Jump to content
IGNORED

Google Glass - ultimativni gedzet


Аврам Гојић

Odjeci i reagovanja  

35 members have voted

  1. 1. Ajmo.

    • Fuj.
    • Sve su to predznaci poslednjih vremena.
    • Must have! Odmah! Ne pitam za cenu!
    • Sta ce to tebi kad vec imas coroskope
    • Sacekacu da se tehnologija ustali
    • Nema nista od te tehnologije, dzaba im poso
    • Brinu me bezbedOnosni aspekti.
    • Cekacu Apple Specs
      0


Recommended Posts

Meni se dopadaju samo pojedini aspekti odnosno funkcije - na primer, da imam navigaciju direktno pred okom. Međutim, ljudi to ne rade za kajmak i plašim se da će nakon 6 meseci navlakuše na drugom oku početi da mi iskaču jebene reklame šta tu mogu da kupim, pošto, rivjuove radnje i robe od strane ostalih kupaca, gde to još može da se kupi, onako sve lepo zvezdice kao ocene, posebni dilovi koji ističu već večeras, gde mogu da poručim bez ikakvih troškova slanja, šta su još kupili ljudi koji su kupili to šta sam ja pogledao, gde još ima u blizini druga filijala tog istog prodajnog lanca, to isto ali preko amazona... aaaaarrhhhh, ne, nisam pogledao bar kod keve mi!!! E tako je bilo druže sudija, a ne kao što njena mama kaže.

Link to comment

Ali razz, to je benefit, ako umeš da ga koristiš :)Da ti pokazuje gde još ima i koliko košta proizvod, konkurentske proizvode, da napraviš ček listu za kupovinu koju automatski popunjavaš, ta navigacija deluje cool, da ti očita kada stiže bus do tvoje stanice, da li je taksista divča, da snimi registraciju auta koji te je udario dok si blenuo u hireoglife na naočarima :DMeni se ne sviđa ideja da može/će možda moći neko da me pogleda kroz njih i da mi nađe ime i prezime i šta slušam trenutno i šta sam maločas tvitnuo, taj deo mi je kripi, a ako tehnologija zaživi, a nema razloga da ne zaživi, bićeš čudak i ako si off the grid, nevidljivi. Pojačana realnost meni nije preterano zanimljiva, kao što rekoh, mene zanima drugi aspekt ovog ulaska tehnologije u bliski kontakt sa ljudima, i nisam mislio da će to tako brzo iči, a izgleda da hoće, deset godina tops i pojačana stvarnost će biti i jedina stvarnost, mi smo do sada, u zadnjih desetak godina, nosili tehnologiju i koristili je ograničeno, sada bi trebalo da se probudimo, uključimo se i ne skidamo do noćenja, to je ogromano korak, ogroman, i mislim da će biti široko prihvaćen. Samo neka nastave da rade. Samo što ću ja, mislim sada a kasnije ćemo videti, ostati po strani sa ovim, isto kako su kompjuteri ostali po strani mojim roditeljima.

Link to comment

To i ja mislim, kada mi je stalno komp u pozadini, ne mogu da spavam ako ne zuji, i vrte se filmovi i serije na tvu i monitoru, i forum je tu, ali u stvari jako puno vremena provodimo van toga, zamisli da ti je stalno pred očima, zamisli da će, jednog dana, da ti pevuši dok se tuširaš i pokazuje ti potrošnju vode real time i upozorava te da nisi štedljiv, da će ti brojati kalorije dok jedeš... kada odeš do radnje, do grada, u bioskop ili pozorište, ne koristiš tehnologiju, ne treba ti, ne osećaš prazninu, browsuješ stvari dok kupuješ, gledaš izloge i ne fali ti neki gedžet, zar ne?Mislim da će se to uskoro promeniti, biće glupo da ne korisitš sve moguće benefite, zar ne, i onda će se dovijati kako da privuku ljude, kako da pravilno implementiraju QR gde god stignu, ili nešto treće, da će morati još HR i PR i psihomodojebenipop stručnjaka da radi dan i noć da smisli kako da kupiš njihovu lošu i skupu robu i da će taj način verovatno biti invazivan, po današnjim standardima, ali nakon svega toga, kada se iskristališe sve, verujem da će napredak tehnologije i ljudsko uranjanje u nju i suživot, biti od koristi za civilizaciju i da ćemo se prilagoditi relativno lako a da će benefiti biti primetni, u svemu, od obrazovanja do opšteg kvaliteta života.

Link to comment

Meni je palo na pamet da bi se uz pomoc ovakve sprave nauciti sviranje necega jedno 10 puta brze nego sada. Sinhronizujes pokrete ruke sa virtuelnom rukom u viziru, kad iskocis iz akorda, opomene te promenom boje.

Link to comment
Ali razz, to je benefit, ako umeš da ga koristiš :)...
Ne, postavio si to na pogrešnu stranu, jer se ne radi o umeću. Ja to NE ŽELIM da koristim, ne želim da budem bombardovan konzumerskim informacijama i ne želim proizvod kod kojeg to ne mogu da isključim. A u poslednje vreme ne mogu. Ne mogu više da odem na Youtube i da isključim njihove recommended videos. Jednom sam imao nepriliku da zatražim ponudu za kredit za auto - ja u onom gmail inboxu više ne mogu da se odbranim od oglasa za kredite sa strane, koji takođe ne mogu da se isključe, itd. Na stranu sve druge priče i strahovanja - ne idem toliko daleko da uopšte diskutujem o tome da će svako moći preko toga da prati live gde se krećem - i to ovaj put sa uključenom kamerom - a kamoli da idem još dalje da diskutujem o nekim aspektima kao što je interfejs direktno na ljudski mozak. Već ovaj spam meni danas predstavlja kamen spoticanja, a ja nisam neko ko je protiv tehnologije - programirao sam u assembleru na 8bitnim mašinama even before it was cool. Jedno je kad imam ponude o povoljnim kupovinama kad stvarno kupujem nešto, a drugo kad time bivam bombardovan sve vreme.Radi se o tome da se dogodio jedan shift u gledanju odnosno korišćenju tehnologije. Da mi je neko prikazao ovakav proizvod pre deset, petnaest godina rekao bih i ja "wow, kakav način da se unapredi funkcionisanje ljudske rase". Danas mogu da kažem samo "wow, kakav način da se unapredi pristup prodavaca mom profilu". Meni je iskreno rečeno polako već muka od toga. Pogotovo što sam imao dodira sa nečim sličnim oko bihejvjoralnih algoritama kod data mininga statističkih naizgled bezazlenih podataka ljudi.Za sve ove gore servise koje sam pobrojao svako može da kaže "da, ali to su besplatni servisi i to sa reklama je cena njihovog korišćenja". Da, bilo pre nekoliko godina. Nakon x godina takvog sleganja ramenima to je postao dominantan model, servisi iza toga su toliko porasli i raširili se da prosto nema alternative. I ne, ne pričam o tome da ima free tetris sa reklamama i pro tetris bez reklama za 1,99€. Ima i ljudi koji onako ispale "baš me briga, nemam šta da krijem" - tu svako razmišlja prosto o nekom ličnom targetingu i konsekvencama, ali one ne dolaze na mikro, nego na makro nivou.
Link to comment

koliko ce nosenje tih naocara biti opasno ? npr. u voznji, malo gledas put, malo slike i sl. ili kao onaj ucenik koste vujica - udara direkt u banderu.da imam para, kupio bih ih odma'

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...