi tako bilo lakše. 

 

da li je neko probao? može li stvarno?

I ja danas dobila poruku da može ovako (poslalo mi i obrasce u poruci). 

 

Da li može stvarno? Neko probao? 

 

Link to comment
8 hours ago, Milosh76 said:

A sta rade ljudi koji su 10+ godina u inostranstvu, dolaze 3 puta godisnje u Srbiju i prijavljeni su ovde?

to je meni najgora opcija za popisivanje ,a takvih je 90posto gastalbajtera 

Mora nešto da slažem da bi odradio popis 

Link to comment
8 hours ago, Milosh76 said:

A sta rade ljudi koji su 10+ godina u inostranstvu, dolaze 3 puta godisnje u Srbiju i prijavljeni su ovde?

 

Moze neki drugi clan domacinstva da da podatke o njima?

 

I onda se da odgovor 2 na 33. pitanju, str 4 formulara P1

Link to comment
5 minutes ago, Fakundo Sava said:

to je meni najgora opcija za popisivanje ,a takvih je 90posto gastalbajtera 

Mora nešto da slažem da bi odradio popis 

 

Gledajuci ovu definiciju sa formulara P2:

 

Quote

Domaćinstvo je svaka porodična ili druga zajednica lica koja zajedno stanuju i zajednički troše svoje prihode za podmirivanje osnovnih životnih potreba (stanovanje, ishrana i dr.).

 

oni u stvari i ne bi trebali da budu popisani tu?

 

Link to comment
On 2.10.2022. at 20:19, pt 2.0 said:

Ova popisivačica je mojoj majci rekla da brat i ja koji smo podstanari treba ponovo kao podstanari da se popišemo kad nam zvone (a popisala nas je i ona).

Meni to malo nebulozno, već nas je popisala sve tamo.

Drugo, vlasnici stana gde ja boravim su u inostranstvu. Šta s njima?!

 

Prema ovoj definiciji iznad, da li se moze (ili ne) biti clan dva domacinstva?

 

On 2.10.2022. at 20:31, dùda said:

Neću biti u Srbiji ceo oktobar i deo novembra. Šta bih mogla da uradim glede popisa ?

 

Zar nije popis u stvari presek stanja u odredjenom vremenskom trenutku? Ko nije tu tada, nije tu...

Edited by jms_uk
Link to comment
    • Ако је неко од чланова домаћинства на школовању/раду у другом граду, како ће он бити пописан?

Сва лица која су привремено одсутна из свог домаћинства, било да су одсутна због рада, школовања или из неког другог разлога, биће пописана у свом домаћинству, а податке о њима даће присутни чланови домаћинства.

Истовремено, ова лица биће пописана и као тзв. привремено присутна лица и у месту у којем се тренутно налазе, али ће се у резултатима пописа исказивати као становници места у којем живи њихово домаћинство из којег су само привремено одсутни.

    • Један члан мог домаћинства је на школовању / привременом раду у иностранству, да ли се и он пописује?

Да. У попису се прикупљају подаци и о члановима домаћинства који се у време пописа налазе у иностранству (школују се, раде или бораве у иностранству из других разлога). Податке о одсутним чланова домаћинства могу да дају чланови њихове породице у Републици Србији.

Link to comment
17 minutes ago, Fakundo Sava said:

to je meni najgora opcija za popisivanje ,a takvih je 90posto gastalbajtera 

Mora nešto da slažem da bi odradio popis 

 

Da li popisivaci imaju uvid ko (ili koliko osoba) ima prijavljeno prebivaliste, kao i boraviste, na adresi?

 

Link to comment
12 minutes ago, jms_uk said:

oni u stvari i ne bi trebali da budu popisani tu?

sve ih popisujemo ,samo navedemo da trenutno nisu prisutni i da rade kod stranog poslodavca ili su iz nekog porodičnog razloga u inostranstvu 

I ako bi u nekom slučaju rekli babi ili dedi da neće da im popišemo sina ili unuka ispala bi frka 

9 minutes ago, jms_uk said:

Prema ovoj definiciji iznad, da li se moze (ili ne) biti clan dva domacinstva?

ne bi trebalo.na jednoj adresi su članovi domaćinstva a na drugoj privremeno prisutni i to bi trebalo da se poklopi u bazi podataka 

 

1 minute ago, jms_uk said:

Da li popisivaci imaju uvid ko (ili koliko osoba) ima prijavljeno prebivaliste, kao i boraviste, na adresi?

ne

imam samo adresu stana ili objekta.Neki stanovi se i ne popisuju ako u njima nema uslova ili ako je pogrešna lokacija 

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Fakundo Sava said:

sve ih popisujemo ,samo navedemo da trenutno nisu prisutni i da rade kod stranog poslodavca ili su iz nekog porodičnog razloga u inostranstvu 

 

Ako ja imam prijavljeno prebivaliste (ali i boravak u inostranstvu duzi od 90 dana) kod tate, da li sam ja clan njegovog domacinstva? Po onome gore, ja bih rekao da nisam, jer ne stanujemo zajedno. Da li on onda treba da daje podatke o meni?

Link to comment
  • aram changed the title to Popis 2011, 2022. itd.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...