Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

4 minutes ago, omiljeni said:

Sta mislis jer bi najbolji zenski tehnicar mogo igrati odbojku sa muskarcima brt?

 

Naravno, ako je dobra u dizanju..

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

3 hours ago, radisa said:

Ako može ovoliko, što to nikad ne radi? Mrzi ga?

 

Ne treba mu, skače na osećaj. Ove godine je bio osmi najbolji skakač po ukupnom broju skokova u ligi, a kreće se po terenu kao valjušak i deluje da ne može da skoči. Mislim da je na kraju sezone bio najbolji po broju tzv. tip-inova.

Edited by napadaj
Link to comment
40 minutes ago, James Marshall said:

Živa istina, jbg. Vižljave džanki umjetnice protiv domaćica krljačica.

 

Stvarno ne znam kako mozes da poredis kvalitet izmedju sportova.

Link to comment
2 hours ago, pasha said:

 

Taj kubanac koji je imao veci odraz od Dzordana bi trebao da bude Leon Marsal i po ovim podacima nema najveci odraz medju odbojkasima.

Mislim da na snimku ima vise odbojkasa koji imaju veci odraz od njega.

 

Znači koje plakanje ovaj drugi Ruja na zagrevanju kada puca sve u pola metra :D

Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

 

Ne treba mu, skače na osećaj. Ove godine je bio osmi najbolji skakač po ukupnom broju skokova u ligi, a kreće se po terenu kao valjušak i deluje da ne može da skoči. Mislim da je na kraju sezone bio najbolji po broju tzv. tip-inova.

 

Jokićev trejdmark su ti tip-inovi. Ponekad, kad je svestan da nema dobru poziciju da poentira, odbije loptu malo od obruč i odmah ide na ofanzivni skok, ponekad popravi iz prve, a nekad mu treba dva ili tri skoka. Vidi se da mu je mentor Deki Milojević, koji je napravio karijeru na "forama" jer nije bio previše atletičan za svoju poziciju.

 

Veliki broj tih skokova koji se vide u Jokićevim statistikama su ustvari ta njegova pipkanja lopte na obruču u fazi napada.

Edited by Mindaugas Žukauskas
Link to comment
Just now, napadaj said:

Jeste, ali sve su to skokovi. Neverovatan osećaj za loptu ima.

 

Više je to tajming, možda misliš na isto. Osećaj kada a i gde treba da skoči.

Link to comment
3 hours ago, pasha said:

 

Taj kubanac koji je imao veci odraz od Dzordana bi trebao da bude Leon Marsal i po ovim podacima nema najveci odraz medju odbojkasima.

Mislim da na snimku ima vise odbojkasa koji imaju veci odraz od njega.

Nema ovde nigde podataka o vertical

Imaš samo visinu koju dohvate u bloku i smeču, ali nema podataka koliko dohvate tako pre nego što se odraze. Razlika između te dve vrednosti je vertical.

Rus od 212 koji dohvati 370 pri smeču i 340 pri bloku nema ništa specijalan vertical.

 

npr Dwight Howard ima taj spike reach do 381 cm. Na tu visinu je zalepio onaj stiker na tablu kad je pobedio u kucanjima na All Star. 

Pritom je još i niži od tog Rusa 1 cm i teži 25 kg :D

 

Edited by omiljeni
Link to comment

Nisam mislio na tog rusa.

Ima jedan koji rus je nizi od Marsala a koji ima vec dohvat u visini pri udaranju lopte. Isto vazi za Brazilca.

A verovatno najveci odraz ima Japanac na kraju.

Link to comment

Izgleda da se tu malo frljaju brojkama. Za tog Japanca pogledaš podatke na 5 različitih sajtova i svuda su brojke različite. Za blok mu variraju i po 20cm gore dole u zavisnosti gde gledaš. Na sajtu fivb mu piše da ima 351/327, a na tom yt klipu piše 355/346

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...