Jump to content
IGNORED

Basket news


Ros

Recommended Posts

kako da ne verujes da bi dobili USA kad 1 Duda kaze da smo se specijalno pripremali samo za tu utakmicu i da bi smo ih pojeli na terenu, sport je mnogo izgubio sto se ta utakmica nikada nije odigrala

Link to comment

kako da ne verujes da bi dobili USA kad 1 Duda kaze da smo se specijalno pripremali samo za tu utakmicu i da bi smo ih pojeli na terenu, sport je mnogo izgubio sto se ta utakmica nikada nije odigrala

tako sto pogledas finale protiv hrvata i vidis sta su uradili kukocu, jer je oko njega bio hype. da smo mi dosli kompletni, slicna stvar bi bila.

u tim romanticnim razmisljanjima zaboravlja se cinjenica da bi protiv tog ex yu tima igrali:

- najbolji igrac u istoriji igre

- verovatno 2 najbolja PFa ikada

- 2 centra koji spadaju u 10 najboljih ikada...

- najbolji asistent ikada.... svi u prajmu.

na sve to imas pipena, drekstlera, medzika i lerija i kris malina.

Link to comment

to jeste verovatno individualno najkvalitetnija ekipa ikad, ali daleko od toga da su svi bili u prajmu

najpre bird, potom medzik (mada sam skoro gledao usa-cro i iznenadilo me koliko je dobro igrao medzik, posto sam jel bio ubedjen da je u to vrmee vec bio penzioner)

najveci problem hrvata, litvanaca, a nesto kasnije i scg je mali broj igraca koji su imali kvalitet (pre svega) a potom i muda(u smislu da nisu opcinjeni amerima i da su u stanju odigrati protiv njih ono sto mogu i sto im ovi dozvole)

hrvatska je svedena ofanzivno na petrovica, kukoca, radju i donekle stojka i komazeca, ostali tu nisu bili od velike pomoci (arapovic je bio dosta borben, ali je on kvalitetom miljama daleko od tog kvaliteta)

njima su 2/3 suteva u prvih 10,15 minuta uzeli drazen i radja (iz glave pricam, moguce da nije tacna brojka)

 

za razliku od tih "osakacenih" reprezentacija ex-yu ima 10 igraca koji su mogli igrati protiv amera, samim tim i odgovoriti 40 minuta (vecina nabrojanih repreentacija je mogla igrati 20ak minuta egal, hrvati vodili negde sredinom prvog, mi 96 (ok nije isto, ali 92 nismo ucestvovali) igrali egal dobar deo utakmice) do izlaska divca) na taj tempo igre i pokriti igrace koji ispadnu zbog 5 licnih (sto se protiv takvih amera, sa razlikom u kvalitetu i fizici moralo desavati)

jako bitno, za razliku od drim tima, ta ex-yu reprezentacija je igrala nekoliko godina zajedno u reprezentaciji, pa plus sto ih je dobar deo igrao zajedno za mladje selekcije, a opet nekoliko njih zajedno u klubovima. tu je nasa ogromna prednost

 

fibina su pravila

 

motivacija sto nasih igraca, a i sleektora bi verujem bila veca, odnosno mi njih sigurno ne bi potcenili, oni nas lako moguce, to bi moglo biti dosta znacajno i u pripremi same utakmice

 

naravno da bi oni bili veliki favoriti, ali sam ubedjen i da bi ta ekipa ex-yu u toj jednoj utakmici imala svoju sansu (zanimljivo bi bilo videti npr reakciju americke ekipe, da su nasi poveli 5-10 razlike)

96te, bi ex-yu vec bila ozbiljan favorit :fantom:

 

 

tu je zapravo ""samo"" dzordan neodbranjiv i ludi barkli (koji je npr rastavio hrvate,e m u svakom smislu ispred njih, em nalozen do ludila)

ali na strani nasih je timski kvalitet ( ne znam koji bi izraz bio adekvatan, za taj timski duh, uigranost), verovatno nikad vidjen na reprezentativnom nivou

 

 

 

nikad necu prezaliti sto se to nije odigralo :S

 

 

sto ti kukoc bas pade na pamet? jbg, nije on tad imao telo da brani amere, a napad mu se (u toj utakmici) svodio na sut sa distance uglavnom koliko se secam, petrovic i radja su dosta vise lopti uzimali, radja je bas "jako" usao u utakmicu, ubijao ih je sa onim svojim sutevima sa 4-5m uz ceonu

Link to comment

a napad mu se (u toj utakmici) svodio na sut sa distance uglavnom koliko se secam

 

Po milioniti put, Kukoč je potpisao ugovor po kome je postao jedan od najplaćenijih, a u leto 1994-te čak i najplaćeniji igrač u NBA.

 

Poznato je da mu ameri, a pogotovo njegovi budući saigrači Pipen i Džordan nisu hteli da daju da odigra išta u tom finalu :D

Link to comment

sto ti kukoc bas pade na pamet? jbg, nije on tad imao telo da brani amere, a napad mu se (u toj utakmici) svodio na sut sa distance uglavnom koliko se secam, petrovic i radja su dosta vise lopti uzimali, radja je bas "jako" usao u utakmicu, ubijao ih je sa onim svojim sutevima sa 4-5m uz ceonu

 

ovo sto kaze ajant. dzordan i pipen su zbog hajpa koji je bio oko kukoca, tj zbog toga sto je kraus javno nagovarao kukoca da dodje u cikago, odlucili da mu ne daju da sutne na kos.

 

sam kukoc je posle negde izjavio da su ga tako cuvali da mu je bio problem da predje u polje napada bez lopte.

 

edit

ovo maltretiranje je bilo u prvoj njihovoj utakmici u grupi.

Edited by nenad
Link to comment

razlog vise zasto bi potencijalno izgubili tu utakmicu :fantom:

to je proslo posto je ovaj pored sebe imao petrovica i radju koji su mogli "zabiti" amerima

da je u svakom trenutku imao pored sebe 3 ili 4 takva igraca na parketu (kao sto bi bio slucaj sa ex-yu) ne znam koliko bi ta taktika bila pametna

 

a naglasavati ko je tu u prednosti 1 na 1 sto u napadu sto u odbrani je nepotrebno

Link to comment

jbg, verovatno je covek od covketa dobio jednu, dve plate pa mu prekurcilo sve

 

nego, kad pomenuh plate

juce citam o univerzitetskoj, kako su se sakupljali posle svih onih otkaza i uglavnom na kraju im treba plej i jedva iscupaju djokovica iz borca

on odmah pristane, ali kaze "nemam za kartu do beograda, nisam primio platu od januara"

to najbolje ilustruje gde je nasa klupska kosarka, a borac jos (pored aba ligasa i dinamika) vazi za koliko toliko organizovan i stabilan klub u srbiji

 

inace, zanimljiv je taj tekst, ima na blicu da se procita ako nekog zanima

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...