Jump to content
IGNORED

Dramski program, ponedeljkom u 20:00


jimi

Recommended Posts

ovaaaj, znam da sam džangrizalo, al vas sve molim da, ako možete, ispišete tekstom naziv TV filma ili drame, za slučaj da se link ugasi, da ne vračamo šta je "ovo" ili ono... (inače, htela da okačim Kakav dan kasnije... :))

Link to comment
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fikret selimbašić

    12

  • pt 2.0

    10

  • kobni zelaya

    7

  • April

    7

uf, sorry ako je vec postovano...ali, kako se zove ona drama gde neki seljak ili trudbenik visi uhvacen rukama za most i po ceo dan peva izvorne? :kralj:takve se drame vise ne snimaju.mislim da je tvsa s kraja sedamdesetih ili pocetka osamdesetih.
Ćilim
Link to comment

Šta je ovo četvrtkom na RTS-u, kao nekad ponedeljak uveče? To se mora ispitati. U toku je Čep koji ne propušta vodu. Imam dilemu kod odrednice "dramski" program, da li podrazumeva samo ono što je snimano u studiju?

Edited by halloween
Link to comment

Ne. "Čep..." je više kao jeftini tv film. Za Novobeograđane interesantno jer ima dosta scena koje se dešavaju u 45-om bloku koji je u izgradnji (1970-1). Inače, film je poprilično đubre, kako režijski tako i dramaturški. Glavni glumac (Jelisić) nepodnošljivo loš.

Edited by beatakeshi
Link to comment

Zaista, ono Sekino prenaglašeno karikiranje naglaska RaDIša pa RaDIša. Završetak je- čiča miča i gotova priča. Moja dilema o razgraničenju TV filma i TV drame naterala me je da se prisećam- mora da smo o tome učili u školi, srpski jezik i književnost 1-2 časa?

Edited by halloween
Link to comment

Koliko ja kontam, distinkcija izmedju TV drame i TV filma je danas prilično redudantna, uglavnom zato što je TV drama izumrla forma. TV drama podrazumeva program prilagođen izvođenju uživo, sniman TV tehnikom, često i sa više kamera istovremeno, dok su TV filmovi snimani tehnikom veoma sličnom bioskopskim filmovima. TV filmovi su navodno produkcijski manje ambiciozni od "pravih", ali savremena TV produkcija (npr. HBO) i to relativizuje. Kao razlika između televizijskih i filmskih formi često se navodi dominacija krupnog kadra na televiziji, pošto se prikazuje na manjim ekranima, a i totali i uopšte širi kadrovi su komplikovaniji i verovatno skuplji za snimanje. U skladu sa tim, više se insistira na dijalogu, manje na akciji. I TV drame i TV filmovi zajedno sa serijama smatraju se dramskim programom.

Link to comment
  • 6 months later...
  • 10 months later...

Odgledao sinoć Talog na RTS1. Niti je ponedeljak u 20.00, niti je najavljen kao Dramski program, već kao tv film(nikad nisam razumeo šta je to zapravo), ali po svemu ostalom spada ovde. Peca Ejdus na svom terenu odličan, ali Gabrijela Jonaš...jednostavno pokidala. Njene facijalne ekspresije su neverovatne, čovek može samo da požali što režiser nije umeo da ih više isprati i akcentuje. Od krupnih kadrova mogao je mozak da zaboli, jer su Gabi i Peca kao rođeni  za njih.

 

Mali off: Ova uloga Gabrijeli dođe kao prirodno nasleđe nakon glavne uloge u predstavi Judita Lasla Vegela s kraja osamdesetih, a rečenica 'To vam govorim ja, nesrećnica koja nema domovine', zatresla bi scenu kad je ona izgovori. 

 

Naravno, ova pripovetka Veljka Petrovića više pomera nas iz mešanih brakova i mi je bolje razumemo. Ceo dan danas prozivam skvo.

 

Kato, deder donesi mi lavor i operi noge...

Link to comment

Grad je rađen po fantastičnoj knjizi Voje Terića. Zanimljiv momenat represije bila je činjenica da knjiga nikad nije bila zabranjena za razliku od filma. U moju biblioteku je ušla sedamdesetih bez ikakve misterije koju je cenzura inače donosila. Tek posle 20 i kusur godina sam saznao da je film bio zvanično zabranjen.

 

A molio bih i da se pored narečenog plesa Predraga Milinkovića notira i kamera koja ga prati. Neka proba to neko da snimi i izmontira danas.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...