Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

Za siguran prolazak nam treba pobeda nad Rusijom. Moze i samo nad USA, ali onda valjda treba da nam se poklope i neki drugi rezultati. a ako pobedimo Rusiju, onda ispred nas i teoretski mogu da budu samo USA i Brazil.

 

Sta sa Brakocevickom? Ako mislite na to sto ne igra ni blizu svog nivoa, nije u formi, nije bila ni na pripremama, samo se prikljucila ekipi pre pocetka prvenstva.

Link to comment

I meni se više sviđa ovo pravilo. Možeš misliti,udala se. Ne razumem :D

 

Meni se ne svidja, iako verujem da mu ga daje na dinamici meca i tera ekipe da grebu za svaki set, vrlo lako moze da se desi da ekipa koja ima manje pobeda ima vise bodova od ekipe koja ima vise pobeda, a to mi se cini suvise naopako za bilo koji sistem takmicenja.

Link to comment

Kako?

 

Npr. ima 6 ekipa u grupi. Jedna ima tri pobede od 3-2 i dva poraza 3-1, to je 6 bodova. Druga ima dve pobede 3-1, jedan poraz 3-2 i dva poraza 3-0, to je 7 bodova.

Edited by Tolaa
Link to comment

Ne znam sta je falilo sistemu od 3 boda za svaku pobedu i jednim za poraz od 3-2 koji se ne oduzima onome ko pobedi tim rezultatom. Tako i dalje ekipe imaju motivaciju da se bore za svaki set, a iako i tako postoji teoretska mogucnost da neko sa manje pobeda ima vise bodova (kao sto uostalom postoji i u fudbalu), u svakom slucaju je mnogo manje izvesna nego ovako.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...