Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

i vi ste meni simpaticni :lol: :wub: nije alfatoksin bezazlen, vec sam pisao da sam se lose izrazio. lako se sanira i kontrolise sorbentima.kako se zove master of mikotoksinz from rasha ja ne znam. to je drug mog prijatelja i ex-business partenra. taj moj drugar i ja smo u tandemu (on znanje i prodaja, ja rad sa proizvodjacima iz kine, logistika, mooda i jos po nesto) veliku zbrku na trzistu aminokislina napravili u rusijii pre 3-4 godine, japanci i francuzi (svecki igraci, nije sala nije sala) nisu znali sta ih je snaslo, u prvoj godini smo uzeli sa nule preko 30% ruskog trzista. indy, nemoj samo da mi trazis dokumentaciju molim te :) ...mada sigurno ima u analizama trzista zabelezen ovaj juris...anyway, znam coveka jako dobro, i dalje se redovno cujemo i vidimo, kucni smo prijatelji. evo, moja zena juce stigla iz amerike i donela njemu zippo made in usa da mu dam kada se vidimo, posto se setila da ga interesuje samo zippo kupljen u americi.ako kaze da je naucnik prva klasa, ja mu verujem, sto naravno ne znaci da moraju ostali. nisam ga pitao kako se zove. evo prilazem nasu korespondenciju na temu srbije, pa indy, posto se znalazi sa ruskim, moze da proveri o kakvom institutu se radi i da vidi da li su to salabajzeri ili ozbiljni naucnici. meni se cinilo da sam imao informaciju koja moze biti interesantna za temu, zato sam i napisao onomad.ja jesam mislio da napravim izlet sa njima u srbiju, da malo pomognu dok je frka bila, a drugu duzim da pokazem srbiju/cg, jer odavno to planiramo, ali nije se dalo zbog obaveza.

27/2/13 11:29:39 AM] bane: http://www.senica.ru...42-53&Itemid=21[27/2/13 12:48:05 PM] alboris: Привет, ты можешь поговорить со мной по скайпу я тебе все поясню.[27/2/13 1:04:55 PM] bane: privet. mogu , konechno. ya chut pzzhe pozvonyu tebe.[27/2/13 1:07:59 PM] alboris: Бранислав в двух словах Афлотоксин самый слабый из всех известных кормовых токсинов, поэтому в РФ его даже за проблему не считают, потому, что все постоянно применяют сорбенты. Афлотоксин сорбирует любой даже самый слабый сорбент. Наши сорбенты сделаны для борьбы с такими сильными сорбентами как Т2, DON, Зераленон и т.д.[27/2/13 1:08:38 PM] alboris: Сорб показал отличные результаты по сорбции мощных токсинов, а афлотоксин он на 100% и подавно сорбирует![27/2/13 1:09:18 PM] alboris: Видимо в Сербии только начали определять токсины и пока еще не поняли все сложность этой проблемы.[27/2/13 1:11:53 PM] alboris: Мой друг заведующий лаборатории микотоксикологии в ведущем институте по птицеводству ВНИТИП специалист высшего класса именно по вопросам токсикологии. Я могу его пригласить поехать с нами в Сербию и рассказать всем желающим про токсины, их классификацию, сложность, силу действия, методам борьбы с ними и профилактике в кормах.[27/2/13 1:26:37 PM] bane: Call started[27/2/13 2:01:02 PM] bane: Call ended 34 minutes 25 seconds[4/3/13 8:14:54 PM] alboris: Привет Дружище.[4/3/13 8:17:09 PM] alboris: Я сегодня был в интституте ВНИТИП и беседовал с заведующим лаборатории микотоксикологии моим старым другом. Я ему рассказал про ваши Афлотоксины М1 которые нашли в молоке, и он мне слово в слово сказал, что это самая малая проблема.[4/3/13 8:26:20 PM] bane: privet :) ya i ne somnevalsya kogda ti napisal[5/3/13 1:03:58 PM] alboris: Привет. Могу успокоить, проблема афлотоксина решается просто, сейчас надо вводить срочно сорбенты в корма для коров, далее срочно проверить все имеющиеся в хозяйстве корма зерно кукурузу, пшеницу и д.р на содержание токсинов, определеить уровень заражения корма, если количество токсина в кормах ниже предельно допустимого уровня концентрации (ПДК) то эти корма можно скармливать но + сорбенты в дозе 1-1,5 кг сробента / тонну корма. Если уровень ПДК выше нормы то такие корма нужно выбросить захоронить или сжечь. Закупить срочно новые чистые корма и постоянно вести контроль на токсины все партии закупаемых кормов.

case closed ili da pitam kako zovu naucnika dok sam dobrog raspolozenja :P

Link to comment
  • 1 month later...
Policija saslušavala Gorana Ješića u vezi sa aflatoksinomM. Laketić | 10. 10. 2013. - 11:03h cat_icn_more.png 11:19h | Komentara: 3Policija je sinoć saslušavala Gorana Ješića, potpredsednika Vlade Vojvodine.Ješić je pozvan i ispitivan u vezi afere sa aflatoksinom.Potpredsednik Vlade Vojvodine je tim povodom sazvao konferenciju za novinare koja će se održati u podne.Podsećamo, Ješić je prvi objavio da se u našem mleku nalaze povećane koncentracije aflatoksina."Dobio sam večeras rezultate prvog istraživanja mleka! Moja je obaveza da do utorka dok ne stignu ostale analize budem kooperativan. Zvaničan stav biće saopšten najkasnije do srede", napisao je tada na "Tviteru" funkcioner DS-a.S druge strane, Ministarstvo poljoprivrede je ubeđivalo javnost da je mleko potpuno ispravno.
Link to comment
baš došao da stavim. ne umem da komentarišem ovu vest.
Ima ko ume :fantom:Četvrtak, 10. 10. 2013. 11:29hneregistrovan korisnikKoje su ovo glposti.Pa u mleku je uvek vilo tog aflatoksina.Kako su odrastala deca do sada kupujući mleko po kućama,pa je sve bilo dobro do prošle gogine kada je ovaj Ješić svojim političkim gegom uznemirio javnost a posledice svega toga snose poljoprivrednici koji svoje proizvode moraju da prodaju budzašto.Pa za to neko i treba da odgovara.Nisam nigde pročitao da se iko u Srbiji razboleo pijući"zatrovano"mleko. :isuse:
Link to comment

Pa nego zbog čega bi bio saslušan? Neće valjda u sklopu istrage protiv naših najvećih mlekara i njihovog menadžmenta? 'Ajte, molim vas, da zbog jednog čoveka rušimo sistem i uništimo domaću proizvodnju.

Link to comment

ako se ovo bude razvijalo na način da će ješić da najebe a mi budemo i dalje u fazonu ''sedim i gledam svoja posla'', treba nas poslati kolektivno negde pametnom svetu kao roblje

Link to comment
ako se ovo bude razvijalo na način da će ješić da najebe a mi budemo i dalje u fazonu ''sedim i gledam svoja posla'', treba nas poslati kolektivno negde pametnom svetu kao roblje
+1
Link to comment

Ovo je više pitanje za pravnike, ali eto.. .Kako ja moguće da Goran Knežević (ili bilo koji pojedinac koji nije tužilac) podnese prijavu za uznemiravanje javnosti ?

uzickarepublika@gjesic 2hDanas me saslusavaju policajci u vezi prijave Gorana Knezevica. Krivicno delo uznemiravanja javnosti objavlj rezultata mleka pre 8 meseci.
Edited by Lezilebovich
Link to comment
ako se ovo bude razvijalo na način da će ješić da najebe a mi budemo i dalje u fazonu ''sedim i gledam svoja posla'', treba nas poslati kolektivno negde pametnom svetu kao roblje
+1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...