Jump to content
IGNORED

F.E.S.T. 2013


eye of the beholder

Recommended Posts

Super je FEST ove godine, skoro 20tak filmova mi je delovalo primamljivo, ali sam odabrala 10, za neke verujem da ce biti i posle u bioskopu (tipa Antiviral i Andjeoski deo, mada mozda i gresim)
Moj utisak je potpuno suprotan, mozda zbog toga sto filmove udarnih termina iz SC-a ili cekam u bioskopima ili sam ih vec odgledao tako da izbor pravim od onih u DKCu i DOBu. Deluje mi kao da su FAF (i jednim manjim delom Slobodna Zona ["No" Pabla Larraina mi je najbolji film koji dolazi iz Juzne Amerike ove godine] i Sinemanija) prikazali najbolje [ne-komercijalne-nece-napuniti-sava-centar] filmove od prosle godine i da je Fest zakrpio svoj DKC/DOB program grupom prosecnih filmova (skoro svi iz juznoamerickog programa, Ubiti dabra, Pupoljci...). Do sada mi je najbolji odgledani film Svet pre nje, dokumentarni film koji prati dve devojke, jednu koja ucestvuje u izboru za mis Indije, i drugu koja ucestvuje/vodi kamp hindu fundamentalista, pokazujuci njihov polozaj i prilicno skromne zivotne izbore na raspolaganju.
Link to comment

u pravu si... veoma su slicni tipovi. i jedna i druga su mi prelepe i rafinirane, sa savrsenim stilom. a i meni se bas takva zenska lepota dopada! dobro si to uocio...

Link to comment

Odusevljen sam filmom Kuma. U pitanju je drama o porodici imigranata koji zive u Becu. Nakon svadbe u Turskoj, porodica se vraca kuci i Bec i saznajemo da ce mlada svoju prvu bracnu noc provesti sa ocem mladozenje, uz odobravanje i podrsku njegove bolesne zene. Kasting je fenomenalan, Nihal Koldas kao matrijarh i Begum Akkaya kao devojka sa sela koja dolazi u kucu da bude druga zena su neverovatne. To je rediteljev [umut Dag] prvi film a producenti su michael Katz i Veit Heiduschka [Ljubav, Bela traka, Cache].

Link to comment
Moj utisak je potpuno suprotan, mozda zbog toga sto filmove udarnih termina iz SC-a ili cekam u bioskopima ili sam ih vec odgledao tako da izbor pravim od onih u DKCu i DOBu. Deluje mi kao da su FAF (i jednim manjim delom Slobodna Zona ["No" Pabla Larraina mi je najbolji film koji dolazi iz Juzne Amerike ove godine] i Sinemanija) prikazali najbolje [ne-komercijalne-nece-napuniti-sava-centar] filmove od prosle godine i da je Fest zakrpio svoj DKC/DOB program grupom prosecnih filmova (skoro svi iz juznoamerickog programa, Ubiti dabra, Pupoljci...). Do sada mi je najbolji odgledani film Svet pre nje, dokumentarni film koji prati dve devojke, jednu koja ucestvuje u izboru za mis Indije, i drugu koja ucestvuje/vodi kamp hindu fundamentalista, pokazujuci njihov polozaj i prilicno skromne zivotne izbore na raspolaganju.
Nisam poredila FEST sa ostalim festivalima (zasto bih?), vise mislila u odnosu na neka prethodna izdanja koja mi nisu izmamila vise od dva-tri filma. Mada kada pogledam svaki put ubodem barem jedan izvanredan film, prosle godine sam samo dva gledala a Pukotina u skoljci/Die Unsichtbare je bio ++Meni je inace Slobodna zona dosta precenjen festival a po atmosferi, koncepciji i izboru filmova ni jedan mi ne moze prici Palickom festivalu.I meni se gledala "Kuma" ali ostaje za drugi put, ima takvih jos na spisku, ne moze covek da uklopi bas sve i uz najbolju organizaciju i volju."Slobodan covek" i "Lov" su mi najbolje seli, tu jos i "Ljubav" i neocekivano vesela i optimisticna Suzana Bir sa "Ljubav je za sve" i dosta simpaticni "Od cetvrtka do nedelje".
Link to comment
Nisam poredila FEST sa ostalim festivalima (zasto bih?), vise mislila u odnosu na neka prethodna izdanja koja mi nisu izmamila vise od dva-tri filma. Mada kada pogledam svaki put ubodem barem jedan izvanredan film, prosle godine sam samo dva gledala a Pukotina u skoljci/Die Unsichtbare je bio ++Meni je inace Slobodna zona dosta precenjen festival a po atmosferi, koncepciji i izboru filmova ni jedan mi ne moze prici Palickom festivalu.
Slazem se za Palicki festival. Sto se tice Festa i SZ, prateci program prvog bio je Fokus: Juzna Amerika a nisu mogli da obezbede prikazivanje najboljeg juznoamerickog filma. Evo, posto ne bi poredila selekciju Festa sa selekcijom drugih festivala, to je kao da na Festu 2009. u programu Fantazija nije bilo Tokio sonate ili Chasera.
Link to comment

Meni najbolji bio Kauwboy, pa Lov, treći možda Najbolja ponuda, simpatičan mi je bio i Boje kameleona ( zanimalo me samo što nikad nisam pogledao bugarski film :)) al to sasvim subjektivno pošto mi se dopao takav smisao za humor i okretanje svega na zajebanciju u temi kao što su tajne službe ... žao mi što nisam odgledao Pupoljci, Kuma i Skoro čovek ...

Link to comment

meni se najvise svideo Ti i ja, od Bertolucija. Cak i ne znam sta mi se tacno svidelo, ali mi je drzao paznju i lepo mi je bilo da ga gledam. U stvari kasnije sam skontao da mi je neverovatno da se nisam smorio u bioskopu gledajuci film sa tako malo radnje. Malo sam se i pronasao u glavnom junaku. Zanima me da li je jos neko gledao taj film, kakvi su utisci...Gledao i Orlove, Andjeoski deo... isto ok filmovi.Jedino totalno sranje je ovaj srpsko-americki Pored puta. Glupost, potpuno besmislen film i retko besmislena uloga Majkla Medsena,

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...