Jump to content
IGNORED

Drustvene igre aka Gaming Unplugged


Aće

Recommended Posts

Jel igrao neko Dixit ili Arkham Horor?
Probao Arkham. Nije lose (pogotovo za ljubitelje Lovecraft-a), kad si ukapirao suptilnosti pravila, za sta je potrebno nekoliko partija.
Link to comment

Malo zazirem od tih glomaznih igara u pakovanjima od po 5 kila za koje treba nekoliko partija da se skapira, ali mi ta deluje kul zbog horor tematike, jedino sto me je zbunilo je to sto pise da moze da igra 1 do 8 igraca.

Link to comment
Malo zazirem od tih glomaznih igara u pakovanjima od po 5 kila za koje treba nekoliko partija da se skapira, ali mi ta deluje kul zbog horor tematike, jedino sto me je zbunilo je to sto pise da moze da igra 1 do 8 igraca.
Igra je mislim laksa ako ima vise igraca. Nas dvojca smo odigrali par partija i imali smo utisak da je u dvoje jako tesko pobediti. Ako volis lakse stone RPG-ove (lakse ne u smislu kompleksnosti pravila, nego u sansama da ne zagines tokom partije), probaj Descent : Journeys into Dark, to je heroic fantasy RPG.
Link to comment

Ma ja zapravo jurim nesto sto je za bar 5+ igraca i da je dovoljno zabavno da se svi ukljuce kada se okupi sarena ekipa.Za sad mi je to uspevalo sa Craniumom i Blood Bowl card game i donekle sa Giljotinom koju smo nekako uz house rules uspeli da navucemo na 6 igraca iako je optimalno 3 a maximalno 4Pokusao sam i sa Diplomacy ali sad skuplja prasinu na ormaru jer je procenat svadja po partiji bio 100% tj u svakoj se bez greske desavala barem jedna ozbiljna svadja medju dobrim prijateljima, parovima ili rodjacima koja je trajala i par dana posle partije.

Link to comment

Mos, Pavlle i Radagast da promene avatare u nešto u vezi sa YU ili Seb košarkaškom reprezentacijom. Idealka u nekog od aktuelnih članova repstacije. Hvala, momci! :*

Link to comment
Mos, Pavlle i Radagast da promene avatare u nešto u vezi sa YU ili Seb košarkaškom reprezentacijom. Idealka u nekog od aktuelnih članova repstacije. Hvala, momci! :*
Ko je ostao slobodan od aktuelnih? :D
Link to comment

Jbt, šta vam uopšte znači to sa avatarima i zašto jurite ljude po forumu za to? More treba jedna inkvizicija da poništi svu tu vašu jeres i vaspostavi ljubav prema jestastvenom izvoru postojanja čoveka u galaksiji, bogu-imperatoru.Inquisition.jpgIš, jeresi, i dok odlazite, čuvajte se Sivih Vitezova imperatorove pravde...

Link to comment
Jbt, šta vam uopšte znači to sa avatarima i zašto jurite ljude po forumu za to? More treba jedna inkvizicija da poništi svu tu vašu jeres i vaspostavi ljubav prema jestastvenom izvoru postojanja čoveka u galaksiji, bogu-imperatoru.Inquisition.jpgIš, jeresi, i dok odlazite, čuvajte se Sivih Vitezova imperatorove pravde...
Zar nisi nameravao da krenes sa Tau imperijom?
Link to comment

E vidim, pomenuo se Apples to Apples - ima još luđa verzija, pravi parti gejm za šaroliku ekipu gde imate i ne-gejmere: Cards Against Humanity.http://cardsagainsthumanity.com/Fora je prosta - svako izvuče deset "odgovor" kartica, a jedan, nasumično odabran, bira jednu iz seta "pitanje" kartica. Onda mu svaki igrač da karticu sa odgovorom koji misli da najviše... odgovara zadatom pitanju. Pa onda "pitač" odabere najgotivniji odgovor i svi se smeju i žive zauvek srećno posle. Deluje tupavo ali u praksi se čini da je vrh zabava. Jedini maler je što ovo što ima da se daunloudije je pre svega za amere i pomalo naklonjeno gikovštini, jer su odgovori tipa "MechaHitler" i taj fazon.A ima i do jaja derivat - SUPERFIGHT. Izvučeš tri karte da napraviš superheroja - osoba+osobina+nedostatak (npr. 1) Nickelback 2) koji može da se klonira 3) ali je zatvoren u krug za hrčka) i tri da napraviš drugog heroja, i onda se raspravljate ko bi pobedio. To je igra, otprilike lololohttp://www.kickstart...owers-and-super

Edited by Ariel
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...