Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Koja taktika, čovek mu bio starter godinama, krpio 2 pozicije, i sad kao ne treba mu ni u jednoj kombinaciji. To je fazon "megatrend" objašnjenje, za sirotinju. Kapiram da mu je tako najjednostavnije i da se sve gurne pod tepih. Veliko razočaranje cela ova situacija i ne da neće prekinuti nagadjanja - nego će ih biti još više, ovakva govnarija još više daje argumenata zagovornicima teorije o političkom pritisku. Da je zbog famoznog videa odjeban, verujem da bi Sale rekao makar uvijeno da je to razlog.  

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

Vise sam odovorio na seriju postova neo na tvoj post. Generalno kod nas je ustanovljena takva kultura da je trenerovo da da neke uopstene odgovore, a novinar da se ne mesa u trenerov posao. Tako i selektor uvek naglasi da ne voli da prica o onima koji su tu, a nije poenta odnosa sa javnoscu da ti pricas sta volis, nego da odgovoris na pitanja koja javnost zanimaju. Najvise su tu krivi novinari, selektor naravno da ce da baci neko opste mesto da izbegne skakljive teme, ali treba da se nadje neko da insistira malo vise na tome. 

Link to comment

Ma očekivati od "sportskih" novinara da zapravo rade novinarski posao je besmisleno.
Niti u jednom drugom "sektoru" nije razvijen taj klijentelistički odnos između novinara i predmeta njihovih pisanja kao u sportu.
Novinari koji prate politička dešavanja su amateri za njih....



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Sportski novinari u Srbiji ne postoje, teška reč, ali šta reći kada su njihova pitanja na KZŠ u glavnom više vezana za rijaliti nego za dati sport a sve zbog tiraža, klikova i ostaalih sr*nja koja prodaju novine, vesti na portalima...

Link to comment
2 hours ago, pacey defender said:

Ako je Sale svoju odluku o Kaliniću obrazložio taktičkim razlozima (nisam gledao, čitam šta vi pišete), onda je rekao šta je imao. To je dovoljno objašnjenje. Sale bira taktiku, Sale bira igraće, odluka i odgovornost za ishod takve odluke su isključivo na njemu. Nema tu šta dalje da se obrazlaže, sigurno neće u ovoj fazi iznositi detalje taktike koju priprema. 

 

Da, sve je tu ok osim što znamo da je ta priča proseravanje i laganje javnosti. 

Link to comment
Just now, Mil@n said:

 

Da, sve je tu ok osim što znamo da je ta priča proseravanje i laganje javnosti. 

 

Ako ti tako kazes onda svi znamo da je tako

Link to comment
2 hours ago, Joe D said:

Vise sam odovorio na seriju postova neo na tvoj post. Generalno kod nas je ustanovljena takva kultura da je trenerovo da da neke uopstene odgovore, a novinar da se ne mesa u trenerov posao. Tako i selektor uvek naglasi da ne voli da prica o onima koji su tu, a nije poenta odnosa sa javnoscu da ti pricas sta volis, nego da odgovoris na pitanja koja javnost zanimaju. Najvise su tu krivi novinari, selektor naravno da ce da baci neko opste mesto da izbegne skakljive teme, ali treba da se nadje neko da insistira malo vise na tome. 

OK. Generalno, da, mi nemamo sportsko novinarstvo, više imamo pisanje o događajima i navijanje. A čini mi se da je deo sportskih novinara zapravo impresioniran činjenicom da su u okruženju sportskih delatnika, naročito ako su vrhunski sportisti, pa ni ne osećaju potrebu da ih propituju. 

Edited by pacey defender
Link to comment
2 hours ago, Joe D said:

Vise sam odovorio na seriju postova neo na tvoj post. Generalno kod nas je ustanovljena takva kultura da je trenerovo da da neke uopstene odgovore, a novinar da se ne mesa u trenerov posao. Tako i selektor uvek naglasi da ne voli da prica o onima koji su tu, a nije poenta odnosa sa javnoscu da ti pricas sta volis, nego da odgovoris na pitanja koja javnost zanimaju. Najvise su tu krivi novinari, selektor naravno da ce da baci neko opste mesto da izbegne skakljive teme, ali treba da se nadje neko da insistira malo vise na tome. 

 

2 hours ago, Frank Pembleton said:

Ma očekivati od "sportskih" novinara da zapravo rade novinarski posao je besmisleno.
Niti u jednom drugom "sektoru" nije razvijen taj klijentelistički odnos između novinara i predmeta njihovih pisanja kao u sportu.
Novinari koji prate politička dešavanja su amateri za njih....



... Shiit has hit the fan...
 

 

Nije to tako samo kod nas, to je svuda tako. Novinar moze da pita, ali nijedan trener na svetu ne dozvoljava da mu se novinari mesaju u posao. Neko ce odgovarati arogatno i svadjati se, neko ce vrteti uopstene fraze.  Gregovi odgovori novinarima su postali toliko popularni, jer se covek drzi svojih principa i istovremeno fura jedinstven stil obracanja.

 

Poenta je da treneri nisu duzni da polazu racune javnosti. Secam se posle OI u Sidneju gde smo se prvi put posle 5 godina vratili bez medalje. I bila je konferencija Zoca po povratku i uglavnom je los rezultat pravdao time sto nismo imali srece, povrede nekih igraca i tako u tom stilu. Medjutim, Nebojsi Popovicu se nisu dopali ti odgovori, rekao ne moze sreca da bude presudan faktor za neuspeh i tu krene pomalo neprijatna rasprava izmedju njih. Nebojsa trazi Zeljkovu odgovornost, ovaj naravno ne prihvata, pokusava da spusti loptu u fazonu "uvazavam vase godine i veliki doprinos", Nebojsa mu odgovara sa "nemoj ti moje godine da uvazavas nego argumente".

 

Tada sam bio 100% na strani Nebojse. Smatrao sam da je Zoc glavni krivac za neuspeh, da smo se obrukali i da je super sto je neko javno prozvao selektora. Danas mi je taj nacin obracanja Nebojse neprihvatljiv, jer izlazi van okvira novinarskog posla..

 

 

Link to comment

Znači posao novinara bi u ovom slučaju bio da na svakoj konferenciji postavi Salou pitanje zašto nisu tu Kalinić i Nedović? Idealno pre svake utakmice da ga pitaju da li bi Kalinić bio bolji match za narednog protivnika i zašto ne. Posle pobede da ga pitaju da li bi bila ubedljivija da je Kalinić igra. Ako se neko povredi da se odmah upita selektor da li bi mu bilo lakše da je Kalina tu i da li bi do povrede došlo da je Kalinić bio tu da rastereti ekipu. Ako nedaj Bože izgubimo odmah da mu se jebe majka grobarsko/naprednjačka jer pička ćelava nije zvao Kalinu. Javnost jednostavno mora da zna, mora da bude upućena jer odakle mu pravo da pravi svoju viziju tima koja u nekim parametrima odskače od tima koji je u svojoj glavi imala većina fanova? Svaku priliku koristiti da se radi klizeći sa dve noge i da se dovodi u pitanje njegova već obrazložena odluka jer će se samo tako pomoću selektoru, ostalim igračima, Kaliniću, opštoj atmosferi u repki.

Inače mi je ultra zanimljivo što sam na par mesta već stidljivo čuo teoriju po kojoj je Sale ionako loš selektor kog samo kenja žreb, jer mislim pukao od Slovenaca u finalu, tu se sve najbolje videlo...

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
5 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

 

Nije to tako samo kod nas, to je svuda tako. Novinar moze da pita, ali nijedan trener na svetu ne dozvoljava da mu se novinari mesaju u posao. Neko ce odgovarati arogatno i svadjati se, neko ce vrteti uopstene fraze.  Gregovi odgovori novinarima su postali toliko popularni, jer se covek drzi svojih principa i istovremeno fura jedinstven stil obracanja.

  

 

ne, to nije svuda tako. i ne, postavljanje pitanja vezanih za taktiku i kadrovske odluke nije nikakvo mesanje u trenerski posao. bukvalno je posao novinara da pita takve stvari. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...