Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Denver je objektivno kurac od ekipe bez Jokica, pokazalo se to po Jokicevoj minutazi u plej-ofu. Naravno, to nije isti nivo kosarke kao SP ali mi i igramo SP, ne igramo plej-of NBA lige. Povreda Teodosica je ozbiljan gubitak za ovaj tim ali nije bas da bez njega nemamo igrace koji ne mogu da isprate nivo kosarke ekipa kao sto su Francuzi, Spanci, Italijani, Grci ili Litvanci. Ne razumem cemu panika. Nece ni Teodosic igrati vecno, moramo da se pripremamo za "zivot posle Tea".

 

Imam utisak da ljudi jos uvek imaju zadrsku kad govore o kvalitetu Jokica, kao da su jos uvek zaprepasceni onim sto pruza u poslednjih par godina. Decko je sasvim legitiman kandidat za MVP-a dolazeceg prvenstva i uz Adetokumba i par Amera koji jos uvek nisu otkazali igrac sa najvecom reputacijom. On je prakticno bez treninga preuzeo tim u zavrsnici protiv Litvanije i odveo ga do pobede, mislim da nema bojazni da se to nece desavati i na prvenstvu. Uci ce i Bogdan i Bjelica u ritam, Jovic i Micic nemaju kud nego da preuzmu veci nivo odgovornosti a vala su i godinama kad se to od njih ocekuje, imamo nekoliko veoma jakih igraca za uloge koje su im namenjene. Nema nikakve potrebe za preteranim strahovanjem, s Teom u formi iz poslednje godine ili bez njega nam ne pravi Bog zna kakvu razliku u sansama da se dokopamo medalje. Na kraju krajeva, povrede su sastavni deo sporta. To nam je sto nam je.

Link to comment
  • Replies 26k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    952

  • б1lme3

    909

9 minutes ago, Joe D said:

reprezentacija moze dve sezone da ima da se spremi, nema tu dovoljno kvaliteta za nba. neozbiljan si sa vodjenjem denvera u pricu, to je ekipa sastavljena oko jokica. cak i da izbacimo individualni talenat iz price, njihovi spoljni igraci su duplo brzi i atletski bolji od nasih, mnogo je lakse jokicu da radi to sto radi sa takvim igracima. 

 

koji je to igrač doveden u denver da bi taj tim bio građen oko jokića osim milsapa? koji su ključni igrači denvera van jokića i milsapa? heris i marej. od kad su oni u denveru? jesu dovedeni da bi bili kompatibilni sa jokićem ili je to ipak nešto što je vremenom uz trening napravljeno? 

 

a što se neozbiljnosti tiče, baš je neozbiljna sugestija da bi srbija bez teodosića trebalo da igra više sa jokićem spolja nego sa niskog posta, pogotovo u fiba košarci, gde nema 3 sek u reketu u odbrani i gde su udvajanja efektivnija

Edited by theanswer
Link to comment
7 minutes ago, omiljeni said:

to su sve starteri kao što su i Bogdan i Bjelica. Njih dvojicu sam računao kao 0.5 startera, tako da su deladova, ingles, mills i ostali daju ~0.75 startera

 

dočim je tori krejg 2,0 startera

Link to comment
3 minutes ago, theanswer said:

 

dočim je tori krejg 2,0 startera

Prosta je računica. Millsap, Harris i Murray su 3 staretra. Barton, Craig i ostali kad se nakaleme daju još jednog

Link to comment
8 minutes ago, theanswer said:

 

koji je to igrač doveden u denver da bi taj tim bio građen oko jokića osim milsapa? koji su ključni igrači denvera van jokića i milsapa? heris i marej. od kad su oni u denveru? jesu dovedeni da bi bili kompatibilni sa jokićem ili je to ipak nešto što je vremenom uz trening napravljeno? 

 

a što se neozbiljnosti tiče, baš je neozbiljna sugestija da bi srbija bez teodosića trebalo da igra više sa jokićem spolja nego sa niskog posta, pogotovo u fiba košarci, gde nema 3 sek u reketu u odbrani i gde su udvajanja efektivnija

tim se gradi i od onih koji ostanu i od onih koji dolaze. 

 

ali da, daj dve godine treninga sa jokicem i ovako ce raditi i bogdan ili gudura

 

Link to comment
17 minutes ago, theanswer said:

 

koji je to igrač doveden u denver da bi taj tim bio građen oko jokića osim milsapa? koji su ključni igrači denvera van jokića i milsapa? heris i marej. od kad su oni u denveru? jesu dovedeni da bi bili kompatibilni sa jokićem ili je to ipak nešto što je vremenom uz trening napravljeno? 

 

jerami grant? plus, taj murray bi sa svojim organizatorskim sposobnostima u skoro svakoj ekipi imao ulogu sestog coveka, jedino s jokarom moze da cepa prvu postavu. da ne pricamo o tome sto je jokara tek prosle sezone izrastao u mvp kandidata i nekoga oko koga se definitivno isplati praviti tim.

Edited by Calavera
Link to comment

Gary Harris: 29min, 42,4% iz igre, 34% za 3, 2.8 skokova, 2.2 as, 13 poena

Bogdan: 28min, 42% iz igre, 36% za 3, 3.5 skokova, 3.8as,  14 poena

 

Uh, kakva razlika izmedju startera i ne startera..

Link to comment
8 minutes ago, omiljeni said:

Prosta je računica. Millsap, Harris i Murray su 3 staretra. Barton, Craig i ostali kad se nakaleme daju još jednog

 

Aj bez ljutnje, jedina prosta racunica je bila da das duhoviti oneliner, koji je stvarno bio duhovit, nasmejao sam se stvarno. Al sve sto dublje zalazimo tvoj argument je nikakav realno i prilicno sam siguran da i sam to vidis. 

7 minutes ago, Joe D said:

tim se gradi i od onih koji ostanu i od onih koji dolaze. 

 

ali da, daj dve godine treninga sa jokicem i ovako ce raditi i bogdan ili gudura

 

 

Jbg, brate, posto u kosarci mozes da budes koristan timu u kom je Jokic samo ako si atletican ko Geri Heris. To sto pored njega Marej izgleda ko superstar a u stvari je pg koji ne ume da odigra kvalitetan pas a Tori Krejg nba starter prvi put u karijeri sa 28god nema veze.

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

i ti misliš da mi to nemamo u reprezentaciji a da denver ima?  daj ljudi, nemoj da se zajebavamo sad sa očiglednim stvarima

 

Kako imamo kad Bogdanu ispada lopta? Prost pas ne umije da shvati i uhvati. 

Link to comment
Just now, MiddleClass said:

 

Kako imamo kad Bogdanu ispada lopta? Prost pas ne umije da shvati i uhvati. 

 

bogdan ne ume prost pas da uhvati? pokusavam da shvatim da li trolujes ili si ozbiljan. 

Link to comment
2 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

bogdan ne ume prost pas da uhvati? pokusavam da shvatim da li trolujes ili si ozbiljan. 

 

Stvarno, da li Midl troluje? :unsure:

Link to comment
3 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

bogdan ne ume prost pas da uhvati? pokusavam da shvatim da li trolujes ili si ozbiljan. 

 

Ne mogu da shvatim jel ga ozbiljno pitas ili trolujes?

Link to comment
8 minutes ago, Calavera said:

 

jerami grant? plus, taj murray bi sa svojim organizatorskim sposobnostima u skoro svakoj ekipi imao ulogu sestog coveka, jedino s jokarom moze da cepa prvu postavu. da ne pricamo o tome sto je jokara tek prosle sezone izrastao u mvp kandidata i nekoga oko koga se definitivno isplati praviti tim.

 

Grenta ne racunam jos jer nije odigrao minut za Denver jos uvek. Sto se Mareja tice ne znam dal bi bio startni pg ali to samo ide u prilog mom opstem argumentu vezano za Denver. 

Edited by theanswer
Link to comment
5 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Gary Harris: 29min, 42,4% iz igre, 34% za 3, 2.8 skokova, 2.2 as, 13 poena

Bogdan: 28min, 42% iz igre, 36% za 3, 3.5 skokova, 3.8as,  14 poena

 

Uh, kakva razlika izmedju startera i ne startera..

to je poslednja sezona kada je Harris bio više povređen nego što je bio zdrav.

sezonu pre je igrao 35 minuta i davao skoro 20 ppg

 

 

Link to comment
9 minutes ago, theanswer said:

 

Aj bez ljutnje, jedina prosta racunica je bila da das duhoviti oneliner, koji je stvarno bio duhovit, nasmejao sam se stvarno. Al sve sto dublje zalazimo tvoj argument je nikakav realno i prilicno sam siguran da i sam to vidis. 

 

Jbg, brate, posto u kosarci mozes da budes koristan timu u kom je Jokic samo ako si atletican ko Geri Heris. To sto pored njega Marej izgleda ko superstar a u stvari je pg koji ne ume da odigra kvalitetan pas a Tori Krejg nba starter prvi put u karijeri sa 28god nema veze.

koji si ti majstor pomeranja stativa u raspravi. sam si rekao kako moze denver a ne mozemo mi, i onda skreces svaki put. denver moze zato sto ima vise igraca koji mogu da zavrsavaju pasove. nasi igraci su dobri na lopti i u organizaciji, bez lopte i u zavrsavanju oko obruca su neuporedivo slabiji. nemamo personel da bi jokic igrao to sto igra u denveru. ne sumanjm ja u njegov kvalitet, niti u kvalitet ekipe. samo je pominjanje denvera bezveze, a i nepotrebno potcenjivacki prema tim igracima. nisu to nikakvi duduci koji ne umeju da hodaju bez jokica.

Edited by Joe D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...