Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Svaki igrac ima neku istoriju povreda, ne znaci da ce svi da se ispovredjuju. Ali bez povreda ova takmicenja ne prolaze, to je cena koja se placa za izlaganje igraca naporima u sred perioda koji treba da im sluzi za oporavak i pripremu za narednu sezonu. 

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

Ovde se zdravo za gotovo uzima neverovatna količina svačega. Kako neko može da bude za selektorovu odluku pre a sad već da je ne razume, na primer. Ko da faktor povreda nije bio prisutan tad. 

 

Za početak mi je jako žao Gagija, kome ova povreda može komotno da završi igranje košarke na iole ozbiljnom nivou. Nisam siguran koliko u tim kolenima ima još snage za ozbiljno bavljenje nekim sportom. 

 

Četiri beka nisu optimalan broj za veliko takmičenje ne zato što oni ne mogu da se rotiraju već što postoji mogućnost još jedne povrede, a 3 beka već ne mogu da se rotiraju. Da ne pričamo što nam je Milosavljević donosio to nešto extra sa klupe, dodatnu agresivnost itd Smorio sam se pet puta više nego za Teovu povredu, a nije da se nisam smorio ni za to. 

Edited by theanswer
Link to comment
8 minutes ago, theanswer said:

Četiri beka nisu optimalan broj za veliko takmičenje ne zato što oni ne mogu da se rotiraju već što postoji mogućnost još jedne povrede, a 3 beka već ne mogu da se rotiraju. Da ne pričamo što nam je Milosavljević donosio to nešto extra sa klupe, dodatnu agresivnost itd Smorio sam se pet puta više nego za Teovu povredu, a nije da se nisam smorio ni za to. 

 

a pritom jedan od te cetvorice je jovic, za kojeg strepim svaki put kada kroci na teren, i zebem kada god skoci/potrci, da se ne raspadne na licu mesta

1 vrhunski igrac je otpao zbog selektorovog ludila, 1 solidan se povredio, i vec smo u problemu, nema ko da ih menja. kosarka nam je na staklenim nogama koliko god se mi dicili time sto nominalno imamo najbolju selekciju nakon 95/96. u to vreme smo mogli da sastavimo 3 vrhunske reprezentacije koje bi bile u top 5 u evropi, sada bi nam b selekcija otprilike bila medju losijim timovima na svetskom prvenstvu.

Edited by Nikodije
Link to comment

 

6 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Povrede Tea i Gagija mogle su da se dese i na treningu u sklopu priprema za novu klupsku sezonu..

Mogle su, ali nisu. Niti su se sve one povrede pred prvenstvo 2017. desile u sklopu priprema za sezonu, vec na pripremama reprezentacije. Svima su lake pripreme kad ih prate iz fotelje, ti igraci su pod velikim fizickim opterecenjem i bez vremena za oporavak. Opet, to su vrhunski sportisti i vecina igraca se nece povrediti, ali neki hoce i to je neminovnost ovih takmicenja. Jedan od razloga sto niko nema pravo da kenja nikome kad ih preskace. Niko od tih igraca nije robot i svi moraju da brinu za svoje karijere. 

Link to comment
4 minutes ago, salerokada said:

Košarka nam je na staklenim nogama u trenutku u kom imamo 5 igrača u NBA. :ajde:

 

pretpostavljam da ti to ne mozes da razumes, ali nema veze, da ne produzavamo pricu, da ne ispadne opet jadikovka nad sudbinom srpske kosarke, vol 852.

Link to comment
7 minutes ago, Nikodije said:

 

pretpostavljam da ti to ne mozes da razumes, ali nema veze, da ne produzavamo pricu, da ne ispadne opet jadikovka nad sudbinom srpske kosarke, vol 852.

 

pa nzm kakav odgovor očekuješ na to. ne znam za timove 95 i 96 koliko su mogli da izvedu timova na parket itd ali znam da koja god reprezentacija da nije SAD izvede sad svoj b tim na parket proći će isto ko naša, hoću da kažem da smo pozicionirani isto kao i druge reprezentacije, verovatno i bolje. da ne pričam što smo tad bili veća država, više stanovnika itd. da nije bilo povreda imali bi smo najjači a i najdublji tim. neka razlika koju sam video u odnosu na npr francuze i špance osim toga što nam je najbolji igrač bolji od njihovih najboljih igrača jeste i u dubini rostera. sa drugim timom smo osvojili srebro na EP inače, ali ni to ne valja, neki kukaju što nismo uzeli zlato

Edited by theanswer
Link to comment

Vise mi imamo kvalitet u par glavnih igraca nego sto imamo dubok roster. Narocito bez Teodosica i Kalinica. Tako smo i osvojili to srebro, Bogdan ih je nosio na grbaci do finala. 

Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

Vise mi imamo kvalitet u par glavnih igraca nego sto imamo dubok roster. Narocito bez Teodosica i Kalinica. Tako smo i osvojili to srebro, Bogdan ih je nosio na grbaci do finala. 

 

Osecao bih se mnogo bolje da imamo jos jednog niskog igraca, tim pre sto su Jovic i Lucic injury prone ali sad je ionako kasno za neke vratolomije. Jedini igraci kojima je poznat Saletov sistem i ne bi im trebalo mnogo da se uklope su ona dvojica koje je otpisao jos na samom pocetku, tako da imamo 12 igraca za prvenstvo i jedina je dilema moze li Teo ili idemo u ovom sastavu koji je u Grckoj. Jovic, Micic i Guduric sada stvarno moraju debelo da potegnu, inace ce Bogdan da lipse negde na sredini prvenstva.

Link to comment
16 minutes ago, Joe D said:

Vise mi imamo kvalitet u par glavnih igraca nego sto imamo dubok roster. Narocito bez Teodosica i Kalinica. Tako smo i osvojili to srebro, Bogdan ih je nosio na grbaci do finala. 

 

imamo 3 centra koja bi verovatno počinjala u svakoj drugoj reprezentaciji osim možda u 3. pričao sam pre povrede teodosića da imaš jovića i micića, odlične evroligaške igrače kao izmenu, gudurića koji je otišao u nba kao izmenu na 2 plus milosavljevića itd. pogledaj rostere drugih ekipa

Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...